Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az normális/legális, hogy a...

Az normális/legális, hogy a közmunkás 12 órázik és 2 jelenléti ívet vezet?

Figyelt kérdés
Az egyiken 8órát ír be, a másikon 4et.
2016. márc. 15. 16:40
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Nem, rendes munkánál sem normális, és semmiképp sem legális.

Mit és hol dolgozol?

2016. márc. 15. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
alapból ha közmunkás vagy 1 helyen, akkor már nem vagy munkanélküli, hogy megpályázhass másik közmunkát
2016. márc. 15. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 A kérdező kommentje:

2.-nak: ez egy munkahelyen történik nem kettőnél.

Orosháza, Gyopárosi élményfürdő. Takarítás, medence őrzés. :)))

2016. márc. 15. 18:38
 4/13 A kérdező kommentje:

Bocsánat, helyesbítenem kell pontatlan infót kaptam.

Tehát 12órázni kell havi 15 napot. A hivatalos jelenlétire az van felvezetve, hogy 7-15:30ig dolgozik az ember, a másikon pedig az ahogy ténylegesen tehát 8-20óráig. Hétköznap, hétvégén ünnepnapon is. Hová lehetne fordulnim hogy ezt rendbe tegyék? Én úgy tudom hogy közmunkás nem 12órázhat.

2016. márc. 15. 18:45
 5/13 anonim ***** válasza:

Közfoglalkoztatott nem dolgoztatható 12 órában.


Semmi értelme a dupla jelenléti ívnek, ha feketén megy. Azt hova teszik? Mit csinálnak vele?

Fogd meg a 12 órás jelenlétit és futás az első kormányhivatalba. Mondjuk így ugrik a meló, meg valószínű soha többet nem vesznek vissza, de hát ez van.

2016. márc. 15. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És mindezért mennyi havi nettó üti a markodat, mennyi a "fizetésed" ?

Tudod, hogy miért vezet két jelenlétit (?) az egyiket leadja a munkaügyre, bérszámfejtés meg a többi, a másikat meg a hivatalos szerveknek tartogatja . Ha ellenőrzést kap akkor azt mutogatja .

Származik NEKED ebből valami hátrányod, károd amúgy, ha egy hónapban csak 15 napot dolgozol így, ilyen formában, 12 órában ?

2016. márc. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
Gondolom a hónap 30 napján csak nem 12 órában dolgozol minden áldott napon , vagy igen ??? Szokott adni szabadnapot, pihenőnapot ?
2016. márc. 15. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Én nem dolgozok ott, kb az első napon feljelentettem volna őket :))

A közmunkás alap fizu jár érte, pontosan nem tudom mennyi.

A többi kérdésre nem tudok válaszolni. Magamból kiindulva igenis származna hátrányom a hétvégi műszakok miatt. A strand sosem zár be (hétgége, ünnepnap).

2016. márc. 15. 21:20
 9/13 anonim ***** válasza:
Akkor ott/annál kell ezt megreklamálni aki a közmunkát megszervezte illetve oda irányította az embert, embereket (munkaügyi kp, önkormi) .
2016. márc. 15. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Szerintem ez nagyon gáz. Korábban az ott dolgozók normális bért kaptak. Aztán szépen kicserélgették őket közmunkásokra mivel a munkaszerződések szépen lejártak:)) .
2016. márc. 15. 21:25
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!