Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Multinacionális cégnél, aki...

Multinacionális cégnél, aki dolgozott már gyakornokként, meg tudná mondani, hogy milyen felmondási idő tartozik az ilyen típusú szerződéshez?

Figyelt kérdés
Felmondhatok azonnal, vagy szoktak kikötni határidőt? Ha ige, mennyit?
2016. febr. 1. 14:51
 1/7 anonim ***** válasza:

A multi meg a gyakornok nem jogi fogalom. Ha munkaszerződésed van, akkor az abban leírtakat kell figyelembe venni, illetve a munkaviszonyra vonatkozó jogszabályokat.


Alapesetben 30 nap a felmondási idő munkavállalói rendes felmondás esetén. Ha a szerződésben ennél rövidebb idő van kikötve, akkor annyi.


Próbaidő tartama alatt a felek indoklás nélkül, azonnali hatállyal felmondhatnak. Próbaidő maximuma 3 hónap, ez a szerződésben van kikötve. Ha nincs kikötve, nincs próbaidő sem.

2016. febr. 1. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én úgy hallottam, hogy akik multiknál vannak gyakornokként, azok nem is a multival állnak hivatalosan szerződésben, hanem egy iskolaszövetkezettel (a gyakornoki munka feltétele ugyebár a nappali tagozatos hallgatói jogviszony). Éppen ezért kérdem, hogy abban van-e más kikötés, vagy pontosan hogyan is néz ki egy ilyen szerződés.
2016. febr. 1. 15:52
 3/7 anonim ***** válasza:
3hónaposnál 1 hónap a próbaidő(ennyi volt nekem)
2016. febr. 1. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Általában se próbaidő se felmondási idő nincs. ÁLTALÁBAN :)
2016. febr. 1. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

"Én úgy hallottam, hogy akik multiknál vannak gyakornokként, azok nem is a multival állnak hivatalosan szerződésben, hanem egy iskolaszövetkezettel"

Ezt meg annak kéne tudnia, aki a szerződést kötötte.

Iskolaszövetkezeti szerződések többségében nem igazán fontos a felmondás ténye, mivel munkavégzési kötelezettség sincs. Ugyanis az úgy néznek ki, hogy akkor dolgozol, amikor épp a cég fizetni akar, egyébként meg éhen is halhatsz. Tehát bármikor mondhatod, hogy nem mész többet, a szerződést nem is kell felmondani.


"a gyakornoki munka feltétele ugyebár a nappali tagozatos hallgatói jogviszony"

Ez nem igaz. Lehet iskolaszövetkezeten keresztül csinálni, de az csak egy lehetőség. Sokszor a gyakornok nem is feltétlenül azt jelenti, hogy még nincs végzettsége, hanem pl. pályakezdő.

2016. febr. 1. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

voltam gyakornoki pozícióban 8órába minimálra bejelentve szerződéssel mindennel együtt,mert pont 3hónapra kerestek multihoz dolgozót(pü-i terület),főiskolai tanulmányok mellett,volt gyakorlatos félév,írtam a multinak és felajánlották,h mehetek!

3.válaszoló voltam

2016. febr. 1. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Két egymás utáni nyáron dolgoztam 2 különböző multinál kb. 3-3 hónapot. Úgy volt, ahogy te is írtad: diákszövetkezeten keresztül. Nem igazán van felmondási idő, én jófejségből szóltam kb egy héttel előre, hogy x napon jövök utoljára és ennyi. Persze nagyjából lebeszéltük előre, hogy nyár végéig leszek.


Egyébként egy jelenléti íven vezettem, hogy mikor voltam ott, amit a felelős aztán mindig aláírt. Ez alapján utalták a fizetést is a szövetkezettől.

2016. febr. 1. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!