Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Közgazdász diplomával hol...

Közgazdász diplomával hol érdemes elhelyezkedni? Nem akarok megrekedni egy helyen.

Figyelt kérdés
Gazdálkodás-menedzsment alapszakon végeztem, angol szakmai nyelvvizsgám van, most fogok mesterképzésre menni( szintén gazdasági), de már érdekel hogy milyen területekben gondolkodjak. Akinek ilyen végzettsége van hová ment vagy utólag mit változtatott volna? Nem akarok ügyintézőként lehúzni éveket, szeretnék fejlődni.
2015. dec. 28. 12:29
 1/4 anonim ***** válasza:
67%
Pályakezdőként szerintem fontos, hogy ne a pénz legyen a döntő tényező, hanem az, hogy melyik helyen tudsz a legtöbbet tanulni, fejlődni. Azt, hogy milyen terület, neked kell eldönteni.
2015. dec. 28. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ugyanezt írtam én is, hogy a fejlődés a célom, de kíváncsi vagyok hogy másoknak ilyen diplomával mi jött be, mert egyenlőre nem tudom milyen irányba menjek.
2015. dec. 28. 14:11
 3/4 anonim ***** válasza:
73%

Én könyvvizsgálónak álltam.


+ Hétről hétre más-más cégeket láthatok "belülről", és érthetem meg, mit hogyan csinálnak.

+ Szinte nincs két egyforma feladat.

+ Mindig más emberekkel kell együtt dolgozni, a kollégák pedig nagyon segítőkészek (az ő érdekük is, hogy mindenki értse, mit miért és hogyan kell csinálni)

+ Kiszámítható karrier.

+ Jó a fizu.



- Sok túlóra, szinte lehetetlen hétköznap programot szervezni estére.

- Néha nagyon felgyülemlik a meló és sok mindent kell egyszerre észben tartani.


Ha a fejlődés és változatosság a fő motívumok, akkor (is) jó választás ez. Ha viszont fontos a stresszmentesség és a hosszú élet, akkor az egyik legrosszabb. :D

2015. dec. 28. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én IT Business Analyst lettem, pénz van, feladat mindig van, de unom már eléggé. Szerintem saját cég lesz nemsokára belőle.
2015. dec. 28. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!