Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyire lehet felépíteni egy...

Mennyire lehet felépíteni egy jó karriert (programozó, gépészmérnök) ha 35 évesen kezdem el?

Figyelt kérdés

Amikor fiatalabb voltam nem igazán tudtam mit válasszak így végül egy szakmunkás melót választottam. Ha most nekiállok letenni az érettségit és elvégzem az egyetemet vagy a főiskolát akkor olyan 34-35 éves leszek mire elvégzem.


Illetve melyikben érdemes gondolkoznom hogy ne csak egy papírom legyen hanem el is tudjak helyezkedni benne eredményesen és jól keressek vele?


Nem akarok milliomossá válni, de azért szeretném ha a csekkek és egyebek mellett azért elég sok megmaradna.


2016. márc. 18. 13:38
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:

Ha jó vagy a szakmádban, akkor bármelyikkel el tudsz helyezkedni és szépen kereshetsz.


De ne legyenek illúzióid, neked valószínűleg kétszeresen kell majd bizonyítanod, és jobban megküzdeni egy pozícióért. Ha jelentkezel egy állásra pályakezdőként, és jelentkezik még ugyanilyen pályakezdő huszonéves, akkor valószínűleg ő lesz a befutó.


Ettől függetlenül én biztatlak, hogy csináld, mert a mostaninál mindenképpen jobb pozícióba kerülsz az életben, a többi meg kitartáson, szorgalmon, tehetségen múlik. 35 éves korodban még mindig hátra lesz minimum 30 év a nyugdíjig, szóval nagyon is megéri változtatni, nem késő egyáltalán.

2016. márc. 18. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:

Ez a korkülönbség dolog ez mire megy ki?

Csak a kort nézik vagy az embert is.


Mert például sok 20-on éves 40 évesnek néz ki, én meg a koromhoz képest fiatalabbnak. Ráadásul sosem voltam még csicska szakmunkáshoz képest se azaz igénytelen, kopaszodó életunt depis ember. És öreges gondolkozásom sincs de nem is lesz.

2016. márc. 18. 14:35
 3/17 anonim ***** válasza:
13%
Tök mindegy, ha az önéletrajzodon látja, hogy 40 éves vagy, be sem hív. A legjobb az, ha nem is írod be a születési időt az önéletrajzba.
2016. márc. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%

Mi ez a baromság, hogy 30 fölött már tartós tejet is félnek venni az emberek?!

Koma, 35 évesen erőd teljében leszel, még az életed feléig sem jutottál el, és legalább 30 éved lesz még a nyugdíjig.

Ne hisztizz, mint egy fürdős "k" néni, fogj bele, végezd el, és csináld még 30 évig, amihez kedved van.

Több több kollégám is van, akik bőven 40 felett, feleség és 2-3 gyerek mellett még bőven tanulnak, folyamatosan képzik magukat.

2016. márc. 18. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
Te ugyanaz vagy aki egyszer mérnök informatikus máskor gépészmérnök vagy pszichológus akar lenni? Mindegy mi csak jól akarsz keresni?
2016. márc. 19. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 A kérdező kommentje:
Igen, jól akarok keresni!
2016. márc. 19. 00:25
 7/17 anonim ***** válasza:
75%
2-essel értek egyet, a HR alaposan megszűri az ilyeneket. Elég, ha lecsekkolsz egy álláshirdetést. Láthatod, hogy mindenhol elvárás, hogy minimum egy nyelvet beszélj felsőfokon, de ha valamelyik pályázó már kettőt beszél, máris előnyben van. Láthatod, hogy mindenhol elvárás a 3-5 év szakmai tapasztalat. Ha kikerülsz az egyetemről, neked még 0 tapasztalatod lesz, ergo akkor indulsz az origóból. Nagyon nagyon nehéz lenne elindulni, de természetesen lenne esélyed (csak nem sok). Én a helyedben biztos, hogy nem rizikóznék ekkorát. Rengeted szakmával lehet jól keresni, az én családomban csak én vagyok mérnök és sosem hittem volna, hogy az egyik "legbutább" rokonom fog a legjobban keresni, mint autószerelő. Közel dupla annyit kap, mint én és ő még csak nem is tanulta végig a fél életét.:)
2016. márc. 19. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
35 évesen programozó kettő nyelvvel 0 tapasztalattal?
2016. márc. 21. 19:30
 9/17 anonim ***** válasza:
Programozónál nem kell annyi tapasztalat, mert az egyetemen tanultak jóval nagyobb százalékát hasznosíthatod a munkád során. Én gépészként kb. 5%-át használom annak, amit egyetemen tanultam, így tapasztalat nélkül azt mondanám hogy esélytelen lett volna elhelyezkednem. Programozóval én úgy látom jóval nagyobb az esély, viszont próbálj specifikus dolgokat tanulni, amihez kevesen értenek, azzal lehet milliókat is keresni. Pl. SAP vagy akármilyen applikáció fejlesztő.
2016. márc. 22. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:

Csak mert ilyeneket találtam.

Nem tudom mennyire igaz.

De ezek miatt "félek" belekezdeni.

Kedvem lenen hozzá és jól is lehetne vele keresni de félek hogy: "Jjajj mert nem 25 vagy hanem 35 ezért nem alkalmazunk."


Mintha 35 évesen valaki nem foglalkozna technológiákkal. Van aki 50 évesen is nagy kocka. Ha az ember 35 évesen már haszontalan lenne akkor 35 év lenne a nyugdíj korhatár nem?


Ott van az autószerelős rokonod.

Nos az én terveim közt ott szerepel a Norvégiába költözés/letelepedés így olyan szakma kellene aminek ott is hasznát veszem. Másrészről azt hiszem az autószerelők is jó ha havi 80e kp-t kapnak. Szóval nem mondanám, hogy túlságosan el vannak eresztve.


Bár elsősorban nálam most a pénz motivál.

Mert a kiköltözéshez mégis az kell meg egy jó szakma.

De olyan kellene ahol nem gond ha 35 évesen kezdek pályakezdő.



[link]


[link]


[link]

2016. márc. 22. 11:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!