Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Bölcsész diplomával HR?

Bölcsész diplomával HR?

Figyelt kérdés

Bölcsész diplomával van esély arra, hogy HR területen dolgozzak?

Elsősorban researcher/toborzás-kiválasztás érdekelne,de kezdésnek még egy HR adminisztrációt is bevállalnék. A lényeg, hogy ebben szeretnék dolgozni, és így is beletanulhatnék a szakmába. Motiváció 100%-os szinten! :D



2016. febr. 26. 15:59
 1/8 anonim ***** válasza:
88%
Van rá valamennyi esély, de nyílván azok indulnak előnnyel, akiknek gazdasági diplomájuk van, pl. emberi erőforrások, gazdálkodási és menedzsment, stb. De ismerek egy embert aki valamilyen természettudományos szakot végzett és most HR-es :)
2016. febr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Végülis van rá lehetőség, ismerek olyan embereket, akiknek nem ez a végzettsége, mégis HR-esként dolgoznak. Pl. a Trenkwaldernél.
2016. febr. 26. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
77%
Én is ismerek. Multinál van, diploma után került oda és jól keres.
2016. febr. 26. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem mindegy, milyen az a "bölcsész diploma".

Nyelvszakkal, pláne dupla nyelvszakkal simán, több ilyet is ismerek (Randstad pölö).

2016. febr. 26. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Simán van esélyed. De érdemes azért átnyálazni néhány szakkönyvet.
2016. febr. 27. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Van esélyed. Én még tesitanár diplomás Hr-est is ismerek.
2016. febr. 27. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Abszolút. Én nemrég keretem állást, valamint heti szinten is több megkeresést kapok, néha bizony utána nézek, hogy az adott fejvadász/HR kolléga milyen végzettséggel is rendelkezik. Hát szerintem a tizedük sem járt "emberi erőforrások" vagy ilyesmi képzésre.

(Azt csak halkan jegyzem meg, hogy általában a szakértelmük is olyan, amilyen...)

2016. febr. 27. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Ha nő vagy+Van kapcsolat is,akkor bármilyen végzettséggel lehetsz HRes a magyar vilagban.A HR vezetők szinte 100%a nő,szociológia,turizmus stb. ezerfajta végzettséggel.
2019. márc. 9. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!