Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen végzettség kell ahhoz,...

Milyen végzettség kell ahhoz, hogy az Egyesült Államokban sport promoteri tevékenységet végezhessek, esetleg saját promoter céget alapítsak?

Figyelt kérdés

Próbáltam utánanézni, de nem találtam egyelőre olyan jogszabályt az USA-ban, amelyben valamilyen végzettséghez kötnék az ilyen jellegű tevékenységet. Nem tudom, hogy milyen hatósági engedélyhez van kötve. Érdekelne, mert nagyon tetszik ez a terület, főleg a jogi vonatkozásai (közvetítés joga, ehhez kapcsolódó szerződések, az ebből eredő kárfelelősségek, jogosultságok, a versenysorozatok szerzői jogi vonatkozásai, védjegyjogi része, stb.). Egyébként jogásznak készülök, hamarosan diplomázni is fogok - emellett egyébként dolgozom is, jogi területen ráadásul, de nem sportjogi területen. Szeretnék majd sportjoggal is foglalkozni, jogászi részről szeretnék tapasztalatokat szerezni, majd ezt követően egy ilyen jellegű céget alapítani. Sajnos Magyarországon nincsen akkora igény sportjogászokra, nem olyan sok a jogvita ezen a területen, ha van, akkor az nem olyan eget rengető.


Magyarországon, ahogy elnézem, egy jogász leginkább a követeléskezelői területen tud a legkönnyebben elhelyezkedni és a leginkább érvényesülni (ami elég szomorú, mert ez azt jelenti, hogy nagyon nem állunk jól anyagilag). Akik még a végrehajtáshoz is értenek, azokat nagyon hamar elkapkodják. Nos, én ilyen vagyok, még diploma nélkül, de nem akarok ezen a területen megrekedni, be is fásul tőle az ember, elég hamar (én 4 éve csinálom, és már kezdek belefásulni, bár sosem ez volt a kedvenc területem). A sportjog meg mindig is érdekelt, talán azóta, amióta sportolok - 15 éve.



#sport #média #promóter #entertainment promoter
2016. jan. 11. 19:48
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!