Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez megbiztahó...

Terdik Zoltán kérdése:

Szerintetek ez megbiztahó oldal/cég? //www.eszakamerikai-munka.com Én úgyérzem h ez ténleg igazi és h leirják h mik történtek náluk vannak képek, iroda, tehát elég biztos h valós de azért várom a válaszokat!

Figyelt kérdés

#utazás #oldal #pénz #Amerikai-Munka
2016. jan. 19. 01:03
1 2
 1/19 anonim válasza:
82%
Illegalis munka. Iroda kepet barki csinalhat, az nem jelent semmit. Egy motel szobat en is le tudok fenykepezni, nem tudom, az mit bizonyit. Amit ajanlanak : takaritoi munka, csak illegalis lehet, arra nem fognak adni vizumot. Elmesz ESTAval es illegalisan dolgozol, barmikor lebukhatsz.
2016. jan. 19. 01:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim válasza:
100%
Jo lenne megtudni a cegnel, milyen "vizumot" segitenek elintezni, es hogyan is elintezik az adoszamot "Social Security"-t, amit csak akkor lehet kervenyezni egy kulfoldinek ha legalisan, tehat megfelelo munkavallalasi vizummal dolgozik.
2016. jan. 19. 02:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
80%

NYELVTUDAS NELKUL NE INDULJ EL, mert ha bajban vagy, meg segitseget sem tudsz kerni.

A honlap illegalis munkara csabit, hazudik, es alapvetoen lehuz mindenert.

1. Vizumot takaritoi munkara nem ad ki egyetlen USA allam sem, meg akkor sem, ha ezt allitja a honlap (csalas)

2. hazugsag: a takarito abban a szallodaban lakik, ahol dolgozik - de egy bekezdessel lejjebb azt irja, hogy kozlekedes gyalog, tomegkozlekedessel, vagy a sajat kerekparoddal/autoddal. A takarito nem lakhat a szallodaban, mert minden lehetseges szobat kiadnak, vagy napi legalabb 100 dollarert bereltetik veled. Medence hasznalatarol ne is almodj, a dolgozoknak tiltott. Kozlekedes: a tavolsagokat ismerve gyalog szinte kizart, autot nem tudsz venni illegaliskent, szinten problema a biztositas, mert ssn nelkul nem kotnek, plusz a rendor barmikor bevihet, a magyar jogsid csak 30 napig hasznalhatod, itteni jogsit nem csinaltathatsz ssn nelkul. Tomegkozlekedes varosonkent kulonbozo, de tobbnyire rossz, de, ha van, kb 1.50 egy felszallas, akkor is, ha csak egy megallot mesz, bliccelni nem tudsz.

3. Berezes: Bankszamlat nem tarthatsz fenn SSN nelkul, csak par honapig, utana kiraknak a bankbol (torveny). A betanitas idoszakara nem jar berezes: torvenytelen az USA-ban. Oraber $7.50, ez a minimum ber, pl. Pennsylvaniaban, de pl. New Yorkban $9, Californiaban $10 a minimum, amit kapnod kell.

4. a fenykepeken ket-haromcsillagos motelek vannak, ezek nem hotelek. Medence a legtobb motelben van, de a dolgozoknak tiltott a hasznalata (es energiad sem lenne ra, a 10-12 orai melo utan)

5. Kajarol nem esik szo, de te, mint illegalis, nagyon nem is tudsz harcolni az ebedszunetedert. Az, hogy mennyibe kerul, ha nem otthon fozol, hanem Mekiben vagy egyeb helyen eszel, azt elfelejtettek megirni (es hogy jutsz oda, mennyi ido alatt?), de szamits napi legkevesebb $15 (es akkor elegge szr kajakat eszel).

6. Lakasberlet: a kauciot akkor latod viszont, amikor Houstonban havazik. A "ketten egy szobaban $250-ert" es "altalaban matracon alszik mindenki" - inkabb nem minositem.

7. Motelekben - a kepeken szereplo "szallodak"-ban - nem nagyon van borravalo, meg a "Hilton Inn"-ben sem. Benne van a neveben, hogy "Inn", tehat nem szalloda, hanem 2-3csillagos motel. Sem a szobak belso fenykepei, sem az epuletek nem szallodat mutatnak, hanem motelt, ahol a vendegeknek meg egy kis hutojuk sincs, vagy egy mikrojuk. A "reggeli a vendegeknek 7-10 kozott van" az azt jelenti, hogy te egy harapast sem, hacsak nem fizetsz erte egy motelszobat.

8. ha 12 oras a munkaidod, akkor eri el a kereseted a 90 dollart, amibol nyilvan levonnak ezt-azt, jo, ha 50-et megkapsz, es az elso negy hetben 0 a beveteled (ok irjak). Ha csak 10 oras a munkaidod, akkor ertelemszeruen kevesebb, csak 75 naponta - es minden fizubol levonjak az 1/3-ot (ok irjak) amig el nem eri az 1000 dollart a levonas osszege. Lehuzas magyar modra. Es ebbol az osszegbol nem nagyon tudsz megelni, csak nagyon sanyaruan.

9. Orvos, illetve betegsegek: miutan illegalis vagy, igy nincs betegbiztositasod. A vizitdijat meguszhatod (ha szerencses vagy) 30-40 dollarbol. De egy vervetel, egy normalis vizsgalat, rontgen, az szazasnal kezdodik a vizitdijon felul. Balesetet mar nem is emlitek, a sulyossagtol fuggoen tizmilliokig felmehet az osszeg.


Osszessegeben: ha szeretsz kockaztatni 0 filler haszonert, es kokemenyen megszakadasig dolgozni majdnem ingyert, akkor tedd - de ne gondold, hogy jol jarhatsz, es 1-2 ev mulva egy hazat tudsz venni a megsporolt penzedbol.

Megoldas: keress egy ferjet/feleseget, aki allampolgar

2016. jan. 19. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 A kérdező kommentje:
Angolul tudok olyan alapfok és középfok közt tajákozodni tudnák de ezt olvastátok //www.eszakamerikai-munka.com/szosszenetek/ azért csak nem irnak ennyi mindent olyan hitelesnek tartom de félek! Irtam nekik h még müködik ez és azt mondták h igen meg megkérdeztem h milyen vizummal visznek ki arra még várom a választ!
2016. jan. 19. 16:45
 5/19 anonim ***** válasza:
75%

Ne vessz meg ember, nem tudsz olvasni? Marmint ne a weboldalt olvasd, hanem amit az elozo kommentelo leirt. A szavaibol ugy itelem, hogy itt el. En is itt elek, csak megerositeni tudom, hogy amit irt az ugy van.


Ez es az ehhez hasonlo munkak (amerikaimunka, munkaamerikaba, es stb. variacioi a szavaknak) MIND lehuzas!


Epeszu ember ebbe nem megy bele. Tizenplusz eve elek itt, meg egy valodi emberrel nem talalkoztam aki ilyen weboldalon keresztul jott ki es akinek jo sorsa volt. Ismertem magyarokat szallodai (nem motel, hanem szallodai) meloban es vert izzadtak, es latastol mikulasig es a sajat kajajukat fizettek es gyalogoltak mert nem volt penzuk tomegkozlekedesre es az anyjuk/apjuk otthonrol kuldott nekik penzt, hogy legalabb egy normalis tal etelt tudjon venni mert ilyen konzerves/dobozos $zarokon elt es rament az egeszsege. Az en cimemre postaztak a cuccait mert nem bizott a lakotarsaiban es felt, hogy ellopjak a csomagjait.


Egy csavot ismerek aki a szalloda recepciojan dolgozott, neki aranylag jo sorsa volt DE neki mar uton volt a zoldkartyaja, volt munkavallalasia, vagyis ot rendesen megfizettek, volt biztositasa stb.


Illegalisan SEMMID nem lesz.

2016. jan. 19. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 A kérdező kommentje:
Oké értem!De akkor legalább egyszer jó lenne ha lenne egy olyan kedves ember aki segit ezekbe pláne pl te mert neked meg vannak papirok azt mondták sokan h keressek olyat aki kint lakik mégse ajánlkozik senki!Legalább abban h mennyi pénz kell stb!És elmagyarázza h hogy van stb+ ha tudna egy munkahelyet ajánlani!Én ha kint lennék és lenne időm örülnék ha tudnák segiteni másokon!
2016. jan. 19. 19:58
 7/19 anonim ***** válasza:
100%

"Oké értem!De akkor legalább egyszer jó lenne ha lenne egy olyan kedves ember aki segit ezekbe pláne pl te mert neked meg vannak papirok azt mondták sokan h keressek olyat aki kint lakik mégse ajánlkozik senki!" Segits magadon, isten is megsegit ;)


Megis milyen segitseget varsz?

En mar tobb tucat GYIKos kerdezonek segitettem informacioval, sot, 2 emberkevel mar talalkoztam is, akiket a GYIKon ismertem meg es ebbe az allamba jottek kirandulni. Tudasommal szivesen segitek, amikor latom hogy van ertelme, de megis mi mast varsz? Gondolod vadidegenek majd felajanljak, hogy gyere, van melo? Vagy hogyan?


Ha lenne sem ajanlanek be idegekenet sehova, mert ismeretlenul csak magamat jaratom le ha az illeto nem megfelelo. Hitegetni meg felesleges, hogy jo munkaero vagyok, ha nem ismerlek mondhatsz akarmit.


"Legalább abban h mennyi pénz kell stb!" Mihez? Ahhoz hogy kigyere? Azt utazas kategoriaban kerdezd. De magad is kikeresheted, kijossz turistaskodni es veszel egy repjegyet, ESTA, meg foglalsz szallast, kaja, koltopenz stb. Utazas kat.-ban tutti lesz tobb100 ember akik mar jartak itt kirandulni es szivesen megosztjak mennyi volt a koltseguk.


"És elmagyarázza h hogy van stb+" Micsoda hogy van? Tegyel fel egy kerdest es valaszolunk. Mi mast magyarazzunk el?


Eloszo szepen szajbaragosan leirta, hogy az altalad linkelt web-melo miert felejtos. En csak megerositeni tudom, felesleges hozzatennem barmit, eleg amit o leirt.


"ha tudna egy munkahelyet ajánlani!" Nem hiszem hogy fognak, gondolj bele, ir neked egy idegen Romaniabol vagy vmelyik balkan orszagbol, hogy segits neki munkat keresni. Mit csinalsz? Beajanlod a fonokodnek? Vagy kuldesz neki linket, ahol munkahirdetesek vannak?


"Én ha kint lennék és lenne időm örülnék ha tudnák segiteni másokon" - persze de ehhez elobb ki kell jutni!

2016. jan. 19. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 A kérdező kommentje:
Oké!Nem kell ezért ennyire letámadni :D.Tudom én az ESTA-t is csak az a baj h én igen Romániában lakom sajnos :( (szar egy ország)itt nem lehet igényelni ESTA-t ahoz magyarban kell lakjak ugy hogy ez elég felejtős.Nem kell te beajnálj a főnöködnek csak leülni beszélgetni vagy akár itt vagy telón h mik vannak ott munkahelyeken h vesznek fel,mit vesznek figyelembe!
2016. jan. 19. 20:23
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

1. Az oldalt a Wbnode-on keszitettek ahol ingyen tudsz weboldalt csinalni

2. Szinten ingenes gmail email cim

3. Munkavallaloi vizum nekul nemtudsz legalisan munkat vallalni (ahogy azt mar elottem leirtak). Persze a munkaltato szponzoralhat, de en meg nem hallottam olyan csodatortenetrol hogy egy takaritot szponzoraltak volna.

Mar sokan kerdeztek errol az oldalrol itt is es mas forumokon is, de eddig akarhanyszor ramentem az oldalukra, mindig ugyan azokat a munkakat ajanlottak, ugyan azokert a berekert.

Ha meg nem foglalt a domain, te is csinalhatsz egy www.usamunkahudejo.com cimu weboldalt, csinalsz egy ugyan ilyen gmailes cimet (ha nem foglalt persze), letoltesz egy par szallodas kepet creative common licence allatt a guglirol es woala, kesz is az oldal:)

2016. jan. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%

nezz korul itt - ha erted, hogy mit jelent ez az oldal

[link]


Kiindulopont: cseh, fake fax szam, nincs contact telefon, es meg lehet sorolni. Hogy a weboldal 2 evvel ezelott ota mukodik csak, de hozzateszem, hogy akar te is csinalhatsz egy ilyen oldalt.


En soha, senkit sem ajanlok dolgozni, ha az illeto illegalis, mert en kerulok miatta bajba, ha lebukik.

Nevezz be a zoldkartya lottora (ingyenes, csak 1-2 szereto-mi-magyarok-tartsunk-ossze huz le erte penzt), vagy keress egy allampolgar ferjet/feleseget. Megjegyzem, az USA-ban mar a meleghazassagokban is kaphatsz zoldkartyat.

De illegalisan ne akarj dolgozni, mert neked lesz a legrosszabb. Szinte hetente van a hirekben hogy lebuknak az illegalisok - itt a mi varosunkban pl. decemberben alltak ki a rendorok minden masodik sarokra jogositvanyt ellenorizni. Akiknek nem volt, azok a karacsonyt mar a szuletesi orszagukban toltottek, 99 evre kitiltva innen - tehat mar hazassag utjan sem lephetnek be 99 even at.

Tudom, es megertem, hogy talan kilatastalan a helyzeted - de hidd el, jobban jarnal, ha Nemetorszagba vagy Angliaba vagy akarhova Europaba mennel.

2016. jan. 20. 06:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!