Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A kollégám több fizetést kap...

A kollégám több fizetést kap mint én, tehetek ellene valamit? Ugyanazt a munkát végezzük, ugyanannyi órában. Van erre valamilyen jogszabály ami megvéd?

Figyelt kérdés
Valójában szerződés szerint nekem többet kellene kapnom, mivel a végzettségem is megvan a munkához, míg kollégámnak nincs. Ráadásul én végigdolgoztam a hónapot, ő nem volt pár napot, mégis ő kapott több pénzt. Mikor megkérdeztem a főnököm, nem kaptam érdemleges választ, csak hogy ez van... Úgy gondolom ezzel sérti az egyenlő bérezés elvét.. sőt. De bizonytalan vagyok.
2016. márc. 1. 20:48
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
75%
Nem sért semmit. Mindenkinek annyi bért adnak amennyi a munkaszerződésében szerepel. Az pedig alku kérdése, semmi sem kötelezi a munkaadót, hogy 2 alkalmazottnak (még ha ugyan azt is csinálják) azonos bért adjon. Sőt, szinte sehol nincs így.
2016. márc. 1. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
63%
Nincs ilyen szabàly. Annyi pénzt kapsz, amennyit àllàsinterjùn kialkudtàl magadnak. Ha keveset mondtàl, azt kapod.
2016. márc. 1. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
51%
egyenlő bérezés elve??????????
2016. márc. 1. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
14%

De van ilyen szabály:

[link]

2016. márc. 1. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
65%

Utolsó, te el is szoktad olvasni a hülyeséget amit belinkelsz?


Idézek az általad linkelt cikkből, jó?


" Az Mt. a korábbi szabályozással ellentétben nem mondja ki kifejezetten az egyenlő munkáért egyenlő bér elvét (ez az Alaptörvényből is hiányzik)"


jó reggelt kívánok..


SEMMILYEN törvény nem mondja ki, hogy azonos munkakörben azonos bért kéne adnia a munkaadónak. Hiszen egy tapasztaltabb kolléga teljesen jogosan várja el, hogy többet keressen, mint a zöldfülű, ahogy a munkaadó is többet fizet a tapasztalt kollégáknak, mert tudja, hogy jobban teljesítenek...

2016. márc. 1. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
25%

Olvasd végig a cikket tökfej!


"A munka törvénykönyvéről szóló 2012. évi I. törvény (a továbbiakban: Mt.) 12. §-a kimondja, hogy a munkaviszonnyal, különösen a munka díjazásával kapcsolatban az egyenlő bánásmód követelményét meg kell tartani."

2016. márc. 1. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
66%
Ja, a munkajog.hu pont olyan oldal, ahol hülyeségeket szoktak írni....
2016. márc. 1. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
87%
Igen, a jobb munka!
2016. márc. 1. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
59%
Nem az oldal ir hülyeséget csak te nem tudod értelmezni...
2016. márc. 2. 00:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
80%

Ne beszéljünk hülyeségeket, az egyenlő bánásmód az etnikai, faji, stb. alapon történő megkülönböztetés tilalmát mondja ki.


Ettől függetlenül millió szakmai (jobban, önállóbban, gyorsabban dolgozik), emberi (türelmesebb, szorgalmasabb, stb.) vagy akár csak üzleti (jobban alkudott felvételnél) oka lehet annak.


Amúgy ha nem ő árulta el a munkabérét, hanem te nézted ki valahonnan, akkor ez törvénybe is ütközik, abszolút magántitoknak minősül.

2016. márc. 2. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!