Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A HR-t miért utálja a többség?

A HR-t miért utálja a többség?

Figyelt kérdés
vállalati HR, toborzó cégek "szakembereit" egyaránt ide értve.
2016. febr. 19. 17:45
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
100%
Sok oka lehet. Én találkoztam már nagyon jófej és borzalmas HR-sel is, aki kb náci tisztként viselkedett, nyilván cégtől és embertől függ. Szerintem a többség nem is kifejezetten utálja őket, inkább lenézi, vagyis nem tartja sokra a munkájukat. Jó HR-esnek lenni nem könnyű, és mivel a HR tipikus büfészak, azt gondolom, arányaiban kevés is a jó szakember (akinek szerencsés esetben még eszköze és felhatalmazása is van a normális munkához, nem csak adminisztratív feladatai, de ez nem rajta múlik).
2016. febr. 19. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%
2016. febr. 19. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
79%

Én sem vagyok oda értük. Mert szerintem egy teljesen felesleges szakma.

A kiválasztás első lépcsőfokát képviselik, anélkül, hogy értenének bármihez.

És a legtöbb olyan, hogy ő maga sem menne át az általuk támasztott szűrőn.

Amúgy nem mindenki, csak aki a toborzást végzi. Van egy csomó más jellegű feladatuk is, amely nyilván fontos, és el kell látni.

De őszintén én elég kevés olyan céget láttam, ahol jó a HR.

Pl. az összes eddigi multinál, ahol eddig dolgoztam alapelvárás a 2 nyelv. Jaj, hát olyat nem lehet találni. Ezer ismerősöm van, aki évek óta munkanélküli. Egyszerűen nem értem meg, hogy hogy nem képesek rátalálni ezekre az emberekre.

Ahol most dolgozom, angol-spanyol nyelvtudás miatt hívtak be. 1 éve küldözgettem nekik az önéletrajzomat, mire behívtak. Utána mondta a főnök, hogy nagyon régóta keresnek embert, évek óta. Akkor nem értem, hogy én miért nem lettem behívva? Kihívás volt végigolvasni az önéletrajzomat?

A másik meg, amikor behívnak olyan embert, aki nem is beszéli a keresett nyelvet. Tényleg kihívás elolvasni egy önéletrajzot.

Nekem kicsit úgy tűnik, mintha ők irányítanák a céget.

Pl. lenne jelentkező, külföldi. Jaj, szóba sem jöhet, egy csomó adminisztráció. Hát, akkor csinálja meg, azért van ott. De nem, inkább fel sem veszik. Röhej.

A másik kiváló példa. A cégnél a munkaidő 8-tól 17 óráig egy óra ebédszünettel.

A férjeméknél az ügyfél 6-tól 18 óráig kér szolgáltatást. A HR nem engedi a 2 műszakot, mert nem ez a standard. A manager hónapok óta küzd velük. Akkor most az ügyfél a fontos, vagy az, hogy a hr-es cicababa nem akar adminisztrálni?

2016. febr. 20. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%
Én azért, mert olyan ember dönti el azt, hogy megfelelsz-e az elvárásoknak, akinek abszolút fingja sincs róla, hogy egyáltalán mi a franc a feladatod... Én pl CNC-s vagyok, pár napja hívott egy p***a valami cégtől, hogy küldtem nekik életrajzot (kb fél éve nem küldtem egyet se, szóval nagyon aktuális...), hogy interjúra akar hívni, de arra sem tudott válaszolni, hogy egyáltalán milyen gépeik vannak. Ennek ellenére ő olvassa a szakmai önéletrajzokat, (amiből lehet, hogy egy mukkot sem ért), és ő dönti el kinek ad lehetőséget. Szerintem ez egy baromság így...
2016. febr. 22. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

de szerintem azért alkalmaznak nőket, mert nekik magas szintüek a szociális képességeik és "megérzik", ha valaki nem jó arc.


Ezért női szakma a HR.


Csak az elég para, hogy férfiaktól meg nem várható el minden esetben, hogy makulátlanul jófejek és kedvesek legyenek, mert akkor mégis hova férne az agyamban a földhözragadt szakmám tudása (müszaki)?

2016. febr. 22. 08:31
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Én az ilyen fejvadász cégek embereit nem szeretem főleg.


Agresszíven vadásznak linkedin-en, spammelik baromságokkal a postafiókomat, gyakran látszik a levelükön, hogy fingjuk nincs, hogy mit írnak, csak bemásoltak egy hirdetést máshonnan, ahol hasonló varázsszavakat láttak.

Gyakran arra se veszik a fáradtságot, hogy megnézzék az adatlapomat, hanem bemásolnak szépen 6-8 pozicióleíráshoz linket, én meg mazsolázgassam, hogy vajon melyik lehet az, ami rám illik (általában a feléhez még csak végzettségem sincs, ebből is látszik, hogy nem is nézték meg az adatlapomat, vagy ha igen, nem értettek belőle semmit). Egyáltalán nem érdekük, hogy nekem jó helyet találjanak, vagy a megbízó cégnek megfelelő munkaerőt, az az egyetlen dolog motiválja őket, hogy minél több jutalék landoljon az ő zsebükben.

Inkább már nem is írok vissza semmit, mert azt meg bátorításnak veszik, hiába írom, hogy nem kösz, azért havonta küldenek egy újabb csokor linket, hátha most érdekelni fog.


A céges HR-ek meg valóban ritka inkompetensek az esetek 90 százalékában. Érezhetően bemagolt kérdésekkel állnak elő, várják a megfelelő választ, ami a leginkább amatőröknél előre tudható, hogy milyen választ várnak... Ja és persze ők is csak a saját zsebükre gyúrnak. Amikor decemberben voltam két kör interjún egy multinál, a HR-es kislány végig nagyon kedves és segítőkész volt, amikor beszálltunk a liftbe, még azt hittem, hogy mindjárt le is térdel elém... aztán amikor megkaptam az ajánlatot és nem mondtam egyből igent, hanem gondolkodási időt kértem, már egyből nem volt olyan kedves. Amikor pedig nemleges választ adtam neki írásban, már nem is válaszolt. Ugye minek is vesződne, egy rövid e-mail megírásával, ha már egyszer belőlem nem remélhet jutalékot? Na ezt nevezem én rendkívül amatőrnek, és ezt nem szeretem bennük.

2016. márc. 3. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos itt nagyon feudális még a gondolkodás,vannak férfi területek,meg női területek,a HR teljesen női terület,sokszor végzettség vagy tapasztalat sem kell hozzá,elég nőnek születni.Aztán ezért is olyan a HR magyarban amilyen,végzettség és tapasztalat nélküli HR-sek vannak sokszor.
2016. márc. 3. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
71%

Az a baj a HR-re panaszkodókkal, hogy nem igazán értik meg, hogy az előszűrés arra való, hogy az önéletrajzokból kidobálják a teljesen nem odavalókat (akik nem beszélik a nyelvet, nincs végzettségük, ránézésre bolondok). Ezt természetesen nem a főmérnök fogja megcsinálni, mert ehhez nem kell semmihez érteni, ezért fel tudnak rá venni harmadannyi fizetésért valakit.


Ez persze azzal jár, hogy az ő szent CV-jüket nem személyesen a vezérigazgató fogja könnyes szemmel mustrálni, de sajnos a cégnek ez így jobban megéri.

2016. márc. 3. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:
de az a baj, hogy ez a "ránézésre bolond" dolog elég tág fogalom, mert egy HR kislánynak általában a legkisebb fogalma sincsen arról, hogy egy ipari termelő vállaltban vagy IT-ben milyen a munka hangulata...ő abból indul ki, hogy milyen férfiakkal dolgozna szívesen. És hát az meg tudjuk, hogy milyen...
2016. márc. 3. 15:03
 10/24 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk (fejér megye) egy HR-st majdnem megvertek az enyingiek, mert hülye kifogásokkal nem vettek fel egy ottanit :D


Mondjuk nem lettem volna a csaj helyébe, mikor betúdul az irodába 5 db kétajtós szekrény.

2016. márc. 3. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!