Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún mire számítsak?...

Állásinterjún mire számítsak? Tapasztalatokat szeretnék olvasni.

Figyelt kérdés

Pályakezdő vagyok, életem első állásinterjújára megyek jövő hétfőn. Még soha nem voltam interjún, és persze sokat hallottam/olvastam róluk, szeretnék konkrét tapasztalatokat is olvasni.


Miket kérdeznek?

Hogy kezdődött? Neked kellett mesélned magadról, vagy ők kezdtek a cégről beszélni?

Szakmai kérdések voltak?

Milyen volt a hangulat? Barátságosak voltak, vagy nagyon stresszes volt?

Ha valamit nem mondtak el, amire kíváncsi vagyok (munkaidő, dress code, ilyesmik), meg lehet a végén kérdezni?


Minden tapasztalat érdekel, bármi jól jön amit írtok. Tudom, hogy már sok ilyen kérdés volt és tudom, hogy ez minden munkakörben, minden cégnél más és más. Ezért szeretnék minél több tapasztalatot olvasni. :)


Egyébként projektkoordinátornak jelentkeztem egy multihoz, bármilyen diploma + 2 idegen nyelv tudás kellett, szakmai tapasztalatot nem várnak el.


2016. jan. 6. 19:05
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Sablon kérdések szoktak lenni. De nyilván nem a sablon választ várják rá, hanem valami kreatívat. Nálam pl a legutóbbit tökre elpoénkodta az interjúztató, kb szóhoz sem jutottam, de azért felvettek. Általában mindent elmondtak, az interjú végén a fizetést is, bár valahol szándékosan kihagynak fontos infót is figyelik hogy rákérdezel-e ezzel tesztelve hogy mennyire figyeltél meg mennyire vagy képben. Amúgy általában lehet kérdezni csak ne valami debilséget, meg ne olyat amit elmondtak mert az eléggé gáz.
2016. jan. 6. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Például mi azt szoktuk megkérdezni, hogy a jelölt miért nem használja a jobb felső sarokban lévő keresőt, ha olyan triviális kérdése van, amit 2 naponta feltesz valaki :)
2016. jan. 6. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Ha 2 nyelvtudás lesz, akkor nyilván idegen nyelvű interjú (is)lesz. Mivel szakmai tapasztalat nem kell, nem fognak szakmázni, inkább a személyiséged, gondolkodásod fogják nézni.
2016. jan. 6. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Cége válogatja. Én eddig 6-7 alkalommal voltam különböző cégeknél interjún, de általánosságban amit várhatsz:

- mesélj magadról, itt érdemes elmondani, hogy milyen sulit végeztél, miért pont ezt választottad, ha a munka amire jelentkeztél nem kapcsolódik a végezettségedhez, akkor miért gondolod úgy, hogy mégis neked való, ha ilyen irányú végzettséged van, akkor is érdemes elmondani, hogy miért gondolod hogy jó lennél a feladatra

- futottam már bele a klasszikus jó és rossz tulajdonság kérdésbe is

- bár írtad, hogy nem volt elvárás a tapasztalat, de ettől még megkérdezhetik, hogy véleményed szerint miket kell majd csinálnod ebben a munka körben

- minden bizonnyal rákérdeznek a jövőben terveidre, hogy merre szeretnél haladni

- ha a nyelvtudás feltétel volt, akkor könnyen lehet hogy átváltanak az adott nyelvre, minden előzetes figyelmeztetés nélkül

- nálam kérdeztek már rá arra is, hogy milyen messze lakom a munkahelytől és hogy milyen a közlekedés

- érdemes kicsit utána nézni a cégnek is


Te is kérdezz nyugodtan, ha valamire nem kaptál választ azt is kérdezd meg nyugodtan, ide tartoznak a juttatások (fizetés, költségtérítés stb) és a munkaidő is. Nem szégyen az ilyet is megkérdezni, sőt nagyon fontos!

2016. jan. 6. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!