Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ilyen esettben, hogy lehet...

Ilyen esettben, hogy lehet kivenni szabadságot?

Figyelt kérdés

Ha van egy határozott idejű szerződésem. (6 hó) Arra kapok elvileg időarányosan 10 nap szabadságot. Ez eddig oké.


Tegyük fel 2.5 hó után megszűntetik (nem megszűnik! megszüntetik) a munkaviszonyom akkor az eredti 10 napot kivehetem vagy akkor is időarányosan kapok valamennyit?


2016. jan. 17. 15:09
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Csak az időarányos része jár, nem 10 nap.

Ha a kiszámolt időarányos szabadnapok száma töredéknapra jön ki, akkor ha eléri a fél napot a töredéknap, akkor felfelé kell kerekíteni.

Tehát ha 10 szabadnapod van 6 hónapra, akkor 4,1666 nap 2,5 hónapra, azaz 4 nap szabadság jár. Ha ennél többet már kivettél, akkor nem tudom mi az eljárás, de ha kevesebbet veszel ki,akkor kifizetik a maradékot.


De

2016. jan. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ha már kivetted, akkor az ügy le van zárva, nem tudsz szabadnapot visszaszolgáltatni, a munkáltatónak pedig nincs felhatalmazása azt levonni a munkabérből.


Ha még nem vetted ki mindet, vagy kiveszed, vagy a munkáltató megváltja, ahogy az 1. válaszoló írja.


"nem megszűnik! megszüntetik"

Nem világos, mi a különbség. De ha már itt tartunk: pontosan hogyan is szűnik meg a munkaviszony? Munkáltatói felmondással, vagy munkáltatói azonnali hatályú felmondással? Első esetben elég korlátozottak a munkáltató lehetőségei, második esetben ezt indoklás nélkül megtehetik, de ki kell fizetniük a szerződésből megmaradt idejű távolléti díjra.

2016. jan. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Megszűnik => Pl: van egy határozott idejű szerződésed 06 30- ig akkor az megszűnik. (ugye július 1.-én nem kell menned) Vagy mondjuk meghal a góré stb és emiatt bezár a cég akkor is megszűnik.

Megszüntetik meg az amit mondasz, hogy pl:. felmond az egyik fél.

2016. jan. 17. 15:56
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem tudom így mennyire világos a különbség?!
2016. jan. 17. 15:59
 5/7 anonim ***** válasza:
Ja, értem, de akkor ez triviális, hiszen ha 6 hónapos a szerződésed, az 2,5 hónap után nem lejár.
2016. jan. 17. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Nem, most inkább arra irányult a kérdésem ha idő előtt megszűntetik...
2016. jan. 17. 17:03
 7/7 anonim ***** válasza:

Mindegy, milyen okból szűnik meg, időarányosan jár.

Ha többet vettél ki, már nem követelhető vissza. Nem minősül ugyanis jogalap nélkül felvett munkabérnek, mert a kiadás jogszerű volt.

2016. jan. 17. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!