Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen kérdéseket tehetnek...

Milyen kérdéseket tehetnek fel egy statisztikusi állásinterjún? Nagyon izgulok, ez lesz életem 1- interjúja.

Figyelt kérdés

1 hét múlva lesz a szakmai interjú, ha valaki esetleg dolgozik hasonló szakmában, akkor megköszönném ha megírná, hogy miket kérdeztek tőle a meghallgatáson, vagy mikről tud.


Köszönöm.



2016. febr. 24. 12:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Hová mész, KSH, egyéb közszféra, esetleg magáncég? HR-sel fogsz találkozni vagy a leendő főnököddel?
2016. febr. 24. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A Richter Gedeonhoz megyek mint biostatisztikus. A HR-es azt mondta a telefonba, hogy az interjúztató egy szakmai ember lesz, és a HR referens.
2016. febr. 24. 18:40
 3/6 anonim ***** válasza:

Értem, jól hangzik és sok sikert :) Én csak piackutatós tapasztalatokat tudok mondani, amiket én ismerek, ott az első egy-két "beszélgetős" interjú után próbafeladatot adtak az utolsó körben a néhány bennmaradt jelöltnek.

A Richternek úgy tudom, van egy hosszú pszichológiai tesztje is (ismerősöm volt ott interjún), de az csak második vagy harmadik körben. Azt gondolnám, hogy első körben inkább ismerkedős-beszélgetős lesz a dolog, hogy benyomásokat szerezzenek, és csak később jöhetnek a durvább szakmai dolgok. De ez csak tipp :) Gondolom attól is függ, hogy hányan pályáznak egy állásra.

Ha nyelvtudást kérnek, ne lepődj meg, ha azt letesztelik/rákérdeznek.

2016. febr. 24. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen:).
2016. febr. 25. 08:57
 5/6 San Bernardo válasza:

Lehet, közben már túl is vagy rajta, nem tudom. Ha nem, akkor néhány dolog (bár ennek hosszú irodalma van).

1. "Soha nem kapsz második esélyt arra, hogy első benyomást tegyél." Az első benyomás nagyon fontos.

2. Véletlenül se késs el, inkább sétálj az épület körül.

3. Legyél felkészült a saját, már beküldött önéletrajzodból. Bármire tudjál felelni, bármit tudjál magyarázni.

4. Legyél felkészült a cégből. Tudjál minél többet arról milyenek, mik az erősségeik, stb.

5. Gyakori HR-es kérdések amik zavarba tudnak hozni, készülj, például ezek:


- Mit tart ön a legnagyobb gyengeségének?

Ide ne mondjad, hogy nincs, vagy nem tudom, és ne mondjál olyat ami nekik fontos lehet. Nem lehet olyan hogy szeretsz sokáig aludni, vagy elkésel, vagy ilyesmi. Legyen olyan "gyengeség" ami nem érinti a munkakörödet, vagy nem számít. Lehet ilyen, hogy pl. egy probléma sokáig foglalkoztat még munkaidő után is, ha nem érzed elég tökéletesnek a megoldást, ilyesmi.


- "Hogyan látja ön saját magát öt év múlva?"

Arra kíváncsiak, elég ambíciózus vagy-e, viszont tényleg a cég érdekel. Nyilván nem mondhatod, hogy öt év múlva igazgató leszel, és azt sem, hogy egy nagyobb cégnél vagy külföldön fogsz dolgozni, és azt sem hogy boldog családanya leszel (ha nő vagy). Jó dolog, ha egy sikeres csoport, csapat vezetőjeként képzeled el magad.


6. Ha van "lyuk" az önéletrajzodban, bizonytalanság, készülj rá, hogy magyarázd, mert arra rákérdeznek.


7. Apróságokra figyelj, legyen nálad papír, toll, ilyesmi. (A természetes ápoltságról és a visszafogott eleganciáról nem kell beszélni, gondolom.)


8. A végén felteszik a kérdést, "kíván-e Ön valamit kérdezni tőlünk?"

Ne mondd, hogy "nem". Készülj fel egy kérdéssel a cégről, a lehetséges munkádról, de NEM a fizetésről. Például, hogy milyen csapatban kellene dolgozni, fogsz-e utazni, stb. Valamit mindenképp kérdezz.


9. Jó ha előre utánanézel az ott szokásos fizetéseknek, mert megkérdezhetik a fizetési igényeidet. Nézz meg hasonló poziciókat, hasonló cégeket, és ne értékeld alul magad, próbáld eltalálni az átlagtól PICIT magasabb összeget, és ne menj bele részletekbe, hogy bruttó vagy nettó, figyelj,hogy reagálnak rá, ha sokallják, utána teheted, hogy bruttó, stb....


10. Az udvariasságból sosem elég. Várd meg míg kezet nyújtanak, érthetően a nevet, és a végén várd meg míg ők állnak fel és köszönik meg, és te is köszönd meg az érdeklődésüket és figyelmüket.


Sok sikert!

2016. febr. 25. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönön Neked is! :)
2016. febr. 25. 20:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!