Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A fizetés ellopása nem bűn?

A fizetés ellopása nem bűn?

Figyelt kérdés

Az utolsó havi fizetésemet egyszerűen nem adta ide a főnökség - azt mondták: Nincs miből - ami természetesen nem volt igaz. Elmentem a Rendőrségre, ahol azt kérdezték (szó szerint) "Oké, nem adták oda a fizetését, de mi ebben a bűncselekmény?!" Azt hittem rosszul hallok. Aztán megjártam a NAV-ot, ahol azt a tájékoztatást kaptam, hogy "...ha az államnak okozott kár nem éri el a minimális 200.000Ft.-ot, akkor nem foglalkoznak vele, mert nekik ez anyagilag nem éri meg..." Javasolták, hogy indítsak eljárást a Munkaügyi Bíróságon "ha van kedvem" s pár év múlva talán, ha megnyertem, indíthatok ellenük - polgári peres eljárásban - kártérítést. (Egyébként 150.000 Ft.-ommal tartoznak.) Most komolyan: Ilyen létezhet Magyarországon???! Ez a joggyakorlat?!


Kezdem érteni a külföldre távozókat...



2016. jan. 13. 11:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
76%

Jogilag nem bűncselekmény, nincs olyan pont a Btk.-ban, hogy "alkalmazott ki nem fizetése", erről tájékoztattak is most téged.


Valamit nagyon félreértesz, hogy működnek a dolgok. Rohangálsz ide-oda, nem illetékes szervekhez, hogy röhögjenek rajtad egy jót. Oda kell menni, amit kaptál is tanácsot: bíróságra, vagy első körben a munkaügyi felügyeleti szervhez. Ez máshol sincs úgy, ahogy elképzeled, szóval nem kell emiatt külföldre menni. Sehol nem foglalkozik a rendőrség meg az adóhatóság azzal, hogy neked munkajogi vagy egyéb polgári jogi vitád van valakivel.


Gondolom veled még soha nem fordult elő, hogy valamit nem fizettél be időben. De ha igen, biztos örültél volna neki, hogy a rendőrség töri rád az ajtót, mert akinek tartozol, felnyomott. Ezzel nyilván nem a munkáltatódat akarom mentesíteni a felelősség alól, de ennek van egy útja, amit végig kell járni.

2016. jan. 13. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
63%

"Ezzel nyilván nem a munkáltatódat akarom mentesíteni a felelősség alól, de ennek van egy útja, amit végig kell járni."


Csak ez az út alatt egyeseket kirakhatnak albérletből és mehetnek a híd alá éhezni.

2016. jan. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
48%
Teljesen irreleváns, ez akkor is megtörténhet, ha simán felmondanak neked, hiszen akkor sem kapsz fizetést. Ha pont 1 havi béren múlik az albérlet, akkor az illetőnek meg nagyon rossz a pénzbeosztása, kicsit tartalékolni kell az ilyen helyzetekre is.
2016. jan. 13. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
25%

hát figyeld, ha 150-et keres, az ugye attól függ, főváros vagy vidék. vidéken tudna esetleg tartalékolni, fővárosban azért elég karcsú az az összeg.


amúgy a kérdésre válaszolva nincs ebben semmi fura. ahogyan mondták, a munkaügyi bírósághoz kell fordulni munkajogi dolgokkal kapcsolatban.

egyébként meg ha többen vagytok, akkor többen kell feljelenteni a céget...ha meg csak egyedül vagy, akkor elgondolkodnék azon, hogy tényleg úgy van-e a dolog, hogy direkt nem akarnak kifizetni, vagy csak késik, és megkapod.


egyébként pedig ha ez az első, akkor tanulva ebből, elkezdessz másik állás után nézni, ha meg többször késett már, akkor ezt régen el kellett volna kezdeni.

lehet menni rosszabbul fizető állásra is, még az is jobb, mint ez, ahol ki sem fizetnek -mondjuk azt jelenleg- időben.

2016. jan. 13. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
45%

" Teljesen irreleváns, ez akkor is megtörténhet, ha simán felmondanak neked, hiszen akkor sem kapsz fizetést. Ha pont 1 havi béren múlik az albérlet, akkor az illetőnek meg nagyon rossz a pénzbeosztása, kicsit tartalékolni kell az ilyen helyzetekre is."


Ha felmondanak, akkor van felmondási idő és tud keresni új munkát. Jelen esetben pedig ingyen dolgozott 1 hónapig azzal a tudattal, hogy nemsokára fizu. Így legalább 2 hónap mínuszban van. Főleg karácsony után tipikusan "le vannak égve" az emberek.

2016. jan. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
63%
Ez ciki, nyilván egy nehéz helyzet, de ettől még nem lesz valami bűncselekmény.
2016. jan. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
52%

" Javasolták, hogy indítsak eljárást a Munkaügyi Bíróságon "ha van kedvem""


Igen, pont ezt kell tenni, ők az illetékesek. Amúgy nem bűncselekmény, persze ettől nem korrekt. Mégis mit vártál a rendőröktől vagy a NAV-tól, hogy azon nyomban kiszállnak, mindenkit bilincsbe vernek és a cég széfjéből átnyújtják a fizetésedet?


Persze a munkaügyi bíróság is úgy működik, hogy ha nem volt szerződésed, nem tudnak mit csinálni. Ilyenkor te vagy a hülye, hogy szerződés nélkül dolgoztál akár egyetlen napot is. Örülj, hogy csak 1 havi megélhetésed volt a tanulópénz.

2016. jan. 13. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
A lopás bűncselekmény de itt még meg se kaptad azt a fizetést amit állítólag elloptak tőled. Szóval lopás nem történt és más bűncselekmény sem.
2016. jan. 14. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:

Tudjátok...én nem vagyok és eddig nem is voltam kiművelve sem munkajogból sem büntetőjogból. Ért egy igazságtalanság, ami szerintem nem normális jelenség. Nyilván, amíg nem él át az ember ilyesmit a saját bőrén, addig tök könnyen röhög mások kétségbeesésén...


Természetesen nem azt vártam, hogy automatikusan rájuk rúgja az ajtót a TEK, de azért legalább némi érdeklődést elvártam volna. Hát, a vallomásom felvétele közben a rendőr folyamatosan szókeresőzött a telefonján. Ez tisztességes munkavégzés?! Ne butáskodjatok már!


Nem csodákat vártam csak azt, hogy ha bármi jogsérelem ér, akkor az legalább számítson és értelmesen mondják meg, hogy ilyenkor mi a teendőm. Na, ezt egyedül a NAV tette meg - ahova a Rendőrség óva intett, hogy bemenjek.


Nem mellesleg nem csak az én fizetésemet nyúlták le, hanem a kolléganőmét is, csak Ő nem akar részt venni semmiféle jogi eljárásban, mondván "A pasim jól keres, szóval legyenek boldogok a fizetésemmel!" - így egyedül maradtam ebbe az egészbe mert 14 éves korom óta egyedül élek és nekem senkim nincs aki ennyire jól keresne.

2016. jan. 14. 09:32
 10/12 anonim válasza:
Ez egy szemét dolog tényleg.Korrupt itt minden szerv bárhova is fordulsz.De menj el a munkaügyi bíróságra és vannak még olyan emberek akik megértik a problémád,és segíteni is fognak!De ehhez el kell menj!És ne hagyd annyiba semmi képp!!!És ne is itt várj támogatást és segítséget mert itt senki sem fog érdemben segíteni.
2016. jan. 14. 23:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!