Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Spanyol nyelv ismerete jelent...

Spanyol nyelv ismerete jelent előnyt az álláskeresésben?

Figyelt kérdés

2016. jan. 19. 03:04
 1/5 anonim ***** válasza:
64%

Nem igazán...bár attól függ, milyen szinten... felsőfoknál talán...

Ha van egy spanyol-angol felsőfokúd, akkor az viszont már nyerő lehet.

Spanyol középfokúm van, de állandóan abba ütköztem bele, hogy hiányzik az angol.

2016. jan. 19. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Betanitott penztaroskent biztos nem, tolmacskent Igen. Nem mindegy, , hogy milyen szinten beszeled és milyen munkára jelentkezel
2016. jan. 19. 06:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Nekem van olyan nyelvvizsgám, amit még sosem kellett munka közben használnom.


Igazából közvetlenül nem jelent semmilyen komoly előnyt, mivel a munkáltatót nem érdekli, hogy beszélsz burkusul, ha egy burkus ügyfele sincs.


Másrészt, egy nyelvvizsga szimpatikusabbá tudja tenni az életrajzod, látszik, hogy tudsz tanulni, így azért a teljes rólad kialakított képet pozitívan befolyásolhatja, valamint állami szektorban van olyan hely, ahol nyelvért adnak még mindig pótlékot (de nem mindenhol)

2016. jan. 19. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
78%

Egy felsőfokú angol-spanyollal már sokmindent lehet kezdeni, végzettségtől függetlenül. Ügyfélszolgálatra rengeteg ilyen embert keresnek, de multiknál mindenféle projekttámogatói, asszisztensi, kapcsolattartói munkára is jó lehetsz. Tudom, mert nekem is angol-spanyol felsőfokom van és sok lehetőségem lenne ilyen területen, csak más irány vonz.


Az angol nagyon fontos, a spanyol meg legyen felsőfokú, akkor előnyt jelent.

2016. jan. 19. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Saját válaszomat ajánlom ehhez a kérdéshez:


http://www.gyakorikerdesek.hu/uzlet-es-penzugyek__karrier-fi..


együk fel, hogy hallgatsz az előző válaszolóra és megtanulsz dánul. Az, hogy egy új nyelvet munkaképesen meg tudj tanulni, az saccra 4-5 év és az alternatív költségekkel együtt 1 000 000 + befektetés. Évente van 10-15 állás, ahol kérnek dán nyelvtudást, kérdés az, hogy te mihez értesz. Ha a dán tudáson kívül semmihez, akkor nyitva lesznek előtted az SSC állások, ami kellemes és biztos jövedelem. Ide lesz viszont a legnagyobb verseny, mivel ide egyedül a dántudás a szűrő.


Ha mondjuk mellette közgazdász is vagy, akkor fel kell tenned az alábbi kérdéseket:

- Egy szakmailag komoly munkahelyre tényleg szükséged van-e a dántudásra?

- Ha igen, fizetnek-e annyit, hogy a befektetett energia visszajöjjön?

- Valós előnyt jelent-e a nyelvtudás a versenytársaiddal szemben.


Mondok két nagyon rövid példát:

1. Egy magyar kereskedelmi cég ügyvezetője vagy, és Thaiföldön alapítotok egy képviseletet. Milyen elvárásaid lesznek az ottani munkatársaid felé. Ha nagyon kell, akkor nyilván felveszel egy magyarul (is) beszélő titkárnőt, hogy a magyar partnerekkel valaki levelezzen, de a könyvelővel és a jogásszal kapcsolatban mik lesznek az elvárásaid? Hogy tudjon magyarul? Vagy az, hogy értse az ottani jogot/könyvvitelt/bármit? És ha tud magyarul az neked mennyire számít? Fizetnél érte neki kiemelt fizetést, vagy felvennél valakit átlagos fizetésért és inkább angolul kommunikálnátok?


2. Nézz meg egy random Huawei-es álláshirdetést. A szoftvermérnököknek nem kérnek kínaitudást. Ők ugyanis nem kínaiul beszélő embert keresnek (abból már van úgyis 1 400 000 000 otthon), hanem szoftvermérnököt. Két azonos képességű szoftvermérnök közül melyiket fogják felvenni? Egyértelmű, aki tud kínaiul. És két eltérő képességű szoftvermérnök közül? Nem tudom, nem vagyok Huawei-es. Vajon segít(ene) az valakinek a cégen belüli előrejutásban, ha tud kínaiul?


És persze a dán helyébe beírhatsz bármilyen nyelvet, de ezeket a kérdéseket mérlegeld.

2016. febr. 4. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!