Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit mondjak állásinterjún,...

Mit mondjak állásinterjún, ha?! (a többi lent)

Figyelt kérdés
A legutolsó munkahelyemen felmondtam, érettségire készültem felvételi miatt. De azt hogy tovább akarok tanulni szeptembertől, nem akarom megmondani, mert így végképp nem vesznek fel. Na és ha rákérdeznek hogy szeptembertől novemberig miért nem dolgoztam mit lehet mondani hogy ne jöjjek ki belőle rosszul? Ugyanis azt nem hiszik el, hogy nem találtam azóta semmit.
2015. dec. 8. 16:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Teljesen hihető, hogy nem találtál semmit, sokan keresnek hónapokig, akár évekig munkát.


Arra már nyilván kitaláltad a választ, ha megkérdezik, miért hagytad ott az előző helyedet. Simán megmondhatod, hogy azóta még nem találtál olyan állást, ami megfelelő lett volna.


Ezzel jelzed, hogy tényleg akarod az állást, hisz nem mész el az első adandó helyre dolgozni.

2015. dec. 8. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
25%

Szeptembertől novemberig?! Az 3 hónap. A statisztikák szerint egy szakképzett, nyelveket beszélő szakembernek is kellhet akár 18 hónap, hogy elhelyezkedjen. Ezen igazán nem kell aggódnod. Lesz ez még egy év kihagyás is...

(Ne legyen igazam.)

2015. dec. 8. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
57%

" De azt hogy tovább akarok tanulni szeptembertől, nem akarom megmondani, mert így végképp nem vesznek fel."


És azt elfogják szerinted tűrni, hogy folyton szabadságra mész?

Ha pedig nem ütközik a munkahelyi időbeosztással, akkor meg főleg nincs értelme tagadni.


A hazug embert hamarabb utolérik, ha sánta a kutyája. :d

Egyébként, ha olyan a munkakör és a főnök, akkor lehet támogatna is a továbbtanulásban.

2015. dec. 8. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó, miután nappalira akarok menni és lakhelyemtől nagyjából 250 kmre, ezért úgy gondoltam hogy augusztusba felmondanék és ha megmondom hogy bocs én csak augusztusig tervezek itt lenni, úgyis inkább azt választják akik hosszabb távba gondolkodik, ahogy észrevettem. Ja és nem mászkálnék állandóan szabira, ameddig dolgoznék.
2015. dec. 8. 17:13
 5/7 anonim ***** válasza:
Miért nem mész levelezőre? Sokkal többet számít a munkatapasztalat annál, hogy melyik suliba hanyassal végeztél.
2015. dec. 10. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Gyógytornára szeretnék menni, úgy tudom abból nincs levelező. :(
2015. dec. 10. 13:33
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A 3-as nyilván egy munkaadó, vagy hr-es.

Persze, hogy jobban szeretné az őszinte embereket, mert akkor tudná, hogy kit ne vegyen fel. Mint például téged sem. Te viszont azt szeretnéd, hogy felvegyenek, úgyhogy ne legyél őszinte. Ők vajon mindenben azok? Elmondják, hogy mennyi a túlóra, milyen kiállhatatlanok a kollégák, zsúfolt az iroda, unalmas a munka, stb?

2015. dec. 11. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!