Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tavaly októberben kaptam egy...

Tavaly októberben kaptam egy írásbeli megrovást a munkahelyemen. Ma pedig egy újabb írást, amiben erre a megrovásra hivatkozva megvonják 3 havi cafeteria-keretemet. Hat 6! perccel hamarabb mentem el a munkahelyemről egy félreértés miatt. Jogos ez?

Figyelt kérdés
2016. febr. 24. 15:35
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
69%

a sajátodnál lehet, hogy nem kerül be.

az enyémnél bekerül.

egyébként meg senki nem kéri, hogy menj be hamarabb!

ja, hogy úgy érsz oda tömegközlekedéssel? az nehogy már a munkáltatód hibája legyen! menj el sétálni, vagy boltba!

munkakezdésRE kell beérni, nem egy órával hamarabb!


ha meg tovább maradsz, azt úgy hívják, hogy túlóra. nálunk ki van fizetve.


ha a kérdezőnél ennyire komolyan veszik a munkaidőt, akkor nyilvánvaló, hogy nincsenek ilyen jellegű dolgok, amikről te írsz.


valamint renitensről van szó, aki nem először lép le hamarabb.

mégis hogy képzeli, hogy ki lesz fizetve a teljes fizetése, mikor le sem dolgozta a munkaidőt? és itt most mindegy, hogy hány percről van szó!

a többi munkavállaló azt lássa, hogy innen le lehet lépni hamarabb, következmények nélkül? jól néznénk ki, mindenki menne amikor jónak látja, az egyiknek megy a busza, a másik megy a gyerekért az oviba, a harmadik megy bevásárolni, és ha az egyiknek lehet, akkor a másiknak is! aztán egyszer csak mindenki eltűnik, pedig még munkaidő van. jó hogy nem már.

én sima alkalmazott vagyok, de el tudom fogadni, hogy vannak szabályok.

akinek ez nem megy, aki nem tűri, hogy megszabják neki, mit és mikor csinálhat, az kezdjen saját vállalkozásba.

2016. febr. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
25%
A másik érdekes kérdés, hogy mennyivel előbb kell ténylegesen letenni a munkát, hogy hat perccel a vége előtt már ott sem vagyok. Ha délután 4-kor van vége a munkaidőnek akkor leghamarabb ekkor kezdem kikapcsolni a gépet, összepakolni, vakarózni, stb ami a gyakorlatban annyit jelent, hogy 10-15 perc múlva ténylegesen kilépek az ajtón. Aki már 4kor kilépett az ajtón, az nem 4kor fejezte be a munkát... szóval igen, abszolút jogos.
2016. febr. 24. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Elvileg jogos, megtehetik, de kétségtelenül szarrágás...
2016. febr. 27. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Nálunk úgy van, hogy a munkaidő végén félóra van a folyamatok befejezésére. Ezen a napon az utolsó egy órába gyűlés volt. Mikor végzett a közepes főnök a mondòkájával, még volt 10 perc hátra. Ekkor a kisfőnök kérdezte tőlem, hogy kész vagyok-e mindennel, mondtam neki, hogy mindjárt kész. Na, most ő szokta mondani, amikor hamarabb enged el bennünket, hogy : " Aki kèsz van, mehet." Én fent említett kérdéséből úgy gondoltam, hogy azért kérdezi, mert lehet menni. Ez volt az a félreértés,ami miatt a büntetést kaptam. Fegyelmi határozatot hoztak, fegyelmi tárgyalás nélkül. A megrovást teljesen más ügyből kifolyólag kaptam. ( Nem bírtam befogni a pofámat...)
2016. febr. 28. 10:39
 15/16 anonim ***** válasza:

Nos, akár nevezhetnénk félreértésnek is... de csak a te szemszögedből.

Ugyanis valójában nem volt mit félreérteni, csak te magyarázod bele. Mert az ominózus mondat ("Lehet menni!"), nem hangzott el, így nem hivatkozhatsz rá.

Nem gondolod, hogy arra játszanak, hogy elküldjenek?

Más is ment el esetleg hamarabb? Ha igen, ő kapott büntetést?

6 perc miatt nem érdemes kirúgatni magad, de azt csak te tudhatod, mennyire veszik nálatok komolyan ezt.

Nálunk elég lazák, sokan hazajárnak ebédelni is kocsival, vagy napközben kimennek elintézni a dolgaikat.

De ha szigor lenne, akkor nem mernénk megtenni.

2016. febr. 28. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

"Nem bírtam befogni a pofámat.."


Akkor mar meg is van min kene valtoztatnod.

2016. febr. 29. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!