Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen jól fizető szakmát...

Milyen jól fizető szakmát válasszak? Szerintetek jó az ötletem?

Figyelt kérdés
Maholnap 18 éves fiú vagyok, nem sokára érettségizek, tudni illik én nem vagyok az a szorgalmas ember ha iskoláról van szó, a jegyeim 3-asok 4-esek (főtantárgyakból egész jó vagyok) nem is azt mondanám, hogy buta vagyok inkább lusta, például én tudom magamról, hogy érettséginél jól fogok produkálni. Elkezdtem gondolkodni a jövőmmel kapcsolatban és tanácstalan vagyok. Nem hajtok semmilyen diplomára, az én véleményem az, hogy manapság mindenkinek a diploma kell és kevés a jó szakember. Arra gondoltam érettségi után egy szakmát választanék, valami hasznosat (jelenleg az autószerelő szakma jár a fejemben amit persze maximális erőmmel csinálnám), és e mellé személy edzőnek tanulnék (ez az ami érdekel és amiben jó is vagyok). Szerintetek ez így jó lehet? Jól megtudnék élni ebből ha lenne egy saját műhelyem, embereim és emellett még a személyedzést is csinálnám? Vagy tudnátok jó szakmákat mondani nekem amiből nagyon jól meglehet élni és érettségihez vannak kötve?

2016. jan. 10. 16:36
 1/7 anonim ***** válasza:
75%

Persze jól, ha lesz saját műhelyed, és miből is lesz? Hoppácska...

Autószerelő és személyi edző? Ezt hogy hoztad össze? :D Persze lehetséges...Na meg a saját műhely...

2016. jan. 10. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
76%
Lehet nekem vannak rossz ismerőseim, de az autószerelöknek mindig koszos a kezük, és hát ugy egy személyi edző...
2016. jan. 10. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
0%

#2 szappant már évszázadok óta feltalálták.


Kérdező: Mindenki jól él, aki dolgoztat és nem dolgozik.

2016. jan. 10. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem egyáltalán nem vagy okos. Egy kis álmodozó vagy.
2016. jan. 10. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én 8 évesen régész-újságíró-fotós-sebész szerettem volna lenni, mind a 4 szakmát csináltam volna egyszerre, tehát elmentem volna régészkedni egyiptomba, ahol fotóztam volna, ha valaki bajba kerül, akkor megműtöm, és utána otthon megírtam volna a történeteim...



az érettségi környékén már egyrészt tudtam, hogy egyrészt ennyi mindennel nem tudok foglalkozni egyszerre :) Remélhetőleg erre te is rájössz majd.


Egyébként szép álom, hogy saját embereid és műhelyed van, miközben hódolsz a hobbidnak, nem is lehetetlen egy ismerősöm is ezt csinálja, igaz, hogy ő örökölt hozzá egy jól működő vállalkozást, sok milliónyi berendezéssel, és telephellyel, bejáratott ügyfélkörrel, Te miből akarod ezt megteremteni?

2016. jan. 10. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Végül hogy döntöttél?
2016. szept. 20. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nos az utóbbi időben rájöttem, hogy ami nekem a legfontosabb, hogy ne legyen főnököm, aki megmond mindent, hogy mit mikor és hogy kell csinálnom. Jelenleg az az ötletem (ami mellesleg elég gyakran változik), hogy produkálok egy olyan jó érettségit amit csak tudok, majd valami főiskolát, ahova képes lennék bejutni kinézek magamnak, hogy legyen diploma a kezemben (most épp a vendéglátás, vagy esemény szervezés) és valamikor amikor tudok el szeretnék menni krupié tanfolyamra, ez a dolog nagyon érdekel, valamint OKJ-s fotós tanfolyamra. Arra sikerült rájönnöm, hogy egy magamfajtának aki vállalkozni akar annak a fotózás a legjobb business, főleg ha érzékem is van hozzá (sokan mondják, hogy van és szeretek is). Szóval ez a jelenlegi tervem.
2016. szept. 20. 20:14

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!