Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mi lehet az oka, hogy hasonló...

Mi lehet az oka, hogy hasonló képzettségű és kvalitású emberek közül az egyik szinte azonnal talál állást, a másiknak meg állásinterjúk tucatjaira kell elmennie, ha egyáltalán behívják?

Figyelt kérdés
2015. jan. 18. 13:44
 1/7 anonim ***** válasza:
91%
Szimpátia a felvételiztetővel.
2015. jan. 18. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
az egyik empatikusabb, jobban kommonikal, jobban nez ki, stb... mint a masik.
2015. jan. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
79%
Az egyik jobban el tudja adni magát.
2015. jan. 18. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
73%
Bizony, aki jól el tudja adni magát az nagyobb előnyben van a nála szakmailag magasabb szinten álló versenytársaival szemben és ha ügyes majd belerázódik a munkába
2015. jan. 18. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
És mi a titka annak, hogy "eladjuk magunkat"?
2015. jan. 18. 14:56
 6/7 anonim ***** válasza:
Jol kell dumalnod hogy te milyen jonmunkaero vagy.En tavaly voltam egy olyan alladinterjun ahol a csaj nagyon sokat dumalt es dicserte magat mekkora nagy valaki,mi meg alig jutottunk szohoz,termeszetesen azt vettek fel es ma is ott dolgozik.
2015. jan. 20. 07:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nagyon sok tényezőtől függ, hogy éppen melyik jelentkezőt választják ki illetve találják alkalmasnak a munkára. Aki éppen szimpatikusabb, magabiztos fellépésű, jól kommunikál és kedves a kisugárzása stb...... Viszont sajnos tapasztalatom szerint sokszor CSAK a külső alapján választanak, ami szerintem egyszerűen felháborító! Ide értem pl., hogy egyszer dolgoztam egy cégnél és asszisztensi állásokat hirdettünk vezetők mellé. Én még akkor viszonylag friss alkalmazott voltam én is segítettem a beküldött önéletrajzok szortírozásában. Odajött hozzám kolléganőm és halkan mondta, hogy vezető mellé kellene válogatni lehetőleg úgy, hogy a szebb, magasabb lehetőleg vékony nők fényképeit nyomtassam ki a többit ne is nézzem. Köpni nyelni nem tudtam....na gondoltam szóval akinek több éves tapasztalata van ebben a munkakörben vagy ha pályakezdő is, de jó eredményei vannak és megfelel a végzettségi követelményeknek, akkor is töröljem a jelentkezését mert pl. nem olyan csinos mint az aki kevesebb képzettséggel rendelkezik de akkora melle van, hogy azzal elsüllyesztené a Titanicot?? Szóval meg lett az ideális munkatárs! Egy hülye p.csa nagy szájjal, akinek akkora agya volt mint egy 1 napos ebihalnak! Ébresztő emberek! Ilyen világban élünk! Sajnos.... de mély tisztelet a kivételnek!
2015. jan. 22. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!