Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bejelenthetem-e a munkáltatóma...

Bejelenthetem-e a munkáltatómat, ha elmulasztja a munkavédelmi előírásokat? Szabadsággal játszadozik, stb. Többi lent

Figyelt kérdés

Két kérdésem is lenne.

1.Olyan helyen dolgozom, ahol egészségre ártalmas vegyszerekkel dolgozunk. Se kesztyű, se védőmaszk nincs biztosítva. Ha ezt bejelentem valahol, mennyi esély van rá, hogy előveszik a munkáltatómat a mulasztás miatt? Esetleg ha időközben az egészségem romlik, tudok-e bármilyen kártérítést igényelni tőle?

2. Tudomásomra jutott, hogy hajlamos úgy kiírni szabadságot, hogy közben "elfelejt" róla szólni. Ezzel lehet valamit kezdeni, ha utolag rájön az ember? Jelenléti ívet havonta írunk, igy nem tudom mindíg követni.

Ja és még egy, tudom, jogy a szabadság 75 százalékával a munkáltató rendelkezik, viszont elméletben 30 nappal előtte szólnia kell, ha szabadságra akar küldeni. Kérdés, mennyire szabályos az, ha azt mondja ma, hogy holnap nem kell jönnöd dolgozni xy oknál fogva.



2016. jan. 25. 10:10
 1/1 anonim ***** válasza:
54%

Egész nyugodtan, szeretik az ilyen könnyű csemegéket a munkaügyi felügyelők.

A jelenléti ívet érdemes lemásolni és megőrizni egy ideig.

2016. jan. 25. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!