Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nevetséges állásinterjúk?

Nevetséges állásinterjúk?

Figyelt kérdés

Nevetségesnek tartom, hogy ennyire nehéz rendes állást kapni. Interjúkra sincs kedvem menni, mert röhejes,.amit csinálnak. Nevetségesen magas elvárások, majd egy amatör interjú...

Voltam egy helyen, kemény öt perces interjú. Elvileg a csaj hr es de a cv-m re marhára nem nézett rá, olyanokat kérdezett, amik ezerszer fel vannak tűntetve. Már majdnem mondtam, hogy az önéletrajzomban van, rengeteg referenciám van...nézze már meg... Ez megy? Na és ezt tudja? Semmi személyes beszélgetés. Kb ez volt az interjú meg mosolygott és ennyi a nagy hr tudás. Akivel meg dolgoznom kéne, nemhogy a szemembe nem nézett, de kb lesz.arta a dolgokat. Az is olyanokat kérdezett, ami részletezve van a sok energiámba telt önéletrajzomba. Ja meg menjek haza és küldenek házi feladatot.... persze volt már három körös feladatmegoldós okosság, ahol a végén derültek ki a mocsokságok, vagy bedobnak egy tesztfeladatot és grafológiát....

Van amikor már női magazin szintű tesztet kell kitölteni hogy jelentkezhess, vagy feladatot megoldani. Csak én fogom ki az ilyen szerencsétleneket? Ez lenne a nagy hr szakma?

Bosszant, hogy az időm, pénzem szánom rá, és totál eredménytelen az egész. Szenved az ember, csakhogy egy állása legyen....nem veszik komolyan az álláskeresőt, irreális elvárások, és ha nem teljesen felelsz meg, az kizáró ok, pedig van tapasztalatod, meg tudnád csinálni és többet is. A bejelentés meg luxus. de egy rendesen megirt hirdetést nem tudnak feladni a nagy hr es cégvezető atyaúristenek....

Vagy csak én vagyok ennyire szerencsétlen?



2016. márc. 26. 15:33
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%

Én még nem jártam így. Igaz kellett kitöltenem tesztlapokat, de pár interjú után mindig találtam melót.

Egyébként azért kérdeznek ki olyan dolgokról ami szerinted már le van írva, hogy megtudják mennyire vagy kommunikatív ember.

2016. márc. 26. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Én is beszéltem már sok HRessel, és azért erősen szubjektív a dolog. Amíg az egyik azt mondja, hogy nem kell, hogy 1 oldalra kiférjen az önéletrajzom, addig a másik ezt hangoztatja, hogy mindenképp egyre ki kell férnie, stb. Attól függetlenül, ha kiszagolják rajtad, hogy ilyen a hozzáállásod a munkahelyhez, mint emberhez hozzájuk, akkor ebből lesznek gondjaid.

Gondolj erre úgy, mint egy tapasztalat. Mindig lehet tanulni az előzőkből, meg fel is lehet mérni, hogy melyik milyen munkahely lehet. Én is voltam olyan interjún, ahol azt éreztem, hogy csak többet ide ne kelljen betennem a lábam. Attól függetlenül nem mindegyik interjú és HRes ilyen, csak arra figyelj, hogy ezt ne lássák rajtad.

2016. márc. 26. 16:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%

Jelenlegi munkahelyemen 2x voltam interjún. Az első alkalommal elmondtam mindent, amire kíváncsiak voltak, se többet, se kevesebbet és nem vettek fel.

Második alkalommal nem ugyanazok voltak az interjúztatók. Bementem, folyamatosan beszéltem megállás nélkül, elmondtam azt is amit az önélettajzomban már leírtam. 2-3 perc után mondták hogy köszönik szépen, nincs egy kérdésük sem. Még az nap délután hívtak, hogy megkaptam az állást.

Mint utólag elmondták, pont ilyen embert kerestek, akinek határozott fellépése van, ugyanakkor nyugodt természetű.

Szóval sok múlik azon, hogy állsz az interjúhoz. Hiába van 3 diplomád, ha azt látják rajtad, hogy nyűgként éled meg az egészet.

2016. márc. 26. 16:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyébként a HR-esek mondhatni leszarják (pl a valami komoly műszaki pozícióra jelentkezel, akkor fel se fogja miről beszélsz neki), hogy te mit mondasz, az érdekli őket, ahogy előadod magad.

Persze ez a komolyabb cégeknél van így, ahol értelmes HR-esek vannak.

Kis cégeknél meglehet, hogy "nem szándékosan" tesz fel hülye kérdést.

2016. márc. 26. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Már majdnem mondtam, hogy az önéletrajzomban van,


Én jártam úgy, hogy fel akartam venni könyvelőt, és fogalma nem volt róla, mit kamuzott össze az önéletrajzában...

2016. márc. 26. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
De nem kerdeznek bele. Pl: excel megy? Igen. Ennyi a nagy bekérdezés, megy tovább. Egyszer volt hogy tényleg normálisan szakmai dolgokba mentünk bele és élveztem az interjút, mert jót beszéltünk.
2016. márc. 26. 18:43
 7/18 A kérdező kommentje:
Nekem be nem all a szam ugymond. Osszetett, kerek mondatok. Artikulalok, szakszavakkal epitek mondatokat, tenyleg ugy csinalom, hogy a maxot adom es lassak is, hogy nem csak kitalaltam amit irtam, mert mindent oszinten irtam le es adok elo az interjun...
2016. márc. 26. 18:45
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyszer egy ismerősömet készítettem fel állásinterjúra.

Elmondtam mire figyeljen. Másnap döbbenten hívott fel. 90%-ban az történt amit mondtam neki.

Futószalagon mennek a dolgok.

A HR-esek panaszkodnak, hogy nincs megfelelő jelölt, a jelöltek panaszkodnak az ostoba interjúkra.

Számomra az a furcsa, hogy miért nincs ott az illetékes szakmai vezető az interjún. Egy HR-esnek bármilyen szaktudást be lehet magyarázni, mert nem ért hozzá.

Amikor én technikust kerestem magam mellé nem a legnagyobb dumást vettem fel. A srácon látszott, hogy nagyon izgul és rövid tőmondatokban válaszolt. A legtöbben kiszórták volna tudományos alapon. Most a legjobb munkaerő a csapatban. Nem megmagyarázza hanem megoldja a problémákat.

2016. márc. 27. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hát, nem vagyok sajnos ezzel egyedül. Testvérem fejvadász, anno egy nagy céghez keresett HR vezetőt. Nem egy nagyon fura elképzeléssel találkozott, ami azt illeti, hogyan lehet megállapítani vkiről, hogy mennyire jó munkaerő... El volt hülve...


Én is láttam sok hülyeséget. Évekkel ezelőtt voltam egy állásinterjúban a h&m-nél eladónak. (Hálistennek, már nem kell ilyen munkakörökbem dolgoznom, de nagyon kellett a munka.) Csoportos "interjú" volt. Mivel nem tudták megjegyezni a neveinket, odaadtak mindenkinek egy ruhadarabot (én vmi rózsaszín felsőt kaptam), hogy engem így fognak hívni.... Mondjuk szerintem ha az ember rámmutat vagy azt mondja, hogy a fekete blúzos hölgy vagy barna hajú, az ugyanúgy működőképes... Ezek után, már igy az elején, közölték, hogy akinek ez nem tetszik, felállhat, elmehet. Ha nem kellett volna nagyon a munka, én ott helyben elhúzok udvariasan kifejtve a véleményem mások megalázásáról.


De tényleg, ahogy hr-es, annyi módszer. Agyrém. És valóban vannak, akik egy épkézláb hirdetést sem tudnak feladni. Ez van. Lépj túl rajta, mert sajnos csak magadat szivatod, őket ez nem érdekli.

2016. márc. 27. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
2016. márc. 27. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!