Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Üdv.! Van itt olyan, aki az...

Üdv.! Van itt olyan, aki az USA-ban dolgozik, illetve önerőből került ki, érte el a pozicióját? Hogyan csinálta?

Figyelt kérdés
Informatikusként dolgozom, és az USA-ba szeretnék kijutni szakmában dolgozni 1-2 éven belül. Angolul most is beszélek szinte mindennap a munkám miatt. Ha van itt ilyen válaszadó, örülnék ha megosztaná a saját kis sikersztoriját!

2016. márc. 1. 19:28
 1/5 anonim ***** válasza:
Engem is érdekelne.
2016. márc. 2. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Hali!

Én dolgoztam 2 évet az USAban, egy egyetemen.

Magyarországon csináltam meg a PhD-met és kaptam kint egy posztdoktori állást egy egyetemen a szakterületemen.

Ha ki akarsz jutni, tanulhatsz is kint valami infó jellegűt, vagy pályázhatsz munkára, egy csomó lehetőség van kint is infóban, csak külföldről USA háttér nélkül nem olyan könnyen vesznek fel, kivéve, ha nagyon speciális tudást igényel a dolog és te pont fittelsz a pozícióba. Akiket kint ismerek és "iparban" dolgoznak magyarok, többen cégen keresztül jutottak ki gyakorlatra, aztán meg maradtak. Ha kint vagy már könnyebb maradni, mint csak úgy kijutni az "iparba".

2016. márc. 3. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem, köszi a választ! A jelenlegi munkahelyem (amerikai multi) nem nagyon támogatja az ilyen vándorlást, pont azért mert a magyar ilyen olcsó munkaerő...

Tanulni nem lenne rossz valamit, de mellette valamiből fent kéne tartanom magam akkor is.

Egyébként azt megkérdezhetem hogy hol lehet ilyen megpályázható munkákat nézegetni?

2016. márc. 3. 16:17
 4/5 anonim ***** válasza:

Rengeteg helyen. Beadhatod a CV-det amerikai fejvadász céghez is, de mondjuk a LinkedIn is tele van mindenféle hírdetéssel.


Messziről viszont kevés eséllyel indulsz, szerintem. Ha nincs vízumod és munkát keresel kint és estával mész ki bármilyen okból, lehet nem engednek majd be, mert feltételezhetik, h billegális vagy. Az usa szeme mindent lát és tűzben forog :)

2016. márc. 6. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszi az infót! :)
2016. márc. 7. 10:29

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!