Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Itt a tervem hogyan legyek...

Itt a tervem hogyan legyek DOLLÁRmilliárdos. Tippek?

Figyelt kérdés

16 éves vagyok.

Elemeztem honnan kerültek ki az elmúlt pár évben a dollármilliárdosok, és a többségük Szilícium-völgyben kezdtek startup céget az egyetem alatt vagy utána...

És a környéken végeztek... Stanford vagy San Jose Egyetem... A többi állítólag büfé-ruhatár főiskola...

Szóval az a tervem, hogy ez a kettő közül megyek valamelyikbe, ahova felvesznek... aztán a Szilícium-völgyben lévő multiknál (facebook,google stb) gyakorlati állásokat töltök be, felszívom magam a gyakorlati helyemen meg a suliban is tudással és céget alapítok a suli után kicsivel, amit befektetők megtámogatnak, milliárdos leszek és kész. Ez a tervem.

Igaz jó lenne egy nagyon jó fizetés is, de mindig nagyon gazdag akartam lenni, jachtok, magángépek, sportkocsik, luxusházak a világ üdülőparadicsomjaiban, modell barátnők meg ilyenek..

Csak egy a baj, hogy baszott drága...

Jelenleg a Stanfordon 14,728 dollár a tandíj egy évre.

Honnan szerezzek pénzt?

A másik, hogy matekból, infóból, angolból kitűnő vagyok.

A négyzetgyökfüggvény, négyzetgyökvonás, másodfokúra visszavezethető egyenletek stbstb amiket most veszünk nem kihívás, az infóról nem is beszélek (MS Office lol... php programozást gyakorlom már itthon meg a html-t is gyakorlom)

Youtubeon néztem fősulis matekot és értettem! Sokkal érdekesebb és gyakorlati haszna is van nem úgy mint ezeknek, ezekkel még egy kiló krumplit se tudok venni!

Viszont az irodalmat utálom.

Beszóltam egyszer a tanárnak, hogy nem bölcsész akarok úgyse lenni azóta szívat. Hármas az átlagom, de szoktam kapni kettest is, van hogy egyest is...(egész jó gimibe járok amúgy). Ott minden jegyet figyelnek, ha mondjuk Computer Science-re jelentkezek, vagy csak a matek-infót? (az lenne a logikus)

Egyszerűen nem érdekel, hogy bedrogozva meg bebélyegezve mit írtak, aztán belemagyarázzuk hogy a költőnek milyen érzelmei voltak meg milyen költői eszközöket használt bla bla..



2016. jan. 12. 21:21
1 2 3
 1/21 A kérdező kommentje:

jól ki van hallva a kategória ahogy látom...

Szexualitásba kellett volna kiírni

2016. jan. 12. 21:30
 2/21 anonim ***** válasza:
87%
nem kihalt, csak annyira el vagy tevedve, hogy nem tudjak az emberek hogy kozoljek ezt veled.
2016. jan. 12. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
69%
szép álom,szerintem ébredj fel!!!!!!
2016. jan. 12. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

földhözragadt emberek akik sose mertek nagyot álmodni... sőt még arra is irigykednek aki MER álmodni :D

Az ilyenekre nem vagyok kíváncsi, akik a saját szintjükre akarnak lehúzni, úgysem fog SOSE sikerülni :)

Majd ha 2 év múlva kiposztolok egy képet a Szilícium-völgyből, remélem sárgulni fogtok az irigységtől :)

Segítséget meg majd kérek mástól, mert látom itt alacsony a színvonal nagyon.

2016. jan. 12. 22:17
 5/21 anonim ***** válasza:
85%
Tesó, nem gáz ha vannak álmaid. Beválhat simán. Ugyanannyi esélyed van, mint bárki másnak. 50Cent se gondolta volna, hogy rapsztár lesz, csak nyomta neki és ő lett a 2000-es évek egyik meghatározó alakja a hip-hop világában. Mike Tyson, a híres bokszoló egy félős kisgyerek volt, aki a galambjaival tökölt, addig ameddig egy fa.szadék le nem tépte az egyik galambja fejét. Gondolkodás nélkül lecsapta. Ekkor jött rá, hogy milyen erős. Rengetegen a semmiből jöttek. A lényeg, hogy szeresd amit csinálsz, járd az utad. Nekem is mindig azt mondták, hogy ez nem lehet, az nem lehet, aztán megmondtam, hogy kapjátok be a vérerest. Ha a másik hülyegyerek tudja, akkor én is. Ha testőr kell majd, csak szólj. Addigra kigyúrom magam, mint a AZ ÁLLAAT!
2016. jan. 12. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 A kérdező kommentje:
Ez sajnos a magyar mentalitás, hogy mindenkinek beleszólunk az életébe meg hogy mit hogy csináljon, ne merjen álmodozni stb.. nemhogy előbb a saját házuk táján sepregetnének, biztos lenne mit... jobb is lesz innen elmenni még ha eleinte rossz is lesz egy kicsit, ha bejön a buli és testőr kell akkor meg mindenképp szólok ;)
2016. jan. 12. 22:24
 7/21 anonim ***** válasza:
84%
Volt egy ilyen vicc is. Egy riporter lekerül a pokolba. Hat ajtót lát maga előtt, mindegyik előtt egy őrző ördög áll, kivéve az utolsót. Megkérdez egy ördögöt miért nem áll senki az utolsó ajtó előtt? A válasz: mert ott a magyarok vannak. Ha egy szökni akar, akkor a többi úgyis visszarántja.
2016. jan. 12. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
78%

Borostyán ligás meg elit egyetemeken mint a Stanford sosem adnak teljes financial aid-ot a tandíjra, csak valamennyi tandíjenyhítést. Átlag ember nem nagyon jut be ezekre a helyekre... Vicces egyébként, mert manapság a burzsuj kínai szülők gyerekeivel vannak tele ezek az amerikai egyetemek... :D

Zuckerberg, Bill Gates meg a többi szilícium völgyi csóka se a Harvard miatt lett milliárdos, hanem aki odajár annak már van miből építkeznie...

Az angliai egyetemek ezért egy fokkal jobb alternatívák, mondjuk egy Oxford vagy egy Cambridge egyetemmel sem röhögnék ki az embert Amerikában, és utána arra már végezhető a mesterképzés vagy a PhD Amerikában.

Az angliai diákhitel olyan, hogy csak akkor vonják, ha van munkád és csak akkor, ha az éves fizetésed elér egy x-összeget, és egy idő után el is évül bármennyit is fizettél be. Ez minden uniós állampolgárnak jár, de kitudja meddig maradnak még az Angolok az unióban...

De mondjuk akkor még mindig ott vannak a lakhatási költségek, amit maximum diákmunkával tudsz megoldani. A letelepedés mondjuk nem tudom mennyire menne egyszerűen Amerikában utána, azt tudom, hogy magas képzettséget igénylő munkakört ellátó embereknek sokkal könnyebben adják meg a zöldkártyát, mintha valaki szimplán ki akarna menni wc-t pucolni.

2016. jan. 12. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 A kérdező kommentje:

Nem szeretem Angliát, de van benne valami amit mondasz..

Gondolom Amerikában is van hasonló hitel, de csak az amerikaiaknak?

Köszi a választ amúgy, ilyenre nem is számítottam itt, sokat segítettél, hogy milyen irányban fontolgassam tovább a dolgokat!

2016. jan. 12. 23:20
 10/21 anonim ***** válasza:
5%
A fősulis matek kicsit messze van az egyetemitől. Nézz bele egy prog tervező matek tantárgyaiba.. xd
2016. jan. 13. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!