Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Kötelezhet a munkáltató, hogy...

Kötelezhet a munkáltató, hogy targoncás tanfolyamra menjek?

Figyelt kérdés
Mindenkinek ismerős a helyzet, elküldenek tanfolyamra, cserébe egy évig ott kell dolgoznom, ha nem, ki kell fizetnem. Na most én legszívesebben holnap dobbantanék. Ilyenkor mi a helyzet? Ha elküldenének, megmondhatom, hogy "nem megyek"?
2016. márc. 6. 16:45
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha a munkakörödhöz kell ez a végzettség és ne mész el a tanfolyamra, akkor ki leszel rúgva.
2016. márc. 6. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Értem. De nem kell feltétlen.
2016. márc. 6. 16:55
 3/13 anonim ***** válasza:
22%
Ő a főnök és elküldhet ha nem mész el , ha nem akarsz 1évet lenyomni se papír se kell tisztázd optimális hangon .
2016. márc. 6. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Oké, köszi:)
2016. márc. 6. 17:04
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Nem kötelezhet, viszont ő sem köteles téged alkalmazni.


Nyilván azért akar elküldeni, mert szüksége van valakire, akire szükség esetén targoncásként is számíthat. Ezért akar targoncavezető tanfolyamra küldeni, nem virágkötőre.



Még korrekt is, mert első körben egy már meglévő alkalmazottat szeretne "továbbképezni", és még állja is árát (!) - nem pedig keres valakit, akinek már megvan a végzettsége, és kirúg valakit, akit a helyére felveheti!

AZ pedig érthető és természetes, hogy ha ő kifizet valakinek egy olyan képzést, amit az illető máshol is tud hasznosítani, akkor valahogy be akarja biztosítani, hogy ez a részéről ne ablakon kidobott pénz legyen.

2016. márc. 6. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Világos minden amit leírtatok:) És persze, nem köteles alkalmazni.
2016. márc. 6. 18:47
 7/13 anonim ***** válasza:
46%

"Világos minden amit leírtatok:"

Remek!

:-)

2016. márc. 6. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
55%

MT 229. §(2) Nem köthető tanulmányi szerződés

b) a tanulmányok elvégzésére a munkáltató kötelezte a munkavállalót.



Vagyis, ha kötelez a tanfolyam elvégzésére, nem köthet veled olyan szerződést, hogy nég egy évet minimum maradnod kell.



És igen, ez működik, én ezzel a passzussal röhögtem körbe a HRest hasonló szituációban.

2016. márc. 6. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
57%

Annyit tennék hozzá, hogy talán gondold át azt a "dobbantást"! Nem biztos, hogy találsz ilyen korrekt munkáltatót, még ha első pillanatban jónak is tűnhet a csere.

( Előző voltam.)

2016. márc. 6. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

"( Előző voltam.)"

Nem igaz, mert közben más is írt.

#7-es voltam.

2016. márc. 6. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!