Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A tapasztalatom felülírhatja,...

A tapasztalatom felülírhatja, hogy nincs végzettségem?

Figyelt kérdés

Marketinges pozícióba keresnek embert, ahol a fő feladat sajtócikkek írása, kommunikációs feladatok, weboldal szerkesztése, közösségi oldakon való posztolás lenne.


Nekem nincs marketinges végzettségem, de 3 évig online újságíróként dolgoztam, a fent említett tevékenységek mindegyikében van tapasztalatom. Ráadásul pont olyan témakörről, területről írtam, cikkeket, amiről a szóban forgó munka is szólna.


Az álláshoz tapasztalatot nem kérnek, pályakezdők jelentkezését várják.


Előnynek sorolják fel több idegen nyelv ismeretét és a munkával kapcsolatos terület ismeretét, szeretetét, nekem mindkettő megvan.


Lehet így esélyem? Érdemes beadni a jelentkezésemet marketinges végzettség nélkül, ha azt elvárásként jelölték?


2016. febr. 9. 20:43
 1/2 anonim ***** válasza:
Mindenképp beadnám, mit veszíthetsz? Ha előírják a feltételeknél a marketinges végzettséget, akkor lehet, hogy elkaszálnak, de sosem lehet tudni, hogy kinek akad meg a szeme a CV-den. Én beadnám.
2016. febr. 9. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

Ugyan így vagyok én is, hasonló szakmában. Egyik "szakma", amiben elhelyezkednék olyan, hogy a nagy része nekem a rendes szakmám. Viszont felsőfokút kérnek sok helyen belőle, amikor olyan szerteágazó feladatokat írnak le, amit a felsőfokban nem tanítanak, de nekem a szakmám, tapasztalatom is van. Legtöbbször, az én szakmámhoz tartozó dolgokat írják az előnyök részhez.


Nekem is van ilyen tapasztalatom, és előnyként értékelik. Viszont annyira nem tudják sok helyen kit keresnek, hogy volt már amikor social media cikkírónak gazdasági diplomát kértek....


Szeretnék abban hinni, hogy igen, a tapasztalat felülírja főleg, ha folyamatosan képzed magad (tanfolyam, könyv, workshop), de nálam a gyakorlat nem mindig mutatja ezt...:/


max ha érdekel részlet, dobj egy pm-et.

2016. febr. 10. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!