Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri kamion vezetői jogosítv...

Megéri kamion vezetői jogosítványt szerezni, és kamion vezetőként dolgozni külföldön (esetleg itthon)?

Figyelt kérdés

Nagyon érdekelne a kamionozás, viszont nem tudom, hogy anyagilag bele merjek-e vágni.

Szeretnék jövőre külföldön dolgozni, és habár van már egy szakmám, de szeretnék "több lábon állni", több szakmával rendelkezni, mert nem hiszem, hogy a szakmám versenyképes, és nem is szívesen csinálom.

A kérdésem még az, hogy ha itthon megszerzem a jogosítványt, akkor külföldön is elfogadják, vagy önmagában nem mivel külföldi vagyok ráadásul gyakorlatom se lesz egyhamar?


Köszi a válaszokat.


2015. dec. 6. 19:33
 1/3 anonim ***** válasza:

[link]


Elfogadják a hazait külföldön is az EU-ban,de pl.:USA vagy Ausztrália kér plusz képzést!

2015. dec. 7. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
A cím érdekes mert kétértelmű.Tehát igazából nemzetközi kamionosként mindig külföldön dolgozol,max magyar cégnél :D De viszont úgy is lehet érteni hogy itt belföldizel vagy németben.Amúgy egy próbát megérhet.Ha nem tetszik a jogsi ára akkor is vissza jön majdnem 1 hónap után,de biztosan 2 hónap után.Namár most ekkor semmit sem buktál!!! 2 hónapot meg kibírsz.Első hónapban meg betanítással mész a Wáberersznél,tapasztalt sofőrrel mész úgy tudom bár erre kérdezz rá.De gondolom nem bíznak rád egy 40 milliós kamiont meg egy 50 milliós árut tök egyedül.Amúgy elfgadják a jogsit,euban mindenhol érvényes de halottam hogy egy olyan cégnél vagy akor Afrikába is szálíthatsz de az nagyon ritka profi kamionosoknál is,a lényeg elfogadják ott is.USA-ban is mehetsz európai jogsival ha bérelsz kocsit,amerikait akkor kérnek ha oda akarnál kimenni dolgozni kamionosként.De autó jogsit mindenhol elfogadják ez biztos.A lényeg Európában mindenhol elfogadják.Nemzetközi sofőr senki sem lennd ha 20x kellene lerakni.Minden nemzetközileg elfogadott.Még a szállítólevél is tök egyforma mindenhol.Csak az van hogy magyar céghez mész akkor kell a PÁV vizsga ami 8e ft.Ez csak itt kell MO.-n.Németbe azt se tudják mi ez.
2015. dec. 9. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat!
2015. dec. 10. 22:03

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!