Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Van olyan OKJ-s képzés ami ér...

Van olyan OKJ-s képzés ami ér valamit a munkaerőpiacon?

Figyelt kérdés
Ugye nyilvánvaló, hogy minden magyar fiatal nem megy egyetemre, de akkor nekik milyen további lehetőségeik vannak? Vagy ők azok, akik érettségi után egyből utaznak Angliába új életet kezdeni? Azért kérdezem, mert én egyetemistaként azt érzem, hogy muszáj diplomát szereznem, különben meghalok, nekem ez olyan természetes, mint a középiskolai éveim, tehát elképzelésem sincs az egyetemen kívüli életről. Egyik oldalról azt hallom, hogy az OKJ ilyen értéktelen és diploma nélkül semmit nem ér az ember, másik oldalról meg azt hallom, hogy keresettek a szakmunkások (CNC programozó, villanyszerelő, kamionsofőr (igaz utóbbi inkább hivatás)), hiányszakmák itthon és nyugaton egyaránt. Most akkor mi az igazság? Biztosan nagyon tájékozatlan vagyok ebben a témában, szóval ha valaki tud linkelni néhány ezzel foglalkozó vezető hírportált, azért nagyon hálás lennék.

2016. jan. 12. 20:39
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Fizikai munkásokat keresnek, persze. Szellemiből okj-t nem érdemes csinálni, annyi van a diplomásból is, mint a csillag az égen.
2016. jan. 12. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Könnyűszerkezetes házaknál akik segédkeznek az összeszerelésben... Nem tudom, hogy milyen okj felel meg ennek vagy egyáltalán van ilyen, de csomó ilyen szakembert hazacsábítottak Németországból meg Angliából most, és az ottani bérüket kénytelenek megfizetni itthon, annyira hiány van belőlük. Szóval az az igazság, hogy néha egy hiányszakmával jobban jársz mint egy tömegképzéssel, amivel olyan munkád lesz, aminek semmi köze ahhoz, amit tanultál(ha sikerül találni valami excel baszurátor munkát egyáltalán).

Most 1 hónap alatt annyi munkájuk volt, mint tavaly egész évben, nagyon beindult az ingatlanpiac az áfacsökkentés meg a CSOK miatt, bár ez nem tudom meddig fog tartani.. De ezzel most lenne jó munkád jó fizetéssel, aztán maximum te is kimennél külföldre.

2016. jan. 12. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Kamionos egy szopás. Apám is az. Kiszúrnak veled, kidolgozod a beled és nem túl sok a pénz se, ahhoz képest, hogy hetekig kint vagy. Nem tudsz semmit csinálni, oda vagy kötve egy kocsihoz. Ha viszel magddal laptopot, könyveket, akkor el lehet ütni az időt, azt a keveset ami szabad. Amúgy mindig vezetsz, ha ponyvással vagy, akkor ugrálhatsz a platóról fel-le, le kellhet szedni a ponyvát is. Silót ki kell mosni ha azzal vagy. Az aztán nagyon élvezetes, amikor húslisztet viszel és tele van pondróval. Mellesleg állandóan számolgatni kell, mert átver a főnök. Rendszeres a lopás, kilométer levonás, alul fizetettség, a főnököd nem ritkán kutya módjára bánik a sofőrökkel, tisztelet a kivételnek. Apámat volt amikor be se jelentették 2 hónapig. Mondjuk nem is hagytuk annyiban. Nem ajánlom senkinek, kivéve ha magányos típus vagy, vagy jól el vagy egyedül. De ne dőljön be senki, hogy majd százával jön a kaland meg milyen sok országot látsz meg ilyenek. Ez nem erről szól.
2016. jan. 12. 22:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, arra még kíváncsi vagyok, hogy egy CNC programozó mennyire keresett akár itthon, akár külföldön (No.)? Régebben mindig hallottam az ismerősöktől, hogy mennyire érdemes tanulni CNC programozónak, ennyire keresett külföldön, nagyon megéri ha azonnal dolgozni akarsz stb. :D
2016. jan. 12. 22:38
 5/7 anonim ***** válasza:
58%
Én úgy tudom, hogy elég unalmas munka, beteszed a munkadarabot meg kiveszed készen+gombnyomogatás. Meg annyira nincsenek is túlfizetve a pályakezdők, ahogyan áradoznak róla az emberek, nettó 100-120-at kapnak. Külföldön természetesen többszörösét keresik. :D
2016. jan. 12. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A felhasználó válasza:
100%
Én csak a sajátomról tudok nyilatkozni (szoftverfejlesztő OKJ). Semmit nem ér, max 24 pontot a felvételin. Állást nem lehet vele találni.
2016. jan. 14. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ismerek okjs konyveloket, akik csak abban.dolgoztak.
2016. febr. 14. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!