Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Még hirdetik az állást amire...

Még hirdetik az állást amire felvettek? Lent

Figyelt kérdés
Lassan egy hónapja dolgozok egy multinál. Elég messziről költöztem emiatt, jelenleg egy kis szobát bérlek, közösen egy egyetemistával. Havonta kell fizetnem érte, de kiderült hogy már csak egy hónapig maradhatok, mert a tulaj visszaköltözik. A lényeg: albérlettámogatást nem adtak, a bejárást nem tudom megoldani, mert a közlekedés napi 4-5 órám elvenné ( még ha kocsival „csak” kb 2,5 óra lenne össz-vissz, mivel se kocsim, se jogsim, se a falumból bejáró munkatárs) Mivel tetszik a munka, gondolkodtam, hogy kiveszek egy albérletet, hiszen próbaidő után úgyis nő a bérem, és majd biztos találok később olcsóbb albérletet, vagy lakótársat, addig meg elleszek valahogy. Igen ám, de ma látom a hirdetések között, hogy még mindig hirdetik ezt az állást! Na nem nyíltan, hanem egy fejvadász cégen keresztül. A dátum már elég régi volt, konkrétan a kezdésem előtti, de gyanút fogtam, felhívtam a közvetítőt, azt mondta, nem történt tévedés, még várják a jelentkezőket!!!! Így nem merek albérletet kivenni, kauciót fizetni. Meg amúgy is necces ez így próbaidő alatt. Fogalmam sincs mit tegyek. Valakinek ötlet?

2015. okt. 15. 23:21
 1/8 anonim ***** válasza:
81%

Lehet, hogy tenyleg teged terveznek kibafni, mert nem vagy eleg jo, de az is lehet, hogy van tobb hasonlo pozicio a cegnel. Vagy a fejvadasz ceg benezett valamit. Vagy nem ugyanarra a cegre vonatkozik.


Viszont nem tudom elkepzelni, hogy ne kapnal hasonlo alberletet, egy szobat amit massal megosztanal. Keresgelj ilyen facebook csoportokat es forumokat, sajnos en nem vagyok kepben ilyen teren, de biztos vannak lehetosegek.


Es igen, egyelore nem koteleznem el magam egyedul egy alberletre.

2015. okt. 15. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

azt nem hiszem, hogy azért, mert nem vagyok elég jó.

ennyi idő alatt még érdemi feladatot se kaptam, inkább még a betanításom folyik, szó is volt róla, hogy az első hónap inkbb csak ilyen jellegű lesz.

ráadásul nem újból meghirdették, hanem le se szedték a hirdetést.

Gyanítom, mivel annyira könnyen nem találnak erre a pozícióra alkalmas embert, felvettek, de közben még hirddetnek, háhta lesz, aki tapasztaltabb e téren, vagy -és én erre tippelek - még olcsóbban elvállalja a munkát.

Bár nem értem, egy multi miért ilyen kicsinyes. A támogatás is kb 20 ezer lett volna nekik havonta. Ez egy ekkora cégnek semmi kellene legyen.

2015. okt. 15. 23:43
 3/8 A kérdező kommentje:
ugyanaz a cég, ez tuti, és azért gondolom, hogy az én munkaköröm, mert más ilyent nem keresnek ( tárgyalóképes szlovén nyelvtudás)
2015. okt. 15. 23:44
 4/8 anonim ***** válasza:
43%

Én otthagynám őket a francba, nem hinném, hogy egy itthon nem túl sokak által beszélt nyelvvel ne találnál máshol munkát.

Bár a munkáltatónál csak rákérdeznék, hogy ezt mégis hogyan gondolják.

2015. okt. 16. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
73%

Mivel írtad, hogy jelenleg a betanításod folyik és próbaidőn vagy, ezért lehet, hogy még nem tudják eldönteni, meg fogsz-e felelni nekik vagy sem? Valószínáleg azért nem szedték le a hirdetést - ahogy egy előző is írta, mert gondolják, hátha jön olyan, aki rutinosabb vagy nem tudom...


A próbaidő nem egy stabil valami, számos cég csinálja, hogy a próbaidőre alkalmaz valakit, amikor lejár a próbaidő, akkor meg lecseréli a dolgozót.

Nem alapoznék erre albérletet. Azt írtad, még egy hónapig maradhatsz az albérletben. Mennyi a próbaidőd, 3 hónap?

2015. okt. 16. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
48%
Ha a profession-on hirdetik, akkor lehet, hogy azért van, mert még nem járt le a hirdetés.
2015. okt. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

igen, három hónap a próbaidő.

De én direkt elhívtam a közvetítőt. És miután elmondta, miről lenne szó, rékérdeztem, hogy az-e az a cég, amire gondolok. Kiderült, hogy igen,de ha már jelentkeztem, akkor sajnos nem tudnak továbbítani feléjük....azt már nem említettem, hogy elvileg én töltöttem be azt a pozíciót. bár lehet meg kellett volna.

2015. okt. 16. 11:33
 8/8 anonim ***** válasza:
84%

oké, verziók:

1. lusták voltak leszedni a hirdetést, a fejvadász cég hazudik (mindig hazudnak) és a hirdetés címszó alatt CV-ket gyűjtögetnek. Amúgy is sajnos gyakran csinálják, h úgy tesznek, mintha egy cégnek keresnének munkaerőt, közben csak az adatbázisukat töltögetik és nincs is mögötte állás.

2. A cég a tipikus:" próbaidő alatt alacsony bérért felveszünk vkit, majd még próbaidő alatt elküldjük és veszünk fel újra egy balekot" típusú cég.

3. elfelejtette a cég értesíteni a fejvadászcéget, h már nem aktuális a hirdetés


(egy volt hr-es)

2015. okt. 16. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!