Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyit keres egy könyvelő és...

Mennyit keres egy könyvelő és egy könyvvizsgáló, illetve milyen tapasztalatok szükségesek ezek elvégzéséhez?

Figyelt kérdés
Gazdasági agrármérnök MSc-n végeztem (Debrecen) és pénzügyünk, valamint számvitelünk összesen kb 2-2 félév erejéig volt, így sok elméleti háttértudásom nincs, viszont érdekelne, mint munka. Viszont nem tudom, milyen előfeltételei vannak pl. egy mérlegképes könyvelői képzés elvégzésének, mennyire nehéz maga a képzés, ha nincs elméleti háttértudásod. Mennyit keresnék kb, ha elvégeznék egy mérlegképest? Ha jól tudom, 5 év tapasztalat kell utána, hogy elvégezhessem a könyvvizsgálóit. Regisztrált könyvvizsgálóként kb. milyen bérre lehet Magyarországon számítani (gondolok itt magyar és külföldi (magyar kirendeltség) cégekre is)? Megéri szerintetek ebbe úgy belevágni, hogy kb. nincs elméleti tudásom? Sajnos az egyetemen annyi tárgyam volt, hogy csak na, de mindegyik csak 1-1 félév erejéig érintett dolgokat, így kb. minden a feledés homályába merült. Mit gondoltok erről? Őszinte válaszaitokban bízva előre is köszönöm!

2016. febr. 8. 18:33
 1/5 anonim ***** válasza:
A mérlegképes könyvelői képzés előfeltétele az érettségi. És Debrecenbe kb minimálbért keresnél vele pályakezdőként.
2016. febr. 8. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Már nem elég az érettségi, a pénzügyi-számviteli ügyintézőre épül vagy közgazdász diploma kell hozzá, a gazdasági agrármérnökit nem tudom elfogadják-e.

Egyre többen jelentkeznek és nehéz belekezdeni, barátnőm diploma után végezte el de inkább kiment külföldre mást csinálni.

Anyám barátnője viszont nagyon jól megél belőle, otthon dolgozik amikor akar, de ő minimum 30-40 év előnnyel rendelkezik, akkor még nem volt ilyen nehéz tapasztalatot szerezni - márpedig anélkül nem nagyon vesznek fel normális helyre.

2016. febr. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat!


Hát igen, a tapasztalat itt biztos, hogy rengeteget számít.


Akkor szerintem bele se kezdek, mert nekem kb. 0 a pénzügyi / számviteli háttértudásom :D


Köszönöm még egyszer! :)

2016. febr. 10. 16:57
 4/5 anonim válasza:
Szia, én azt tanácsolnám, próbáld meg, vagy legalább utána járni szerintem érdemes, hogy a végzettségedet elfogadják-e,mint előképzettség. Én elvégeztem a mérlegképest és gyakorlat nélkül 3 hónap múlva felvettek egy könyvelőirodába. Szerintem nagyon jó ajánlólevél, megbánni biztos, nem bánnád meg,ha elvégzed.
2016. febr. 10. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Attól is függ,hogy hol dolgozol.

Nálunk az egyik könyvelő nettó 100-at kap, a másik majdnem 200-at, a főkönyvelő meg 500-at.

2016. febr. 15. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!