Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláskeresési járadék megállap...

Álláskeresési járadék megállapításában tudnátok segíteni? Részletek lent!

Figyelt kérdés
Három hónapot dolgoztam az első munkahelyemen. Ebből a 3 hónapból egy hetet 'A' cégben, a többit 'B' cégben. A munkaviszonyom alatt ugyan az volt a munkaköröm és ugyan ott is dolgoztam. Amikor 'B' céghez átjelentettek 'A' cégtől nem kaptam a munkaviszony megszűnését igazoló dokumentumokat. Emiatt az egy hét miatt a munkaügyi központ nem folyósít részemre munkakeresési járadékot. Az adott 'A' céget semmilyen formában nem lehet elérni és a NAV is sikertelenül próbálta kikérni az adott dokumentumot. Ilyen esetben mi a teendőm? Ezen az egy heten kívül is meg van a 365 nap munkaviszonyom ami már jogosulttá tenne a járadékra, de az egy hét és az elérhetetlen cég miatt nem részesülök semmilyen támogatásban.

2016. febr. 13. 22:58
 1/3 anonim ***** válasza:
50%

Kormányhivatalokban találod a Munkaügyi és Munkavédelmi Felügyelőséget, ott tegyél panaszt.


Az én Édesanyám hasonló ok miatt nem tudott nyugdíjba elmenni. Nem kapta meg az utolsó munkaviszony igazolást a volt munkáltatótól, nem volt adatszolgáltatás a nyugdíjbiztosítási igazgatóság felé, amelyből megállapíthatták volna a nyugdíjra jogosultságát és annak összegét. A cég utolérhetetlen volt. A fenti hatóság segített.

2016. febr. 14. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

A munkaügyi sem jár el helyesen.

Ha a beadott igazolásaid alapján megvan a 360 munkaviszonyos napod az elmúlt 3 évben, akkor azok alapján folyósítaniuk kell az álláskeresési járadékot.

Első körben felszólítanak hiánypótlásra (az "A" céges igazolásod bemutatására) megadott határidőn belül. Benne kell lennie a határozatukban, hogy amennyiben nem pótolod, akkor a rendelkezésükre álló adatok alapján állapítják meg az álláskeresésit (nem veszik figyelembe az "A" cégnél töltött idődet)

Hasonló helyzetben volt az unokatesóm, neki egy 3 hetes munkaviszonyról nem volt meg a papírja, nem is tudta pótlólagosan sem beadni, így 2 nappal kevesebb ideig kapott álláskeresésit.

2016. febr. 14. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm a válaszokat, sokat segítettek!
2016. febr. 14. 10:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!