Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek lehet hatekony a...

Szerintetek lehet hatekony a life coach tanacsadas skype-on?

Figyelt kérdés
Egy ismerosom most vegzett life coach-kent es skype-os tanacsadasi tevekenyseget szeretne kiepiteni. Van ezzel kapcsolatban tapasztalatotok, lehet ez hatekony igy?

2016. jan. 20. 11:36
 1/8 anonim ***** válasza:
Az mire jó, mit csinálsz konkrétan?
2016. jan. 20. 23:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Egy ismerosom tanulja, nem en. Ez egy ilyen eletmod tanacsado. Nem pazichologus. Ha valakinek van valamilyen elakadasa az eletben, akkor keri a segitswget. Egyutt meghatarozzak a celt es, hogy hogyan lehetne oda elerni. O skype-on akarja, mert szeret utazgatni es ugy gondolja, hogy ezt barhonnan lehetne csinalni. En meg szkeptikus vagyok, en szivesebben mennek szemelyes tanacsadasra, ha szuksegem lenne ra. Csak gondoltam megkerdezem, hatha van valakinek ilyen tapasztalata.
2016. jan. 21. 10:02
 3/8 anonim ***** válasza:
Life coachként még személyesen is nehéz lesz ügyfeleket kerítenie, nemhogy skypon. A magyarok amúgy sem nagyon szeretik a táv és online dolgokat, itt még nincs meg nagyon a kultúrája, nem úgy mint Amerikában. Sokan vannak mint coach-ok, elvileg nem kell tanfolyam sem, hogy valaki coach-nak nevezze magát. Az a pár pszichológus akinek páciensi köre van egyben coachként is működik, ők kiszolgálják ezt az igényt, nekik még úgy ahogy van munkájuk. Nagyobb cégek főleg business coachokat vesznek fel és a szakma nagyon fel van osztva. Nehéz bekerülni, és folyamatosan klienseket szerezni, hogy valaki meg tudjon élni belőle . Ez persze csak az én véleményem, mert én is coach vagyok :-)
2016. jan. 23. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim válasza:
Kedves Előző, hogy érted, hogy a szakma nagyon fel van osztva, és mi a feladata egy business coachnak a cégeknél?
2016. jan. 28. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Kedves Masodik!

Koszonom a valaszt! Azt meg megkeedezhetem, hogy egy life coach miben tud konkretan segiteni? Miben mas ez, mint a pszichologus?

Koszi elore is!

2016. jan. 28. 11:12
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
A coach csak egészséges emberekkel foglalkozik, és mindig egy elakadásra vagy problémára koncentrál, és onnan fejleszti az embert és segíti a céljai elérésében. A célt mindig a kliens határozza meg, és hogy miben kéri a coach segítségét. A pszichológus viszont visszatekint a múltba, az egész személyiséget vizsgálja (ez sokszor hosszú folyamat) és utána javasol terápiát!! A coach nem csinál soha terápiát és NEM ad (nem is adhat) tanácsot. A business coachok főleg felső vezetőkből és HR-esekből lesznek és multi cégek, bankok, stb alkalmazzák őket. Van egy pár elismert business coach a szakmában, akiket a cégek már évek óta alkalmaznak, és nagyon nehéz bekerülni, főleg nem "huszon" évesen, mert nagyon sok tapasztalat kell hozzá. Időgazdálkodás, vezetéselmélet, karrier, konfliktuskezelés, delegálás stb foglalkozik.
2016. jan. 28. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Meg egy kerdesem lenne. Ha valaki onalloan akarja a coach szakmat vegezni, akkor kb mennyi ido alatt lehet kiepiteni az ugyfelkort? Ha ezt igy meg lehet hatarozni egyaltalan.
2016. febr. 3. 23:18
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem lehet meghatározni. Ez attól is függ, hogy valaki mennyire jön be az embereknek. Attól mert valaki jó szakember, nem biztos, hogy megtalálja az összhangot a kliensekkel. És ha igen, akkor sem biztos, hogy állandó visszajáró vendégeket kap,csak addig jár valaki, amíg baja van. A coaching sajnos nem olyan mint műkörmös, hogy mindig lenő és újat kell felrakatni :-) Az emberek jönnek-mennek. Sokan csak 1x max 2x jönnek. Állandóan kell a marketing meg a networközés. Van úgy, hogy az egyik hónapban vannak vendégei, a másikba meg alig jönnek. Biztos van, de én nem ismerek olyan "coach" ot aki csak ebből élne.
2016. febr. 5. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!