Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Határozott idejű munkaszerződé...

Határozott idejű munkaszerződés esetén, ha a szerződés utolsó hónapjában szeretnék felmondani, akkor köteles-e kiadni időarányosan a munkaáltató az engem illető szabadságot?

Figyelt kérdés
Vagy csak szóljak a munkahelyen, hogy a szerződés lejártával nem szeretném azt megújítani (ők igen), és várjam meg amíg a szerződés megszűnik. Így viszont ugrik 10 nap szabi, amit eddig kivehettem volna.

2015. júl. 29. 09:36
 1/10 anonim ***** válasza:
A szabid nem ugrik, mert ebben az esetben pénzbeli megváltás jár. Határozott idejű szerződés esetén akár a legutolsó nap is közölheted.
2015. júl. 29. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

A szabid nem ugrik, mert ez esetben kötelesek kifizetni.


Az, hogy határozott idejű szerződés esetén fel tudsz-e mondani kérdéses, látni kéne a szerződést.


Korrekt eljárás:

- 15 nappal a szerződés lejárata előtt szólsz, hogy nem akarsz majd a lejáratkor hosszabbítani és ki is vennéd a 10 nap szabidat.


Számodra biztonságos eljárás:

- Nem szólsz semmit és mikor lejárt a szerződésed bebattyogsz, közlöd, hogy nem hosszabbítasz és kifizetnek.

2015. júl. 29. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Ne keverjük a fogalmakat, most fel akarod mondani (idő előtt) a szerződést, vagy csak nem akarod hosszabbítani? Mert az utóbbi nem felmondás.
2015. júl. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
A lényeg, hogy nem fogom meghosszabbítani. De mivel sem a munkáltatómat se a munkatársaimat nem akarom kellemetlen helyzet elé állítani (értsd utolsó nap közölni h másnap ne számítsanak a munkámra) ezért legalább 1 hónappal a szerződés lejárta előtt szólni akarok a munkáltatónak, hogy a szerződés lejártával másik munkát kezdek. Viszont itt jött a kérdés, hogy ilyenkor (ha nem felmondok, hanem csak szólok és letelik az idő), akkor azok a szabinapok amiket nem vettem ki eddig, mert nem úgy terveztem h elmegyek, akkor elvesznek-e, vagy kivehetem őket, vagy kifizetik stb.).
2015. júl. 29. 16:48
 5/10 anonim ***** válasza:

Nem értem, miért hoznád őket kellemetlen helyzetbe, ha lejár a szerződésed, akkor lejár. Szerintem sokkal kellemetlenebb, hogy nem tudod, fognak-e legközelebb hosszabbítani, ez egy tisztességtelen gyakorlat, de te tudod.

A szabadnapjaidat ki kell adnia, ha nem tudja a munkaviszonyod végéig, akkor meg kell váltania. Elveszni anyagi szempontból nem fog.

2015. júl. 29. 16:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszi a kommenteket. Azért hoznám kellemetlen helyzetbe, mert mindenképpen azzal számolnak, hogy hosszabítanak velem, és több hónapos projektekkel dolgozunk, amikből ha kiszálok 1ik napról a másikra, akkor a munkatársaim nyakában landolnak. Ezt akarom elkerülni. Az, hogy fix szerződéssel dolgoztatnak az ő szokásuk, igaz, hogy számon kellene tartaniuk, hogy kinek mikor jár le, de vmiért nem gondolnak arra, hogy az emberek akár munkahelyet is válthatnak.
2015. júl. 29. 17:47
 7/10 anonim ***** válasza:

Akkor az lenne a tisztességes, hogy szólsz, főleg az után, hogy még számítanak a továbbiakban Rád.


Az időarányosan járó, ki nem vett szabadság soha nem veszhet el, mindegy milyen a szerződés, és az is, hogy milyen módon szűnik meg a jogviszony. Azt vagy ki kell adni/venni, vagy a jogviszony megszűnésekor ki kell fizetni.

2015. aug. 1. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Igen, akkor lenne tisztességes. Én is ezt hittem és szóltam, hogy átadhassam a munkáim időben másnak, stb...


Lett is belőle hiszti, sértődés és szét sz0pattak. Pedig nem a Jóska Pista BT-nél dolgoztam hanem MO egyik legnagyobb multijánál.


Soha többet nem szólok ilyen esetben, ott dögöljön meg az összes ahol van.

2015. aug. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

"Akkor az lenne a tisztességes, hogy szólsz, főleg az után, hogy még számítanak a továbbiakban Rád."

Ha ennyire számítanak rá, akkor miért nincs határozatlan szerződése? Ja, mert az kötelezettségekkel jár? Így meg lehet x havonta szopózni?

De ha még mindig határozott is, akkor is illene kb. 1 hónappal a lejárta előtt szólni, hogy bocsi, mi hosszabbítanánk, és aláírni a hosszabbítást. És akkor máris kibukna a dolog, ha valaki nem akar tovább ott lenni.

Ha a lejárta előtt 1-2 nappal szeretne a munkáltató hosszabbítani, akkor meg is érdemli, hogy valaki benyögi, hogy bocsi, én megyek.

2015. aug. 1. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

"Ha ennyire számítanak rá, akkor miért nincs határozatlan szerződése"

Már bocsánat, de a kérdésből az nem derül ki, hogy már ezer éve "csak" hosszabbítgatnak", vagy most dolgozik ott először a kérdező. Valamint az sem derül ki, hogy a határozott időből még mennyi van hátra. Vagyis, hogy kivárja a végét a munkáltató, vagy előtte azért időben szólt volna, hogy "számítunk Rád".

A fentiek miatt volt merszem azt írni, hogy milyen módon érzem tisztességesnek az elköszönést...

2015. aug. 2. 07:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!