Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az informatikus állások nem...

Az informatikus állások nem unalmasak? Ennyire motiválja őket a pénz (mert azért rendesen megfizetik őket) vagy tényleg ennyire érdekesnek tartják a napi 8 órás kód irogatást? Nem lenne érdekesebb pédául a villamosmérnöki?

Figyelt kérdés

Remélem,hogy ezzel nem sértek meg semmilyen itt jelenlévő informatikust,csak gondolom nem csak nekem érdekesebb más mérnöki állások; villamosmérnök,gépészmérnök stb...

Amúgy nekem semmi bajom nincs az informatikával,csak önmagában nem érdekel,csak ha kicsit kell más területhez is.


2016. márc. 15. 20:15
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem lehet érdekes. Csak nem úgy kell felfogni, hogy 8 órát kódot írsz, hanem úgy, hogy megoldást keresel egy problémára.
2016. márc. 15. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk ez igaz...

Csak az a gond,hogy nem "alkotsz" valami kézzel fogható dolgot,bár sajnos a mérnökök nagy része nem is alkothat semmit,csak ellenőrizgetnek,stb.Igen,azért ebből a szempontból azért érdekesebb,mint egy ilyen gyári üzemmérnök.

2016. márc. 15. 21:16
 3/13 anonim ***** válasza:
80%
Már miért ne alkotnál? Alkotsz pl. egy programot, ami csinál valamit.
2016. márc. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
80%
Nem alkotok semmit? Azért szerintem nem egy rossz dolog egy világszintű szoftverfejlesztési projektnek a névén ott szerepelni a creditsében. Lehet, hogy több száz ember között, de akkor is. Részt vettem a világ megváltoztatásában... És ez nagyon jó dolog.
2016. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim válasza:
100%

Nem várhatod, hogy mindenki egyforma legyen, minden embert más motivál, és más iránt érdeklődik, neked ez nem annyira szimpatikus, másnak pedig az.


Ha valaki csak a pénz miatt csinálná, szerintem hamar kikészülne tőle, hosszú távon szerintem csak azt lehet "űzni", amit szeretsz is csinálni.

2016. márc. 15. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
csak virtuális dolgot,az egyetlen baj az,hogy nincs benne fizika
2016. márc. 15. 21:45
 7/13 A kérdező kommentje:
de igen,ez egy hülye kérdés volt,mert mindenkit más érdekel,teljesen igazatok van.
2016. márc. 15. 21:47
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Az ugye megvan, hogy a cad programot, amin a gépészmérnök dolgozik azt nem Isten teremtette vagy nőtt a fán?
2016. márc. 15. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
100%

Azt sem árt figyelembe venni, hogy nem minden informatikus programozó.

Pont úgy, ahogy nem minden orvos nőgyógyász.

2016. márc. 16. 01:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
77%

Így van, nem minden informatikus programozó. Végtelen fajta létezik, és egy komplex hűlózatot megtervezni, kiépíteni és üzemeltetni ugyanúgy komoly, kihívásokkal teli mérnöki munka, nagyrészt kódolás nélkül (néhány szkriptet leszámítva).


Attól, hogy nincs kézzel megfogható végtermék, attól miért ne lenne alkotó munka? Pl. amikor bekapcsolod az okostelefonodat és alkalmazásokat futtatsz rajta, stb. Ezek szemmel láthatóak, érezhető a hatásuk, csak annyira természetesnek veszed, hogy bele sem gondolsz, mennyi munka van mögötte.

Egyébként még egy szoftverfejlesztő sem kódol napi 8 órát.

Rengeteg kutatómunka van, új technológiákat megismeri, kipróbálni, tervezni, tesztelni, mások kódját átnézni, javítani, rosszabb esetben még az ügyféllel is kell találkozni, stb. Ne úgy tessék a programozókat elképzelni, ahogy a filmekben mutatják, hogy kockás ing, szakadt farmer, papucs és ki sem néznek a monitor mögül, bezzeg ha jön egy jó csaj, akkor görcs meg izzadás.


Amúgy én pl. mobilfejlesztőként voltam úgy többször is, ha mondjuk GPS vagy kamera, vagy akármilyen beépített szenzort felhasználva írtam szoftvert, hogy biza' kimásztam az irodából, fogtam 3-4 darab mobileszközt, és teszteltem a működésüket a városban sétálgatva, BKV-n zötyögve, stb. Néztek is rám hülyén, hogy több kütyüm van, mint a japán turistáknak, de valószínűleg ez sokkal izgalmasabb volt, mint mondjuk egy gyártástámogató mérnök melója a gyárban.

2016. márc. 16. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!