Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy munkahely számon kérhet-e...

Egy munkahely számon kérhet-e rajtam olyan végzettséget amelyet saját erőből szereztem meg és amely végzettség felvételkor nem volt szempont? Utólag megszerzett diploma pl.

Figyelt kérdés

Egy munkahely állást hirdet adott végzettséggel mint feltétel, és nekem megvolt a végzettségem, felvettek.

Utólag munka mellett saját pénzből és saját szabadidőben letettem egy OKJ szakmát. Nem is mondtam meg a melóhelyen semmi közük hozzá egy fillért nem adtak bele.

De mégis kitudódott nem részletezem hogyan.


A főnök egyszer csak közölte: neked vamn X végzettséged is ugye? Hát van (minek tagadjam npha köze nincs hozzá).


Akkor lenne itt ez a munka.

Mondtam köszönöm a megtiszteltetést de nem kívánok a nyakamba venni még plusz pénzért se plusz melót ha van végzettségem ha nincs.


Hát kiderült szó se volt plusz pénzről és a dolog nem kérés volt. Vagyis ha elvállalom jó, ha nem, mehetek isten hírével.


És egyre hajtogatják: de hát megvan a papírod hozzá nem? De, megvan. És akkor mi van? Mi közük hozzá? És ha csak unalomból tettem le a képzést?

És egyáltalán, ha engem felvesznek mondjuk kertésznek ne bízzák már rám az oroszlánt is mondván ahhoz is értek. Igen értek, de én kertésznek szegődtem nem idomárnak.

Főleg úgy nem hogy egy fillérrel se járultak a képzéshez.


Mert beszélhetünk róla, ha szépen kicsengetik a képzést majd fél milliós díját + vizsgadíját + munkaidőben végezhetem a tanfolyamot.

És akkor lesz joguk számon kérni.


Rosszul látnám?


2015. ápr. 6. 15:59
 1/9 anonim ***** válasza:
83%

félig


munkakörödhöz hozzátartozik a dolog, ha nem, akkor nem vagy köteles, megcsinálni, de ők meg a legközelebbi adandó alkalommal ki fognak rúgni, vagy elfeledkeznek a fizetésemelésedről

2015. ápr. 6. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
53%

Van egy szerződésed, ami abban áll, azt kell elvégezned, és nekik is.

Ha pl 1 éves határozott idejű a szerződés, akkor nem rúghatnak ki 1 évig.


Ha határozatlan, akkor a hozzá tartozó dolgokkal bármikor kirúghatnak. (felmondási idő, végkielégítés, stb)


Tehát ha nem határozott, akkor kirúghatnak minden komoly indok nélkül.


Természetesen az is lehet, hogy megmondod, x Ft-ot akarsz pluszba havonta, és akkor elvállalod.

2015. ápr. 6. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
A munkaszerződésedben gondolom benne van a munkaköri leírásod. Ha ez az új feladat nem tartozik a feladatkörödbe, akkor kérheted, hogy oké elvégzed, de akkor írjatok új szerződést, magasabb fizetéssel. Viszont itt két dolgot tehetnek: vagy kirúgnak vagy aláírjátok az újat.
2015. ápr. 6. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Most én nem igazán értettem meg szerintem a problémádat.


Elvégeztél egy képzést önerőből, tiszta sor.


Felajánlottak neked egy munkát arra a szakterületre, amit te nem vállaltál el, ez is tiszta sor.


Viszont kirúgnak, ha nem vállalod el. Ez ugyan nem korrekt, de ha megkapod a végkielégítésedet akkor ez ellen sem tehetsz sok mindent.


Nem látom át, hogy miért kevered ide azt, hogy te a szabadidőben a saját pénzedből mit tanultál. Az emberek 99%-ának nem a munkahelye fizette a tanulmányait, hanem a munkába állás előtt elvégezte önerőből, szabadidőben, saját pénzből az iskolát, mégsem követelik a munkaadójukon, hogy fizesse vissza nekik.

2015. ápr. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nem, de az durva hogy elvégzek valamit és a munkahely egyből lecsap rá mintha csak a kedvéért végeztem volna el.

Az eredmény kell de a terhekbe nem akar beszállni.

Ez olyan mintha ültetnék egy gyümölcsfát és amikor terem odaállna más is szedni. Hát eltörném a kezét beverném a képét. Akkor szedje ha előtte ő locsolta metszette permetezte a fát.

2015. ápr. 6. 18:02
 6/9 anonim ***** válasza:
93%

Ilyenkor van az, hogy nem azt kell mondani, hogy "háddeteaztánbiztosnem", hanem azt, hogy meghallgatom az ajánlatot főnök és amikor nem akarnak több pénzt adni, akkor elmondod, hogy azért képezted magadat és azért áldoztál, időt, energiát és pénzt ennek a képzésnek a megszerzésére, mert látni szeretnéd az eredményét fizetésben. És kibököd, hogy mennyivel akarsz többet.


Ha ezek után nem adják meg akkor nem vállalod el. Ha pedig ezért kirúgnak az a munkaadód minősíti - ráadásul tök jó alap egy munkaügyi perben.


Kicsit szerintem túldrámázod a dolgot amúgy. Piacgazdaság van. Te a munkaerőddel versenyzel, a munkaadód pedig a fizetéssel. Ezt kéne jól mindenkinek a fejébe vésnie.

2015. ápr. 6. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Én is azt javaslom amit már írtak: nincs benne a munkaköri leírásodban --> új szerződés, beleírjátok + magasabb bér. Ha ez nem megy, akkor a biztonság kedvéért legyen egy hangfelvételed amiben ezt szépen átbeszélitek és világosan hallani benne, hogy a főnököd a munkakörödön kívül akar valamit rád erőltetni, plusz pénz nélkül. Ha bírósági eljárásban bizonyítékként használnád a felvételt, akkor nem jogszerűtlen készíteni ilyet.
2015. ápr. 10. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
42%
Mielőtt hangfelvételt készítenél mindenképp tájékoztasd róla a munkáltatódat, ugyanis titkosan megfigyelni tilos.
2015. aug. 29. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

" Mielőtt hangfelvételt készítenél mindenképp tájékoztasd róla a munkáltatódat, ugyanis titkosan megfigyelni tilos."


Ha későbbi büntetőeljárás miatt kell bizonyítéknak, akkor nem az.

2015. aug. 29. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!