Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érettségivel milyen gazdasági...

Érettségivel milyen gazdasági pályát lehet befutni? Tapasztalatok!

Figyelt kérdés
Tudom, hogy sok mindenen múlik, ez egyértelmű. Csak ha mondjuk egy munkáltató meghirdet egy állás ahova egyetemi végzettség a feltétel és neked nincs, de mellette 15 éves szakmai tapasztalatod van akkor egyáltalán elolvassák az életrajzodat vagy van esélyed az állásra, vagy inkább ne is törődj ezzel? Elsősorban tapasztalatok érdekelnek, hogy ki milyen területen dolgozik most a gazdaságban és, hogy milyen végzettsége van, valamint a munkakör és persze a fizetése is érdekel. Várom a válaszokat!!

2016. jan. 24. 16:05
 1/8 anonim ***** válasza:
75%
Az attól függ, hogy a többi jelölt milyen. Ha valamelyiknek megvan a kellő szakmai tapasztalata pl 5 év, plusz diplomája is akkor buktad...
2016. jan. 24. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
44%

" neked nincs, de mellette 15 éves szakmai tapasztalatod van"


Nade ilyen nem letezik, hiszen nem dolgozhattal olyan munkakorben amihez diploma kell ha neked nincs...

2016. jan. 24. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

2-es válaszoló: Sok olyan állás van, amihez kérik feltételnek a diplomát, pedig a munkát anélkül is el lehet végezni. Anno engem is egy gazdasági pozícióra vettek fel sima érettségivel, mert volt nyelvtudásom és az nagyon kellett nekik.

Persze az elején sokat kellett segíteniük, betanítaniuk, stb., de gyorsan tanultam és kb. 3 hónap múlva teljes értékű munkatárssá váltam.


Most is keresnek embert a munkahelyemen, ugyanarra a pozícióra, ahol én vagyok, és a hirdetésben ott van, hogy feltétel a diploma. Mégis én fogom betanítani az új embert - nincs diplomám, de 12 éve dolgozom ebben a munkakörben.


Szóval kérdező, az eleje lenne nehéz, bekerülni egy pozícióra. De ha már ott vagy és szerzel tapasztalatot, utána szerintem el tudnál helyezkedni más cégnél is. Az elején meg valami egyéb képességeddel kitűnni, pl. nyelvtudás. Vagy egy cégnél először más pozícióban elhelyezkedni, és ha szorgalmas vagy, jól dolgozol, talán előléphetsz.

2016. jan. 24. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat! Várom még a többi véleményt is! Utolsó, írtam privát üzenetet.
2016. jan. 24. 17:45
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

"Sok olyan állás van, amihez kérik feltételnek a diplomát, pedig a munkát anélkül is el lehet végezni."


Persze, csak oda nem fogsz bekerulni.


Rengetegen vegeznek gazdasagi felsofoku vegzettseggel, tobb nyelven beszelnek, hol a fenebe leszel te erettsegivel veluk versenykepes? Sehogy


Esely a nullahoz kozelit.

2016. jan. 24. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Amint olvastad lehet, hogy többen végeznek felsőoktatásban több nyelvtudással, csak lehet, hogy a való életben a munkában többet ér az, aki 15 éve ebben dolgozik, mint aki körülbelül gyakornoki tudást sem megközelítve pályázik a munkakörre. Ha neked volna egy céged melyik vennéd fel, aki most jött ki a könyvek közül és 23 éves, vagy aki tapasztalt, 35 éves munkavállaló a szakmában, és az önéletrajzában több siker is szerepel, de csak érettségivel helyezkedett el anno az első munkahelyén? Nos te melyikre bíznál munkát?
2016. jan. 24. 20:04
 7/8 anonim ***** válasza:

Az gyakori, hogy egy cégnél valaki szépen lépeget felfelé a ranglétrán, és egy idő után olyan munkát végez, amire az új embert csak diplomával vennék fel.


Az viszont nagyon nehéz, hogy egy ilyen ember ismét munkát kapjon, a cégek ugyanis nem látják azt, ami alapján a korábbi munkahelyén el tudott látni komoly feladatot, csak annyit látnak, hogy a jelölt nem felel meg a minimális elvárásoknak sem.


A legnagyobb esélyed még úgy lehet, ha valami régi kolléga beajánl az új helyre, aki tudja, hogy mire lehet számítani tőled.

2016. jan. 24. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

" a való életben a munkában többet ér az, aki 15 éve ebben dolgozik"


Nem erted.


Eleven nem kerulsz be kezdokent ilyen helyre, mert nincs diplomad, a diploma meg a minimum.


A nemletezo 15 ev tapasztalatoddal meg olyan emberekkel versenyzel, akiknek szinten van 15 ev tapasztalatuk es meg diplomajuk is.


Manapsag egy erettsegivel kitorolheted a hatsod, hiaba akarsz valami virtualis valosagot teremteni.

2016. jan. 24. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!