Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit lehet tenni ha 100 kilomét...

Mit lehet tenni ha 100 kilométeres körzetben egy olyan álláshirdetést nem látok ahol megfelelnék a feltételeknek?

Figyelt kérdés

2016. jan. 30. 12:24
1 2 3
 21/27 anonim ***** válasza:

#20


Nem is az volt a probléma/kérdés, hogy kifogást keres valaki, hanem, hogy mit lehet tenni, ha nincs munka 100km-en belül.

Te hitetlenkedtél, hogy ilyen nincs "ez mese"(azaz, nincs olyan hely, az országban, ahol ez az állítás igaz a kérdezőre) .

2016. febr. 1. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/27 anonim ***** válasza:

"Te hitetlenkedtél, hogy ilyen nincs "ez mese""


Nem hitetlenkedtem,hanem tényként közöltem.Munka mindenhol van az országban,pláne ha 100km-es körben nézelődünk.Aki nem talál annak bizony más oka van.(ahogyan vázolam már röviden: Aki éhes nem válogat)Asszem csontig le lett rágva a téma.

2016. febr. 1. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/27 anonim ***** válasza:

#22


"Nem hitetlenkedtem,hanem tényként közöltem.Munka mindenhol van az országban,pláne ha 100km-es körben nézelődünk."


Én meg bebizonyítottam a statisztikákkal, hogy ez nem igaz.

Innentől a "tényként közöltem", a dogmaként közölted.

2016. febr. 1. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/27 anonim ***** válasza:

De a statisztikád nem kezeli azt, hogy mondjuk diplomával nem hajlandó takarítani valaki.

Nincs kedvéére való, jól fizető meló 100km körzetben ez lehetséges. De hogy semmi nincs az marhaság.

2016. febr. 1. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/27 anonim ***** válasza:

#24


Ha 10 szer annyi munkakereső van, mint munkahely, az miért nem kezeli?

Ha mindenki megfelelne az összes állásnak, akkor is munkanélküli maradna a 90%-a.

2016. febr. 1. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/27 anonim ***** válasza:

"Én meg bebizonyítottam a statisztikákkal"


Az egyik nap hasmenésem vam,másnap szorulásom,statisztikailag remekül vagyok.Ennyit erről.

Az elmúlt 20 évben megfordultam már pár helyen az országban,érdekes én mindenhol tudtam dolgozni,így akár a személyes példámmal én meg bízonyítom az ellenkezőjét.Az is elmagyaráztam már az eljén,hogy a papíron munkanélküliek egy jelentős részerésze nem azért munkanélküli mert nincs munka,hanem azért mert van vmilyen anyagi háttér mögötte,így nincs rákészszerülve,hogy dolgozzon,meg így amúgy is kényelmesebb.Vagy tucatszám tudok mutatni olyan ember aki regisztrált munkanélküli,mellette pedig feketén melózik évek óta.Így az ilyen jellegű kimutatás máris inkorrekt és hiteltelen.Azt pedig-reálisan- otthon a 4 fal közül honnan tudod leszűrni,hogy mennyi állásajánlat vagy üresedés van?? A legutóbbi munkahelyem tudod hogyan találtam? Félkiló kinyomtatott önéletrajzal a táskámban szépen elindultam.Bekopogtam,tájékozódtam,érdeklődtem....Bármennyire is mesebelinek hangzik 3 nap múlva állásom volt,sőt kb 2 hét múlva egy másik helyről is kerestek.Ya,igen sajnos ez is olyan hely ahol tényleg dolgozni kell,nem csak a munkaidőt eltölteni,hát az előttem lévő 3-4 emberkének is ez volt a "büdös"....

2016. febr. 2. 06:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/27 anonim ***** válasza:

"Azt pedig-reálisan- otthon a 4 fal közül honnan tudod leszűrni,hogy mennyi állásajánlat vagy üresedés van??"

Amúgy


Meghirdetik jó esetben, bár vannak olyan helyek, ahol nem, de ezt is írtam korábban, a 7. válaszban.


Amúgy a 16. válasz(nem az enyém) cikkének, és a 9. válaszom táblázatában pont ez az adat szerepel.


Egyébként, ha felmész a profession-ra például, ott az országosan nyitott 11 200 állásból 7 700 van Pest megyében 6200 Pesten 1500 a "többi részen".


"Az elmúlt 20 évben megfordultam már pár helyen az országban,érdekes én mindenhol tudtam dolgozni,így akár a személyes példámmal én meg bízonyítom az ellenkezőjét."


Akkor mentél el máshova, miután szereztél munkát, vagy akkor mentél el, mikor még nem?

Egyébként "földrajzilag" mostanában az ország melyik "pár helyre" mentél dolgozni?

2016. febr. 2. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!