Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Vajon miért van olyan kevés...

Vajon miért van olyan kevés részmunkaidős állás, amit kisgyerekes anyukák is el tudnának látni?

Figyelt kérdés
2016. márc. 14. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Mert nem éri meg a cégnek,ráadásul sok ember nem elég képzett a részmunkaidőhöz. Meg amilyen órabérek vannak,sok melósnak sem érné meg.
2016. márc. 14. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim válasza:
89%
Részmunkaidős állásra a cégek inkább rehab kártyával rendelkező megváltozott munkaképességűeket keresnek, mivel adókedvezményt tudnak igénybevenni utánuk.
2016. márc. 14. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
A kormány azt szeretné, ha minél több gyerek születne. Nem értem, hogy akkor miért nem szorgalmazza, hogy érdekük legyen a munkáltatóknak a részmunkaidőben való foglalkoztatás.
2016. márc. 14. 19:22
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Saját példámból kiindulva.


Ez sok esetben a dolgozónak sem éri meg,főleg anyagilag.

Többe kerül a bébisintér és az útiköltség,meg a külsőség.


Külsőség: Olyan helyen dolgozom,hogy kell a műköröm,fodrász,kozmetika. Ezt nem fizeti a cég.


A barátnőm területi képviselő volt a szülés előtt,több benzint fogyasztott el,mint a jutaléka a részmunkaidő alatt,neki is csak a teljes állás az ami megéri anyagilag.

2016. márc. 14. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A Kormány igenis szorgalmazza, kapnak járulékkedvezményt a cégek, ha GYES-ről visszatérő kismamát részmunkaidőben foglalkoztatnak.

De a kis magyar vállalkozó, aki általában minimálbért ad nem alkalmazza, mert a minimálbér 60 %-áért már senki nem fog dolgozni.

A multik meg azért nem szívesen alkalmazzák, mert a HR-nek ez probléma, és ők nem nagyon szívesen csinálják az extra munkát.

Én multinál dolgozom, itt konkrétan megmondták, hogy munkaszervezési probléma. És ugye egy multit meg nem fogja érdekelni a járulékkedvezmény. Pl. Ha szeretne felvenni 2 embert 8 órásban, de valaki 6 órásban szeretne dolgozni, akkor mit csináljon? Vegyen fel 3 embert 6 órásban? És ha a többi nem akar részmunkaidőt? Vagy vegyen fel egyvalakit 8 órásban, és a másik kettőt 6 órásban? A végeredmény matematikailag sem jó sehogy sem. Ugyanakkor fenn kell tartani nekik ugyanúgy az irodában egy helyet, a bejárást fizetni kell. Tehát a járulékkedvezmény önmagában még édeskevés ahhoz, hogy a cégek ehhez kedvet kapjanak. Sajnos nem ez a gyakorlat Magyarországon, és el sem tudom képzelni, hogy hogy lehetne ezen változtatni.

2016. márc. 14. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Én közalkalmazott vagyok, mégsem vettek vissza csak 8 órában. Igen sok anyuka van, akinek nehéz, ha nincs mama, illetve más segítség. Ezért nem értem, hogy úgy mint nyugaton, miért nem fordítanak erre is figyelmet. Na, de mindegy, ezt úgy sem tudom, tudjuk megoldani. Csak elkeserítő mint sok más ebben az országban.
2016. márc. 17. 08:08
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Igen, ez nagyon nagy probléma a kisgyerekes anyáknak. És a munkanélküliségre is megoldást jelentene, mert akkor nem egy ember dolgozna 10-12 órát, hanem 2, de csak 6-ot, és mégsem a segélyért állna sorba. Sok helyen a gyerekek 8-10 éves koráig emiatt nem tudnak az anyukák visszamenni dolgozni. De ez nem érdekli sem a Kormányt, sem a munkaadót.
2016. márc. 18. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Teljesen egyetértek. Én kénytelen voltam visszamenni 8 órában, de sok nehézségem van, amit most nem részleteznék. Köszönöm, hogy írtál.
2016. márc. 19. 11:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!