Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szakács, pincér vagy ápoló?...

Szakács, pincér vagy ápoló? (Kint)

Figyelt kérdés
Tudom, hogy az előbbi kettő a harmadikkal szemben teljesen más terület. De mindenképpen külföldön szeretnék majd elhelyezkedni 1-2 év szakmai tapasztalat után. A szakács és a pincér 1 éves OKJ, az ápolói(a ráépüléssel) pedig 3 év. Szerintetek angol nyelvű országokban melyik a keresettebb? Itthon melyiknek több a fizetése?

2016. márc. 10. 10:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Én a vendéglátással kapcsolatban tudok hozzászólni. Dolgoztam kint külföldön konyhában. Pincért is vettek fel velem egy időben. Végzettség nem kellett hozzá, a lényeg az volt hogy beszélje a nyelvet. Itthon ugyanez, most pincérként dolgozom, holott nincs róla végzettségem, csak az volt a feltétel hogy beszéljek németül.

Tehát ebből a szempontból szerintem a pincért felesleges elvégezni, a szakáccsal többre mehetsz, anyagilag mindenképpen.

2016. márc. 10. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
És a fizetés milyen akár itthon is pincérként?
2016. márc. 10. 10:44
 3/14 anonim ***** válasza:
Első, azt bele kalkuláltad hogy a szakácsnak nincs jatt a fizetés mellé, a pincérnek meg van? A másik meg hogy a szakács egy sokkal stresszesebb meló.
2016. márc. 10. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

A fizetést így lehetetlen megmondani. Ez a helytől függ. Van ahol kevesebb az alap, van ahol le kell adni a jattból, van ahol nem. Van ahová nagyon jól jattoló vendégkör jàr, van ahová nem. És van ahol nincs jatt, hanem forgalom után kapsz jutalékot.

Én 15 éve vendéglàtózok, MO-val együtt eddig 4 országban fordultam meg hosszabb ideig, a fizetés a minimálbértől (pl egy múzeum éttermében) a havi 3k+ eu-ig (első osztályú belvárosi fine dining) bármi lehet. Viszont egy jól fizető helyre nem vesznek fel gyakorlat nélkül.

2016. márc. 10. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ mindkettőtöknek!

Második! Esetleg valamit az eü-i szakmáról tudsz külföld szempontjából? Mennyire keresik az ápolókat?

Egyébként kint is 12 óráztál?

2016. márc. 10. 11:05
 6/14 anonim ***** válasza:

Tehát óriási különbség van ha pl egy bevásárlóközpont éttermébe egy kisvárosban, vagy főváros frekventált részén egy jól menő fine dining éttermében dolgozol. Az étterem árszínvonala megszűri a vendégkört is, drágább jobb konyhát adó helyre jobban jattoló vendégek járnak.

A pesti Michelin csillagos costesben egy pincér többször annyit keres mint egy pincér a Szolnoki Pipacs fogadóban. Viszont a Costesbe nem elég ha valaki beszél idegen nyelvet.

2016. márc. 10. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:

Volt hogy 12 óráztam is, sőt most is 12 órázok. Viszont 2 nap munka-2 nap szabad rendszerben dolgozok, a havi óraszámom így kb annyi mint egy irodai dolgozónak.

Az àpoló mindenhol nyugaton hiányszakma, de szerintem külföldön sem az amiből meg fogsz gazdagodni, viszont meg lehet belőle élni, nem mint otthon.

2016. márc. 10. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
72%

Van egy barátom ő szakács sopronba 250 e keres, de két nap meló, 2 nap pihi, de 10 körül kezd és amég van vendég tehát sokszor még éjfélkor is bent van.

Előnye hogy nincs kaja gondod, sőt nyilván valóan külföldön egy jó helyen 2000 eur meglehet. Pincérek sokszor be vannak jelentve 80 ezer forintra, de a borra valóval tök jól kiegészitk, de halottam olyan helyről is magasabb fizu, de a borra valót nem tehetik el.

Mindekettő kemény meló.

Apoló érdekes kérdés, ehhez tudok a legtöbbet hozzá szólni, itthon 90 ezer forinttól egészen 130-140 ezer forintig, de utóbbi 12 óra nappal 2X, 2 nap szünet, és rendszeresen beosztanak éjjelre is.

Külföldön sincsennek elszálva a bérek, olyan 1600 eur körül mozognak, persze ha valaki főiskolát végzett ápoló ő többet kap. Ami megéri az idősekre kimenni vogyázni, 2 hétig kint vagy 1 idős párral, kapsz szállást, kaját mindent, kapsz 700-800 eurot, utána megy egy másik emberke. Csak ilyet elég nehéz találni, főleg hogy az öreg német vagy osztrák bácsika ne nyomuljon a hölgy ápolóra. Én a szaácsot választanám innem, bár okj-s képzésben nem tudom milyen a szinvonal.

2016. márc. 10. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Első vagyok. Kint én konyhán kerestem 1100€-t. Azt mondták a pincérek sem kaptak sokkal többet.

Itthon 80at kapok pincérként, borravaló nincs, ugyanis panzióban dolgozom, ahol a vendégek nem fizetnek az étkezésekkor, hanem amikor utaznak haza, akkor fizetnek mindent egybe, legtöbbször bankkártyával. 5 hónap alatt eddig 2 vendég adott borravalót. Úgyhogy rám nem vonatkozik az amit a második válaszoló írt, abban viszont igaza van, hogy a szakácsnak stresszesebb munkája van, viszont többet is keres.

2016. márc. 10. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, a pincérnek valamivel kevesebb az alap fizuja, viszont neki ott a jatt. Tehát bőven jobban lehet vele keresni mint szakácsként. Ha meg olyan a hely ahol nincs jatt akkor váltani kell, ennyire egyszerű.
2016. márc. 10. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!