Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fizikus Bsc után aktuárius...

Fizikus Bsc után aktuárius msc vagy fizikus msc? Saját tapasztalatok hasonló szituációban?

Figyelt kérdés

Most januárban diplomázom fizikusként és lassan 1 éve dilemmázom azon, hogy melyik mesterképzésen folytassam.


Ha fizikus msc-re mennék akkor a jelenlegi kutatási területemet folytatnám (onkoradiológia, a sugárkezelés egy fajtájával foglalkozom a kevesebb mellékhatás érdekében), és utána abban is helyezkednék el. Budapesten az Onkológiai Intézetben tudnék, ahol közalkalmazott lennék és nagyon nem tetszene a fizetés, de mivel nem szeretnék Budapesten élni, Veszprémbe mennék ahol nyílt egy maszek onkológiai központ, ott jóval nagyobb a fizetés, és a célom is az, hogy Balatonon lakjak.


A másik lehetőség a Biztosítási és pénzügyi matematikus msc, ahol aktuárisként végeznék. Ez a szakma az, amivel átlagban a legtöbbet lehet keresni itthon (760.000 Ft az átlagkereset az egész biztosítási szektorban, a aktuárius így még több). Nagyon szeretem a statisztikát, így aktuáriusként is szívesen dolgoznék, azonban az elsőt szívesebben választanám, de hát a fizetés eléggé elriaszt sajnos.. Nem azért tanultam rengeteget, és még annál is többet, hogy 200.000-ért vagy ki tudja mennyiért dolgozzak.


Külföldön viszont semmi pénzért, semmi szín alatt nem dolgoznék. Ez a 2 szakma közül kell választanom és szinte minden nap kapok új motivációkat hol erről, hol arról az oldalról, és nagyon nehezemre esik dönteni, jelenleg még mindig nem tudok.


Aki tud valamit tanácsolni azt szívesen meghallgatom, esetleg saját tapasztalatokat is ha van valakinek, ha került valaki ilyen szituációba, és hogy megbánta-e később, ha az igazi szenvedély helyett a sok keresetet választotta vagy fordítva?


Köszönöm előre is.



2015. okt. 19. 18:18
 1/8 anonim ***** válasza:
28%
Egy pár év biztosítási szektor után azt mondom neked, hogy azért azzal a 760 ezres átlagkeresettel óvatosan bánj ;)
2015. okt. 19. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

1:

Rendben, egyik tanárom mondta a júliusi KSH adatok alapján, és én is utánanéztem, az adatok ezt mutatják. De nem ez a lényeg, azért köszönöm.

2015. okt. 19. 18:33
 3/8 anonim ***** válasza:
50%

Az átlagfizetés igenis reális, de természetesen nem kezdőként. Rosszindulatú, irigykedő megjegyzésre senki nem volt kiváncsi.


Én a kérdést olvasva egyből rávágtam magamban hogy aktuárius. Ha imádod a statisztikát, akkor fog tetszeni a dolog. Data Scientist is lehet belőled, szintén keresett szakma, én ezzel foglalkozom.


Az onkoradiológia is jó, de ha nem akarsz külföldre menni, akkor nagyon kevés lehetőséged van ezzel foglalkoznod itthon. Ha nem tetszik a munkakörnyezet (kollégák, főnök, bármi), akkor nehezen tudsz munkahelyet váltani.


A külföld miért van ennyire kizárva?

2015. okt. 19. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

1:

Valóban igazad van, most utánanéztem és 200-zal kevesebb, valamiért ennyire emlékeztem amit írtam, elnézést.

De mint mondottam volt, nem ez a lényeg.

2015. okt. 19. 18:48
 5/8 A kérdező kommentje:

3:

Köszönöm szépen a válaszodat. Hogy miért nem akarok külföldön dolgozni, annak egészen prózai okai vannak: szeretem Magyarországot, itt érzem otthon magamat, máshol egy idegen lennék, nem is vágyom sehova. Számomra a Család a primordiális érték, már csak ezért sem tudnám elviselni, ha nagyon messze lennék Tőlük.

Él rokonom Kaliforniában, gyönyörű helyen, voltam is kint. Látogatni jó volt, de nem tudtam volna elképzelni hogy ott, vagy akárhol máshol huzamosabb ideig éljek. Nekem az igazi szerelmem a Balaton, akárhol vagyok mindig oda húz a szívem, minden nyaramat ott töltöm, ott akarok élni.

És én hiszem hogy a jelenlegi politika változni fog, megéri Magyarországban hinni és kell is, és azzal ha kimennék semmi nem lenne jobb, nem haza termelném a GDP-t és nem Magyarország fejlődését segíteném, hanem másét. És ha valaki meg tud itthon is nagyon szépen élni, akkor felesleges emiatt kimennie külföldre a jobb fizetésért. Nincs olyan fizetés aminél ne lenne nagyobb, mindig lehet többet keresni, mindig lehet nagyobb autód, mindig lehet jobb nőd, mindig lehet újabb iphone-od, de én nem ez a fogyasztó vagyok, rám nem hatnak ezek a társadalmi nyomások.

2015. okt. 19. 19:33
 6/8 anonim ***** válasza:
62%

Én sem a pénz miatt jöttem küldölre, hanem az általános jobb életkörülmények között. Pesten én nagyon sok megkeseredett embert láttam a metrón. Az általános egészségügyi ellátás is jobb, jobb minőségű élelmiszerek, kevesebb légszennyezés, több múzeum és kulturális esemény, és még rengeteg ilyen apró, kézzel nem megfogható dolog.


De megértem a te álláspontodat is.

2015. okt. 19. 19:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Teljesen igazad van, ez nekem sem tetszik Budapesten, emiatt sem akarok Budapesten élni. De pl. Balaton és Budapest 2 külön világ ebből a szempontból is, ott nem látom ezt.
2015. okt. 19. 19:43
 8/8 anonim ***** válasza:
62%
ja, mert nincs metró :))
2015. okt. 19. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!