Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nem totál természetes hogy...

Nem totál természetes hogy csúszó fizetés esetén odamegyek a főnökhöz és megkérdezem a cég mennyi pénzzel kárpótol engem a csúszásért? És még egy bocsánatkérés is illenék?

Figyelt kérdés

Ott a szerződés, benne a fizetés megkapásának határideje. A cég már sokadszorra napokat akár heteket is csúszik. Magyarázat soha semmi, majd jön a pénz, kuss és dolgozz. Mindent elvárnak tegnapra de ha a melós várja a pénzét akkor örüljön hogy dolgozhat?


Hát én odamentem a főnökhöz magához az atyaúristenhez (mivel a műszakvezető nem volt hajlandó semmit válaszolni) hogy mégis mi a búbánat van és a cég mennyivel kíván engem kárpótolni a csúszásért, és egyáltalán bocsánatkérést mikor kapok? Elvégre ha a dolgozók úgy dolgoznának ahogy a cég fizet akkor itt ki se nyitna az üzem reggel. A portás majd nyit. Nyugi. Majd ahogy a fizu jön. Késve. És? Neki nem szabad?


Akkor mi lenne? Kérdeztem.


A főnök rámvágta az ajtót a műszakvezető meg közölte első és utolsó húzások volt még 1x megszólalok pénz ügyében ennyi. És majd gondjuk lesz rá hogy fizukor a lehető legutolsónak kapjam meg a pénzt.


???


Tehát a melós dolga az hogy meló és kuss? Pénz meg majd?


2015. dec. 4. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Múlt hónapban én is 10 nappal később kaptam meg a pénzt: a munkáltató, ha később fizet, nem ad semmi kamatot, stb., bezzeg azoknál a számláknál, amiket emiatt csa késve tudtam fizetni, szépen rám verik a kamatot. Nem elég, hogy megdolgozott az ember a pénzéért, még pluszban nekem lesz károm a megkésett befizetések miatti kamattal :-(

És igen, a dolgozónak kuss van, mert ha megszólal, repül és jön helyette másik tíz ember :-(


Nem is tudom, miért mennek olyan sokan külföldre?... :-)

2015. dec. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

valahol megértem a felháborodásodat, mert a boltban nem adnak kenyeret a ét szép szemedért.


de úgy látom, valami gyárban dolgozhatsz, méghozzá eléggé alsó szinten, ha a műszakvezető is így beszél veled.

azzal vigyázz, hogy nagyon nagy volt a szád, és simán el fognak küldeni, ha bármi apróságot csinálsz, ami nem jó.

ilyenkor már találnak akármit.

túl sok a szüneted. sok selejtet termelsz. elkésel reggel. stb.


Sajnos ha tetszik, ha nem, egy alkalmazottnak kuss, és meló.

A pénz beszél.

Én tanultam, és nem szalag mellett állok, de alkalmazott vagyok, így befogom a pofám. Akinek nem tetszik, hogy parancsolgatnak neki, az mehet vállalkozónak.

Fiatalon nagyon-nagyon nehéz volt ezt elfogadni, vagyis nem is sikerült. Nekem volt a legnagyobb pofám, mindig elmondtam, ha valami nem jó. Nem díjazták a vezetők. Lényegesen jobb eredményeket hoztam, mint mások, mégis ők kaptam mindenféle prémiumot és kiváltságot, mert benyaltak. Sosem jutottam feljebb dupla teljesítménnyel sem.

Teltek az évek, és megtanultam befogni a pofám. Meghúzom magam, elvégzem a munkám, majd hazamegyek. A céges dolgokat igyekszem bent hagyni, és itthon nem gondolni rájuk.

Nem egy álommeló, de annak örülök, hogy van munkám. Mert látok embereket a környezetemben, akik elvesztették a munkájukat, és az nem élet. Alig van mit enniük, nincs új ruhájuk évek óta, zaklatják őket a végrehajtók.

Én konkrétan éhen halnék, ha elveszíteném a munkám.

Ezt azért írtam, mert a saját életedet csak te tudod: ha kirúgnak, van hova menned? Találsz másik állást? Vagy esetleg otthon laksz még a szüleiddel, és nem kell attól tartanod, hogy kikapcsolják a villanyt vagy a gázt?


Végezetül egy kis jogi adalék: a munkaügyi bíróságnál, vagy NAV-nál, nem tudom pontosan, felnyomhatod a céget, hogy nem fizet időben.

Egyébként a törvényi határidő minden hónap 10.-e, de ettől szerződéssel el lehet térni. Nem tudom, hogy ilyen bejelentést lehet-e tenni névtelenül, nézz utánna. Ha kapnak egy ellenőrzést, ezt nem tudják letagadni, mert gondolom utalással fizetnek. Ekkor kapnak egy büntetést, és ha szerencséd van, legközelebb időben utalnak.

2015. dec. 4. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

"Akinek nem tetszik, hogy parancsolgatnak neki, az mehet vállalkozónak"


Első vagyok és egyéni vállalkozó - így is később kaptam meg a pénzem, mint máskor (rendszeres megbízásom van).

De a tv-ben is az megy minden nap, hogy a tanárok sem kapták meg időben, stb. Úgy látszik, ez most egy országos jelenség, hogy ülnek az ember pénzén.

2015. dec. 4. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Munkaügyi felügyelőségnél kell névtelen bejelentést tenni és akkor egyből lesz fizu. Ha nem mered akkor add meg a cég nevét és megírom én.
2015. dec. 5. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Az a baj, hogy kiverted a balhét, így ha megteszed a feljelentést, egyből tudni fogják, hogy te voltál, illetve ha másvalaki teszi meg, akkor is azt fogják hinni, hogy te voltál. Sajnos ez van... ha nem tetszik neked és felmondasz, találnak olyat a helyedre, akinek így is jó, ha meg nem mondasz fel, akkor úgy vannak vele, hogy neked így is jó.


Egyébként vállalkozó vagyok és van állandó ügyfelem, aki igen sok késéssel fizet, ez se habostorta... mondjuk tudom, hogy azért, mert neki is késve fizetnek, és tudom, hogy 100%, hogy ki lesz fizetve, addig meg megélek a rendesen fizetőkből... melósnak jóval nehezebb lehet :(

2015. dec. 6. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!