Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tavaly októberben kaptam egy...

Tavaly októberben kaptam egy írásbeli megrovást a munkahelyemen. Ma pedig egy újabb írást, amiben erre a megrovásra hivatkozva megvonják 3 havi cafeteria-keretemet. Hat 6! perccel hamarabb mentem el a munkahelyemről egy félreértés miatt. Jogos ez?

Figyelt kérdés
2016. febr. 24. 15:35
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
88%
Igen. Erre nehéz mást mondani, egyértelműen vétettél, ráadásul a cafetéria belső szabályozáson alapul, nincs róla jogszabály, kinek mennyi jár.
2016. febr. 24. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
72%

Most hat, vagy hat faktorialis? Nem mindegy...


Amugy meg jogos, ne menj el elobb, se egy perccel se hat perccel.

2016. febr. 24. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
87%

Jogos. Két írásbeli után már ki is rúghatnak. Lehet, hogy erre játszanak.

Nem tudom, mi a munkád, miben számít ez a 6 perc. Nálunk nem lenne gond. De ha pl. a főnök kéri, hogy semmiképp se menj el előbb és te mégis elmész, az már gond.

Szóval a konkrét eset ismeretének hiányában nehéz véleményt mondani.

De a megrovás jogos. Csak nem biztos, hogy helyes volt ezt alkalmazni, mármint ha az emberi oldalát nézzük.

2016. febr. 24. 16:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
60%
Ha csak félreértés volt, akkor hogy hogy nem tudtátok megbeszélni? Mi történt?
2016. febr. 24. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
43%
Érdekes félreértés lehet az, ahol fegyelmi az eredménye.
2016. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
64%
Mindegy, hány perc, korábban mentél el. Hány percnél kéne meghúzni a határt?
2016. febr. 24. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
37%
a következő lépés, ki rúgnak!
2016. febr. 24. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
25%
Egy perccel hamarabb sem szabad elmenned. Én már kirúgtalak volna és felvettem volna egy olyan kollégát aki betartja a munkaidőt.
2016. febr. 24. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
50%

Ez jogilag teljesen korrekt.

Van egy munkaszerződésed, amiben meg van határozva a munkaidőd. Te ezt a szerződést megszegted, ráadásul nem először.

Próbálod magad mentegetni, de mégis milyen félreértés lehet ez, mikor az óra egy teljesen egyértelmű mérőműszer?

Az, hogy 15.00-kor vagy 14.54-kor lépek ki a kapun, nem félreértés.

Lehet sokféleképpen nevezni, sunnyogásnak, bambaságnak, szándékos lelépésnek, de félreértésnek semmiképp.

2016. febr. 24. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
35%

nem nem jogos! rohadjanak meg ott ahol vannak. Gondol azt, mikor 30 órával előbb vagy bent, vagy mikor 2 órával később jössz el, akkor nem szól senki semmit. Jelenlétibe sem kerül be.


Hányingerem van az ilyen sz@rrágó munkáltatóktól.

2016. febr. 24. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!