Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy senior workout manager/köv...

Egy senior workout manager/követeléskezelési főmunkatársi pozíció esetén mekkora bérigényt érdemes bejelölni?

Figyelt kérdés

Egy ilyen pozíciónál mi lehet a reális bérigény? Nem telefonálgatós követeléskezelésről lenne szó, kifejezetten jogi eljárásokban való közreműködés a főfeladat. Én 3,5 éves szakmai tapasztalattal és jogász diplomával rendelkezem. Eddig sima követeléskezelőként, workout manager-ként bruttó 240.000-250.000,- Ft-ot kerestem (+cafeteria), itt is jogi munkával foglalkoztam, még diplomázás előtt kezdtem el dolgozni.


A Profession.hu-n van egy ilyen funkció, hogy "Bériránytű". Ott nettó átlagfizetésként 400.000,- Ft-ot (!!!) adott meg a kalkulátor, nekem eléggé irreálisnak tűnik.


Mennyi lehet a reális bérigény ilyen pozíció vonatkozásában? Én kb. olyan br. 300.000-350.000,- Ft-ra gondoltam, ez alacsony, vagy sok? A válaszokat előre is köszönöm!



2016. jan. 10. 13:59
 1/2 anonim ***** válasza:

Olyan 15-20%-al számíthatsz a szenior poziban nagyobb bérre a legtöbb helyen amikor váltasz.


A bériránytűs fizetés egyrészt a magyar piacon semmire sem jó (túl kevesen adják meg, 1-1 fizetés nagyon megmozgatja a statisztikát), másrészt abban benne van az a senior, aki most jött lett az, és az is, aki 30 éve ezt csinálja.


Ami még érdekes lehet, hogy cégen belül váltasz e? Mert ez a 15-20% leginkább akkor igaz, ha átmész másik céghez ott akár sokkal többet/kevesebbet is kereshetsz, attól függően, hogy a két cég bérszínvonala hol van egymáshoz képest.

2016. jan. 10. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia!


Egy másik cégtől szeretnék átmenni. Bő 3 évig dolgoztam egy nagyobb banknál workout manager-ként, ott br. 240.000,- Ft, később + br. 10.000,- Ft-tal magasabb volt a munkabérem. Váltottam, jelenleg egy közjegyzői irodában dolgozom, elég hamar beláttam, hogy csúnya tévedés volt. Egy elég jól működő, nem túl régi állami cégtől kerestek fel most. Kissé tanácstalan vagyok, mert szerintem többet kéne megjelölnöm bérigényként a régi munkabéremnél, de nem tudom, hogy mennyivel.

2016. jan. 10. 15:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!