Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy SSC-nél tényleg ilyen...

Egy SSC-nél tényleg ilyen fizetésekre lehet számítani?

Figyelt kérdés

[link]

"Egy csak angolul tudó ügyfélszolgálatos kezdő fizetése átlagosan bruttó 255 000 forint volt tavaly, ha valaki emellett németül is beszélt, már bruttó 270 000 forintra számíthatott. Az angol mellett a spanyol vagy a portugál nyelv ismeretével ennél csak egy kicsit lehetett jobb fizetést kérni, kezdőként átlagosan bruttó 280 000 forintot. "

Én jelenleg portugált tanulok az egyetemen, így a későbbiekben olyan munkát szeretnék végezni, ahol használni tudom a nyelvet. Ez egy 2013-as cikk, azóta gondolom valamelyest emelkedtek a bérek, illetve nyilvánvaló, hogy cége válogatja a fizetéseket, de bruttó 280 000 Ft az körülbelül 180 000 nettóban, ami hazai viszonylatban szerintem nem számít rossznak.


2016. márc. 7. 20:05
 1/9 anonim ***** válasza:
89%
Nekem reálisnak hangzik. Azért hangsúlyoznám, hogy az angol mellett. Tehát nem csak portugál, hanem mind a két nyelv!
2016. márc. 7. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Pl. az egyik ahová angol nyelvtudás kell és nem árt egy bizonyos szintű számvitel-tudás, az nettó 150-et fizet.
2016. márc. 7. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
50%
Sokallod? Szerintem rendkívül kevés. Két nyelvvel a 350k az legyen már minimum.
2016. márc. 7. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%
Hát, azért lássuk be, hogy nem olyan hű de nagy szám az a 2 nyelvtudás, hogy 350k az legyen már a minimum...
2016. márc. 7. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
87%

Felmérések szerint a lakosság 3 %-a beszél 2 nyelven, szóval azért kevés a bruttó 250.000.

Vagyis kezdő fizetésnek nem rossz, csak az a baj, hogy ez 10 év után sem lesz sokkal több.

2016. márc. 7. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

"nem olyan hű de nagy szám az a 2 nyelvtudás, hogy 350k az legyen már a minimum"


Koma, én 2 nyelvet beszélek teljesen folyékonyan, értsd, idegen nyelven tárgyalok műszaki projektekről, ütemtervről, specifikációkról, szabványokról. Erre azért az egységsugarú magyar munkavállalók elenyésző része képes. Igenis ritka kincs, ha valaki 2 nyelven tud. Mondom TUD. Nem makog, hanem folyékonyan és perfekt tud.

Angol-portugál párosítással - ha mindkettő penge - teljesen reális elképzelés a br. 350 kiló.

2016. márc. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nekem sok ismerősöm dolgozik SScben, angol-német párossal br. 280-300-at keresnek, különleges nyelvvel (pl.arab-kínai) br.350 körül. A gond, h ez a felvételi bér, de ez később sem fog emelkedni, tehát ha 3 évig ott vagy, akkr sem. (hacsak nem leszel vezető)

Amellett számítsd hozzá, h sok a túlóra, meg a wc-re kéretőzni kell, mert az ott töltött idő munkaszünetnek számít...Nem véletlenül hatalmas a fluktuáció.

2016. márc. 8. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Te a front Officeról beszélsz.. Egyre inkább eltolódnak Magyarországon az értékteremtő szolgáltatások felé az SSC-k. Könyvelés, IT. Az lazább sokkal.
2016. márc. 8. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Portugállal a jobban fizető SSC-k (pl. GE) simán dobnak br. 400 plusz cafetériát, 1-2 tapasztalattal többet is.
2016. márc. 12. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!