Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha visszatartják a pénzem...

Ha visszatartják a pénzem (nem fizetnek ki), akkor ha bemegyek a munkaügyibe ott tudnak nekem segíteni?

Figyelt kérdés
Kis összegről van szó (10.000Ft alatti összeg), de nekem az is számít, mert fiatal pályakezdő vagyok és gyűjtenék szeptemberre..

2016. febr. 24. 10:09
 1/10 A kérdező kommentje:
Küldtek bérpapírt és jelenléti ívet is aláírtam náluk, ahogy munkaszerződésem is van, és többszöri megkeresésére sem adtak érdemi választ vagy valami, csak hogy értesítenek, de eltelt már több mint 1< hónap lassan.
2016. febr. 24. 10:11
 2/10 anonim ***** válasza:

Munkaügyi központban nem tudnak ilyen dologgal kapcsolatosan segíteni. Gondolom arra játszanak, hogy ez túl kis összeg ahhoz, hogy munkajogászhoz menj.


Először érdemes nekik írni egy tértivevényes levelet, amiben leírod, hogy mennyivel tartoznak mióta, felszólítod őket fizetésre. Ha ez nem vezet eredményre, akkor létezik ingyenes jogsegély, ezt kérdezd meg a helyi bíróságon, jogi lépést csak így tudsz tenni.

2016. febr. 24. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Próbáld meg légy szíves érthetőbben feltenni a kérdésed, mert így lehetetlen segíteni:

- Ki tartja vissza a pénzedet? Diákszövetkezet, munkahely vagy mi?

- milyen 10 ezer ft-ot tartanak vissza, az mi után jár Neked - szerinted?

- Milyen Munkaügyibe akarsz bemenni? a munkaügyi központba vagy a munkahelyed munkaügyi osztályára?

- ha pályakezdő vagy, akkor miért pont szeptemberre gyűjtenél - valamilyen iskolára gyűjtenél? Arról nem beszélve, hogy szeptember azért még odébb van... :-)

2016. febr. 24. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
2-es, ha a Munkaügyi központ nem fizette ki, akkor nem biztos, hogy szabálytalan - mivel úgy tudom, egy hónapban csak egyszer utalnak. Kérdező azt írja: már lassan egy hónapja...
2016. febr. 24. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Pff, akár igazad is lehet.


Én úgy értettem a kérdést, hogy egy normál munkahelyen dolgozott, ott nem fizették ki és ezért a munkaügyi központba akar menni segítséget kérni.

2016. febr. 24. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Bocsi, bocsi. Kifelejtettem, hogy normál munkahely, és igen, iskolára gyűjtenék.


Mi alapján jár? Hát erre mit mondjak :D Felvettek, olyan alapján. De már nem dolgozok ott.

2016. febr. 24. 11:16
 7/10 A kérdező kommentje:
S kihagytam egy évet* normál munkahely. Egy multi.
2016. febr. 24. 11:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, mikor léptél ki, de kilépés után 5 nappal meg kell küldeniük minden kilépő anyagot + az elszámolást, a fizetést. Szépen fogod magad, bemész a multihoz a bérszámfejtéshez és megmondod, hogy Neked szükséged van a kilépő papírokra és a pénzre, ennyi. Itt és most adják ide - volt idejük eddig megcsinálni :-)

Esetleg "bekeményítésileg" azt is mondhatod, hogy addig nem mész haza, amíg meg nem kapod :D

2016. febr. 24. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Kilépős cuccokat, bérpapírt megkaptam, 2x telefonáltam már nekik. Nem tudom mit csináljak, lenne e értelme így bemenni.
2016. febr. 24. 11:54
 10/10 anonim ***** válasza:

"milyen 10 ezer ft-ot tartanak vissza, az mi után jár Neked - szerinted? " -kérdeztem én, de akkor másképp kérdezem: honnan tudod, hogy mennyi jár, Rajta van a kilépős papírodon, csak a pénzt nem kaptad meg? Van bankszámlád? nem lehet, hogy arra utalták? Mit mondtak a multinál, mikor fizetik ki, illetve elküldték-e már, milyen módon? készpénz vagy utalás.

Tényleg, úgy kell kihúzni belőled minden szót... :-)


Én pl. egyszer váltig állítottam, hogy nem kaptam meg egy pénzt, közben kiderült, hogy rózsaszín csekken jött - jó, tudom, a multi nem úgy küldi - és egy 1 hónapos spanyol út előtti indulás pillanatában nyomta kezembe a postás - mire hazajöttünk, már rég el is felejtettem :D

2016. febr. 24. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!