Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Külföldön, (főleg anglia és...

Külföldön, (főleg anglia és körülötte) élő magyarok, tudnátok kicsit segíteni?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Az a helyzet, hogy idén érettségizem. Terveimbe szerepel az egyetemen való tovább tanulás és remélem meg is tehetem, de ha nem, akkor valószínű ki szeretnék menni külföldre dolgozni. Érettségim lesz és egy jó erős nyeltudásom. A főbb célom az, hogy ebben az egy évben képes legyek kicsit önállóan intézni a dolgaimat és egy év után meg tudjak venni magamnak egy autót és kibővítsem az angol nyelvtudásomat olyan szintre, hogy meg legyen a felső fokú nyv.. 1-1.5M között. Utána természetesen újraérettségizem és jelentkezek egyetemre, már egy (remélem) felsőfokú angol nyelvvizsgával.

Bulikba nem járok, mert már unom őket. Többnyire csendes nyugodt és otthon ülős vagyok.

Mennyire lehetséges ez?



2016. jan. 3. 09:42
 1/3 anonim ***** válasza:
Magyarban egyetem mellett szerintem nem nagyon lehetséges, hogy összegyűlik egy autóra való, mert ha önállóan akarod intézni a dolgaidat, akkor gondolom magadat akarod ellátni. Ha nem mész egyetemre, hanem inkább külföldre mész, ahhoz meg előbb el kell dönteni, hova akarsz pontosan. Fel kell mérni a terepet, hogy hova érdemes kimenni, mely területre. Egyedül kimenni hatalmas vállalkozás és nagyobb kockázat is. Azonkívűl ahhoz pénz is kell, hogy elindulj. A nagyon minimális összegy 250-300 ezer, de ebbe nincs benne az utazási költség. Keresni kell ismerőst, aki kicsit segít. Nem úgy értem, hogy aládtolja a melót, mert 99% hogy ilyen nincs. Lehet valakinek így jött össze, de nekem nem ez a tapasztalatom. Valaki kell, aki segít szállást intézni, kicsit felvilágosít a kinti dolgokról és megmutatja a környéken a munkaközvetítőket, boltokat, tömegközlekedést stb.
2016. jan. 3. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Él kint ismerős, eléggé közeli. Ők Londonban dolgoznak :) De nem egyetem közben, hanem ha nem sikerül az egyetemi felvételi, akkor 1 év szünet.
2016. jan. 3. 21:05
 3/3 anonim ***** válasza:
Magyarán szólva mire megszoknád Angliát, mire lenne lehetőséged feljebb lépni haza akarnál jönni. Szerintem így totál felesleges kimenned. Autóra valót meg alapból nem keresnél meg. Miért? Azért, amit írtál: egy érettségid lesz és egy jó erős nyelvtudásod. Ezzel viszont nem sok normális munkát fogsz kapni, inkább minimálbéreseket. Abból meg nem sokat fogsz tudni félrerakni, legfeljebb úgy, ha az ismerőseidnél laksz.
2016. jan. 5. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!