Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nappali tagozatos diák vagyok,...

Nappali tagozatos diák vagyok, mellette dolgozom. Idáig még csak diákmunka közvetítőn keresztül vállaltam munkát, de most "rendes" állást kaptam. Azt mondták bejelenthetem magam, de nem muszáj. Mit csináljak?

Figyelt kérdés
tényleg egyáltalán nem értek ezekhez a dolgokhoz. tb-t nem kell fizetnem, mert diák vagyok és még családi pótlékot is kapok. ha nem jelentem be magam, akkor feketén dolgozom? vagy miért jó az ha be vagyok jelentve? adózás? fogalmam sincs hogy megy ez

2014. jan. 11. 14:34
 1/10 anonim ***** válasza:
15%

CSaládi pótlékot kapsz, tehát még középiskolás vagy?


És tévedés, hogy diáknak nem kell tb-t fizetni, mert bizony kell. Korábban volt olyan lehetőség, hogy nem kellett fizetni, már kell, ha a jövedelmed eléri a minimálbér 30%-át, és biztosítottá válsz (sőt, ebben az esetben az állam már nem is utalja utánad a NAV felé a tb-det...)

2014. jan. 11. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:

igen, középiskolás vagyok.

és ha a jövedelmem teljesítmény arányos?

2014. jan. 11. 15:27
 3/10 anonim ***** válasza:
37%
TEljesen mindegy, mi alapján kapod a béred, minden jövedelemből fizetned kell. Szja, járulék.
2014. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
18%
És nem te jelented be magad, hanem a munkáltató jelent be.
2014. jan. 11. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
igen, ő jelent be, de én döntöm el, nem?
2014. jan. 11. 15:36
 6/10 anonim ***** válasza:
18%
ez nem döntés kérdése, ugyanis van törvény, munkaviszonyt be kell jelenteni. Szép, hogy már középiskolásként csalásra buzdítanak.
2014. jan. 11. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
értem. és ha ez a bejelentés mégsem történik meg, akkor mire számítsak?
2014. jan. 11. 15:45
 8/10 anonim ***** válasza:
18%
Lebukásra és büntetésre.
2014. jan. 11. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Nem értem!


Hogyan dolgozol, ha középiskolában, nappalin tanulmányokat folytatsz? Ugyanis ilyen esetben csak a tanítási szünetben dolgozhatnál.


Egyébként ha "diák" vagy, akkor nem kell magad után fizetned a "TB-t", mivel az állam fizeti a tanulók után.


Viszont, ha nem diákszövetkezeten keresztül dolgozol, akkor a jövedelmed után - munkaviszonyban - vonnak mindent ugyanúgy, mint a többi dolgozótól.

Ha nem munkaviszonyban dolgozol, hanem megbízási jogviszonyban, akkor csak abban az esetben vonnak járulékokat, ha a havi jövedelmed eléri a minimálbér 30 %-át. Ilyen esetben biztosítottá válsz, és nem csak SZJA-előleget vonnak, hanem járulékokat is.

A fenti mindkét esetben a munkáltató/foglalkoztató bejelent az adóhatóságnál, mint biztosítottat. Ez nem a Te dolgod, és nem is választás kérdése a cég részéről.


Ha nem jelent be a foglalkoztató, de van általuk aláírt munka-, vagy megbízási szerződésed tőlük, akkor nem kell aggódnod, Téged nem fognak megbüntetni, csak Őket.

Ha nincs a kezedben semmilyen szerződés, és tényleg nem jelentenek be, akkor kezdhetsz aggódni, mert az elméletileg "feketemunka". Tehát Te a szerződéssel le tudod fedezni magad.


Viszont ez tényleg érdekelne, hogy hogyan dolgozol, ha elméletilet TILOS tanítási időszak alatt?!?!

2014. jan. 12. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Előző válaszoló vagyok.

Bocsánat, tévedésben voltam, 16 évesen már lehet vállalni munkát, nem csak a szünidőben. A 15 éveseknél van korlát.

:)

2014. jan. 12. 07:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!