Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy lehet hogy kirúgnak...

Hogy lehet hogy kirúgnak azért mert a munkaszerződésben foglaltakat alkalmazni próbálom? Késedelmi díj csúszó fizetés esetén!

Figyelt kérdés

Munkahelyemen (volt helyemen) mindig csúszott a fizetés. Pár nap pár hét mikor hogy. A régebbi dolgozók már csak a vállukat rántják, mondván ez van ezt kell szeretni. De van egy munkaszerződés is azért, melyben benne van hogy a cég késedelmes fizetés esetén milyen késedelmi díjat fizet. Minél többet késik, annál többet fizet.

Én nem voltam rest és kiszámoltam, hogy 6 hónapja vagyok itt, megnéztem a fizetési határidőt, megnéztem mikor jött meg a pénz (utalással jön, nincs rajta mit vitatni) és kiszámoltam minden hónapban mennyi késedelmi díj jár. Összesítettem kinyomtattam és mentem a pénzügyeshez hogy nem stimmel a pénzem, itt a papír nézze meg. Mondta hogy ezt meg kell beszélnie a főnökkel. Oké beszélje meg holnap jövök de persze ne húzzák a dolgot mert minél később fizetnek annál több a késedelmi díj. Vagy tőlem húzhatják is ha fizetik.


Még aznap éktelen ordibálás közepette „szólított” a főnök hogy mit képzelek és mi ez? Mondom neki a szerződésben… végig se hagyta mondani ilyen nincs a szerződésben. Készültem, ott a zsebemben vettem is elő tessék itt van. Olvassa.

Szó szót követett, fő érve : mások is dolgoznak itt azok se szólnak. És ezt még senki se kérte. Mondtam erre hogy ki miért szól az a saját dolga, ők nem szólnak hát birkák, én meg szólok.


Hamar lezárult a vita vegyem a kabátom, tűnés, egy fillért se kaptam a késedelmi pénzből, utolsó töredék fizumat még aznap utalták, a felmondólevél meg állítólag úton van postán.


Most ilyenkor mi van? Fekete- fehéren ott a szerződésben és kirúgnak érte mert szólok?


Még nem volt érkezésem jogászhoz menni de megyek oda is, csak még előtte: ki mit szól ehhez?


2016. febr. 2. 08:21
 1/7 anonim ***** válasza:
81%
Munkajogász, de azonnal (nem majd holnap, MOST). Ha bizonyítani tudod, hogy nem fizették ki, pedig ott áll a szerződésben (a leírtak alapján ez megáll), akkor gyorsan és egyszerűen lehet egy nyertes pered.
2016. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%
Így olvasva, ha benne van a szerződésben akkor neked volt igazad, és ok nélkül rúgtak ki. Ez megér egy pert.
2016. febr. 2. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Munkajogász,munka ügyi bíróság MOST azonnal.

Ez konkrétan szerződés szegés,amiért rengeteget kell majd fizessenek.

Azonnal feljelenteni a céget MOST,mert ez bűncselekmény,fingassák meg csak az ilyet,majd a volt főnöködnek is mondja a rendőrség vedd a kabátod tűnés öcsi amikor szépen zárolják a céget,és meg indítanám a felszámolást is kajakra.


Ne hagyd,azonnal munkaügyi bíróság kutya kötelességük intézkedni,ott a szerződés pecsét feketén fehéren leírva minden.

2016. febr. 2. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
85%
Ez jó ügy haver. Egy kis pénzt is le tudsz róluk akasztani. Hajrá!!! Ne hagyd annyiban.
2016. febr. 2. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Jól fogalmaztál. Egy KIS pénzt. Megvolt az ügyvédi konzultáció perelem a céget többet közt az elmaradt késedelmi pénzekért... nem sok, kb 40E Ft. Valamint perelem a jogtalan elbocsátásért melyért kb 3 havi átlagkeresetem lehet a reális kárpótlás.


Ezen túlmenően a cégnek még NAV bírságot és egyéb büntit is kell fizetnie akár milliós értékben de az már nem az én zsebembe megy.


Szóval summa summarum reálisan 3*100.000 + 40 lehet a zsebemben mindez hosszú hónapok de lehet évek alatt...

Hát..

2016. febr. 2. 12:01
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Na, látom sikerült egy kicsit felturbózni a történeteidet. Már kezdtem szomorkodni, mert eléggé kezdtek laposodni, nem volt bennük semmi változatosság.


Most azt a stílust adtad, hogy fellépsz a gonosz főnök ellen, aki rögtön ki is rúg (teljesen életszerűtlen, de sztorinak jó). A régi történeteid többségében füled-farkad behúztad, a főnökhöz hozzá sem mertél szólni, mert a munkád mindennél fontosabb, még ha 3 hónapja nem is fizetnek.


És lám, több ember is úgy válaszolt, mintha egy igaz történetet írtál volna ki. Még mindig felismerhető, hogy ugyanaz az ember vagy, de a próbálkozást értékeljük! Köszönjük a Gyakori olvasóinak nevében.

2016. febr. 2. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
45%
Szóval kiraktak, mint a fosos macskát? Ügyes vagy, ez már tényleg jobb történet.
2016. febr. 2. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!