Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multiknál (SSC) az álláshirdet...

Multiknál (SSC) az álláshirdetés lezárása előtt nem jellemző, hogy behívják a jelölteket interjúra?

Figyelt kérdés
Még 3 hétig fut a hirdetés, valószínű addig nem is kezdik meg az interjúztatást?
2016. jan. 24. 19:42
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Attól függ.


Ha egyéni állásinterjú, akkor gyakorlatilag azonnal elkezdik, amint megérkezik az első épkézláb CV. Nem várják ki a végét, mert menet közben a jelölt találhat másik helyet, nem 2 perc végigfuttatni egy több körös interjút sem, így folyamatosan hívják be a szimpatikus embereket.


Ha valami csoportos, tantermi teszttel, miegymással főszerezett interjú, akkor összevárnak embereket természetesen, de akkor sem feltétlen várnak heteket arra, hogy elkezdjék, míg a hirdetés elég hosszú ideig kint lehet.

2016. jan. 24. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Az tehát nagyon ritka (megkockáztatom, hogy kizárt), hogy mondjuk 1 hónapig csak gyűjtik a CV-ket, és amikor lejár akkor lássanak neki a kiválasztásnak, legalábbis céges környezetben. A jó emberek gyorsan elkelnek.
2016. jan. 24. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem pont az ellenkezője a tapasztalatom. Már a megjelenés napján kell jelentkezni, ha 1 hetes a hirdetés, már esélytelen.
2016. jan. 24. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
75%

Hát ha belegondolok, hogy nálunk ez hogy megy...

Beküldi valaki a CV-t, nézegeti a team leader, "behívjuk interjúra?"

"Hívjuk." Leszol a HR-nek, hogy keressék meg a jelentkezőt. 1 hét múlva, "Ja, majd intézzük."

Aztán mikor itt a jelentkező, akkor jön az, hogy "basszus, fél óra múlva interjú, menj már le te, nekem nincs kedvem, múltkor én voltam."

Mindez egy nagy multinál, ami 175 országban van jelen.

2016. jan. 25. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

#4-es: mivel ugyanannak a multinak dolgozunk ezért el tudom mondani, hogy ez HR függő :)


Nálunk is nagyon el tudnak kényelmesedni (2 hét mire eszükbe jut, hogy volt egy jelölt, akit fel kellene venni), máskor viszont nagyon tudják pörgetni, attól függ, hogy ki van a HR-en, és mennyire leterhelt.

2016. jan. 25. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!