Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmát tanuljak, ha...

Milyen szakmát tanuljak, ha Ausztriában akarok majd vele elhelyezkedni?

Figyelt kérdés

Most Németországban lakom, 3 év múlva érettségizek, de még abszolút nem tudom, hogy mi legyek később. Németből, meg a humán tárgyakból nem vagyok jó, nem is szeretem ezeket, de nem is érdekel, mert nagyjából megértem, amit normális tempóban, és kiejtéssel mondanak, csak az ilyen hülye, nem mindennapi szavakat nem, (mint pl.: jobbágy, túlszárnyalni, vagy elbandukol mellette). A lényeg, hogy stabil 3-as vagyok legtöbb tárgyból. Matekból, meg a reálokból kicsivel jobban állok (magyarországi 4-es szinten), és ezért inkább erre fektetem a hangsúlyt. Régebben szerettem ilyen tervrajzokat rajzolgatni, meg papírból házakat csinálni XD. De én érettségi után inkább Ausbildungot végeznék (kb. az OKJ képzésnek felel meg, csak sokkal színvonalasabb és tovább is tart) nem akarok egyetemre menni. Később meg majd el szeretnék költözni Bécsbe. Testileg nagyon megterhelő, vagy piszkos munkát, több műszakosat, illetve kulimunkát nem szeretnék végezni. Az is előny lenne, ha nem kéne sokat beszélgetni, vagy másokkal foglalkozni (pl.: recepciós, eladó kizárva). Tudnátok írni pár munkát, ami passzolna?

Ja és bocs, ha béna a helyesírásom, vagy a mondatalkotásom.



2016. febr. 25. 19:03
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Igazából odakint ami nem "koszos" munka és jól is fizet az a villanyszerelő! Elmész villanyszerelőnek és konkrétan nem az épületvillamossággal foglalkozol ,hanem kapcsolótáblák bekötésével(Irányváltó kapcsolás, Csillag-Delta motor bekötés)...

De ha ezt mondjuk még egy kicsit tovább viszed ,akár elektrotechnikus is lehetsz (gyengeárammal/finom elektronikával foglalkozol)!


Bár sose értettem ezeket a kérdéseket ,elvégre neked kellene kitaláld mi szeretnél lenni?! (Én nagyon utáltam mikor nem engedtek el szüleim autószerelőnek ,bár annyira nem bánom ,mert emellett érdekel más és más ezer dolog: Tudomány,Hangtechnika....)


A lényeg: CSINÁLD AZT AMIT SZERETSZ és akkor a munka többé nem lesz munka!

2016. febr. 26. 03:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!