Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Állásinterjún a logikai...

Állásinterjún a logikai tesztnek van tényleges hatása a pozíció megszerzéséhez? Vagy az úgyis a "beszélgetősön" és az önéletrajzon múlik?

Figyelt kérdés

2016. jan. 20. 20:26
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van, mert mostanában már a logikai teszteket jellemzően neten töltöd ki otthon. Kiküldik teszem azt a 100 kiszűrt jelöltnek és beállítják, hogy a 15 legjobb eredményt szűrje a gép a személyes interjúkra.


Ergo ha xarul töltöd ki el sem jutsz a személyes interjúig.

2016. jan. 20. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, egy logikai tesztbe beleférhetne egy olyan kérdés is, hogy "Ön kiírna egy logikai teszt fontosságával kapcsolatos kérdést úgy, hogy nem nevezi meg a megpályázni kívánt munkakört?".
2016. jan. 20. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Nyilván van hatása, mivel azért csinálják, hogy kiszűrjék az alkalmatlanokat. A kérdés alapján nem véletlenül. :D


Egyébként pozíciónként változik. Természetesen nem ugyanazt nézik egy programtervező matematikusnál, mint egy gyártósori összeszerelőnél.

2016. jan. 20. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Nekem konkrétan a cégnél kellett kitölteni, és ott elmondták, hogy ezen a teszten általában átszoktak menni az emberek. Ezért kérdezem, hogy későbbiekben(személyes interjúnál) figyelembe veszik e ezt.
2016. jan. 20. 20:50
 5/9 anonim ***** válasza:
27%

"átszoktak menni " - át szoktak menni...

Még fogalmazni sem tudsz, A kérdésedért általános iskolában megbuktatnának magyarból. ( Pld. "megszerzésére" helyett "megszerzéséhez"...)

Ezért céloztam rá, hogy a kérdésednek úgy lenne értelme, ha a munkakört is beleírnád.

Ahogy a #3-as írta, nem mindegy, hogy csak azt tesztelik, hogy képes vagy-e három különböző színű gomb megnyomásának sorrendjét megjegyezni, vagy komoly döntéseket várnak tőled.

2016. jan. 20. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
74%
Hol kérnek logikai tesztet? Nekem még sose kellett, de szívesen kipróbálnám.
2016. jan. 20. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%

"Hol kérnek logikai tesztet"


BP-en egy csomó cégnél, például NSN. Numerikus teszt, logikai teszt, általános programozás teszt (pszeudokóddal). De a GE, Exxon, Big4 is szokott íratni.

2016. jan. 21. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Köszi. Lehet jelentkezem majd hozzájuk, hogy kipróbáljam. :)
2016. jan. 21. 08:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Bankszektorban, pénzügyi elemzői területen dolgozom.

Én is töltöttem ki ilyen logikai tesztet.

Minden, a cégcsoporthoz jelentkező dolgozónál van ilyen ún. munkaalkalmassági vizsgálat, ami a pozíciótól függő tesztes feladatokat tartalmaz.

Nyilván vannak komplexebb feladatok pl. egy elemzőnek, de a bankfiói ügyintéző is kitöltötte azt az alap monotonitás vagy IQ tesztet, személyiségtesztet, amit én is, illetve voltak az enyémtől eltérő feladatai is.


A végén mindenkitől készített a megbízott cég egy kb. fél oldalas összefoglalót, amelynek végén alkalmas/nem alkalmas jelzés volt a megpályázott pozícióra vonatkozóan.


Egy-egy ilyen logikai teszt alkalmával fény deülhet pl. a pályázó olyan készségeire, amire szóban nehezen (akár egy feladatmegoldás következetessége, gyorsasága stb.- szóbeli állásinterjún nyilván a HR-es nem üli végig, amíg levezetsz egy a szakmádba vágó feladat megoldását lépésről lépésre).


Gyári munkásoknál is alkalmaznak egyszerű teszteket- hiszen ilyen típusú munkánál is vannak olyan logikai alapkészségek, amiket szűrni kell és lehetőleg egységesen.

A cég/megrendelő be tudja állítani azt a mininális szintet, ami alatt "nem foglalkozik" a pályázókkal és azt is el tudom képzelni szinte minden pozíciónál, hogy egyébként két hasonló, ígéretes jelölt közül versenyelőnybe kerül az a pályázó, akinek valamilyen teszteredménye (legyen az IQ vagy logikai vagy személyiségteszt) a munkaadó számára "értékesebb" eredménnyel bír.

2016. jan. 21. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!