Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Laboratóriumi technikus...

Laboratóriumi technikus végzettséggel el lehet helyezkedni külföldön? Mennyire keresett?

Figyelt kérdés

Esetleg Drog- és toxikológiai technikus, Gyógyszeripari laboratóriumi technikus ráépülésekkel.


Csak pár évet dolgoznék vele pénzszerzés gyanánt, utána továbbtanulnék, nem a vegyipar területén. Úgy érzem ez a szakma áll hozzám a legközelebb. De kevés releváns infót találok róla, mennyit ér a gyakorlatban. Fölöslegesen nem szeretném rá elpazarolni az éveim.



2016. jan. 3. 23:43
 1/2 anonim ***** válasza:

Ha a szaknyelvet is kiválóan beszéled, akkor talán van lehetőséged munkát találni vele külföldön, de még szerintem úgy is nagyon-nagyon kevés.


Legnagyobb akadályt ott látom, hogy a tesztek és eljárások amit Mo-n tanítanak és végeznek, azok nem biztos hogy ugyanazok mint az adott országban ahová menni szeretnél.


Gondolkodj a munkáltató fejével. Van két jelentkező egy állásra: A) angol anyanyelvű és állampolgárságú, itt végezte a képzést és B) második nyelvként beszéli az angolt, bevándorló (nem tudom hogy itt lesz-e 2-3 év múlva is), egy olyan képzést csinált amiről én semmit nem tudok.


Szerinted kit választ?

2016. jan. 4. 08:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Külföldön nem tudom, esetleg ha nagyin vágod a szaknyelvet, és ismered az ott használt módszertant. Magyarországon el lehet helyezkedni vele a legtöbb laborban. Sőt ha Petrikes vagy, az állami helyeken is pl. Vérellátó, ÁNTSZ stb. Én ált. lab. tech. és műszeres analitikus ráépülést csináltam.
2016. jan. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!